Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapomniana pigułka....

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
novynette



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 10:03 am    Temat postu: Prosze o odpowiedz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. Biore tabletki od 3lat, od roku jestem na sylvie 20. Osma tabletke z blistra przyjelam z 14 godzinnym opoznieniem(mialam wziac w sobote ok 22-23 a wzielam w niedziele ok 11.30). Kochalam sie z chlopakiem 5 dni wczesniej (we wtorek). Dzis spoznilam sie 10h z tabletka nr 12. Czy moge sie w tym tygodniu kochac bez zabezpieczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 1:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym sie na twoim miejscu zabezpieczała dodatkowo. chyba ze dziecko niebedzie tragedia...za czesto sie spozniasz z tabletkami...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novynette



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 12:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bedzie dosc duza tragedia bo ja jeszcze studiuje.. Na ulotce przeczytalam ze jesli w drugim tygodniu to jestem bezpieczna, a tutaj dostalam odpowiedz po kilku dniach, a nie wiedzialam kogo zapytac. Jakie jest ryzyko ciazy? Co teraz zrobic? Czy nie robic przerwy 7 dniowej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 2:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po prostu zabezpieczaj się dodatkowo i ustaw sobie w telefonie przypomnienie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mitek1171



Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Byłem z dziewczyna na imprezie i sytuacja ma się tak: bierze ona tabletki o 6 rano i wczoraj ona wymiotowała(po imprezie) i nie pamietała czy wzieła tabletke przed czy po wymiotach, i drugą wzieła okolo godz 21 czyli po 15tu godzinach spóźnienia w stosunku do normalnej pory. I czy dobrze zrobiła biorąc drugą tabletke (biorąc pod uwage ze mogła pierwszą wziąść po wymiotach, choć tego nie wie...) Co jeśli wzieła dwie w jeden dzień a co jeśli jedną po 15h spóźnienia..?

Jeszcze pytanie bo teraz tak jakby bierze o jedna tabletke do przodu, i czy np następne opakowanie moze mieć o jedną tabletke mniej tzn czy moze zakonczyc branie 20dnia a nie 21. I wtedy by raczej przestała brać wogóle tabletki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma zamiar przerwać przyjmowanie tabletek to może to zrobić w dowolnym tak na prawdę momencie, tzn ze może zakończyć na tym opakowaniu które aktualnie przyjmuje. Nie musi rozpoczynać kolejnego.

Jeśli nie przyjęła tabletki o czasie, skuteczność może być obniżona i należy zabezpieczac się dodatkowo.

Jeśli przyjęła jedną za dużo, to mozna się spodziewać zaburzeń cyklu w przerwie między przyjmowaniem tabletek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agata01



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!

Jestem troszke zdenerowana , dlatego prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź Wink. Otóz przyjmuje tabletki daylette, (wczesniej bralam yazz i teraz gto moje piewsze opakowanie) . Wczoraj powinnam przyjac 20 tabletke (czyli ta z 3 blistyra) i zapomnialam. przypomnialo mi sie dzisiaj po 13, a tabletki przyjmuje o 11. Takze po godzinie 13 przyjelam dwie tabletki ( minelo juz 12 h od pominiecia pierwszej) i wedle instrukcji powinnam przyjac biale tabletki do konca a zielone wyrzucic i zaczac od razu przyjmowac dalej biale tabletki ale z nowego opakowania. Zapomnialam tez dodac, ze wczoraj sie tez kochalam z moim chlopakiem.. Czy istenieje ryzyko zajscia w ciaze? czy naprawde nalezy pominac te zielone i od razu brac dalej biale tabletki? bardzo prosze o odpowiedz i dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 2 pytania dla niektorych moze czysto oczywistre ale prosze o rozwianie moich watpliwosci 1) od pol roku zazywam tabletki qlaire staram sie regularnie ewentualnie do 15 min spoznienia czy stosujac dodatkowo prezerwatywe jest mozliwosc zajscia w ciaze ? 2) pol roku temu mialam peknieta torbiel czy po odstawieniu tabletek moge miec problemy z plodnoscia ? Bardzo prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agata01 Powinniscie zabezpieczac sie dodatkowo przez min 7 dni. ciazy wykluczyc nie mozna. zawsze jest jakies ryzyko. minimalne le jest.

Ada1234
1. nie ma szans.
2. nie mozna nic powiedziec bez badania. Z tym pytaniem udaj sie do ginekologa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
siwypaco



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 12:07 pm    Temat postu: Zapomnienie tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
kilka dni temu zapomnialam przyjać tabletke novynette zanim sobie o tym przypomnialam minelo wiecej niz 12 godzin. W ulotce przeczytalam ze przez 7 dni poprzedzających dzień zapomnienia tabletki trzeba rozważyć ciąże. Była to 4 tabletka.Jednak ja zabezpieczam sie jeszcze dodatkowo z chlopakiem stosujac prezerwatywe ... jedynie wszedl na poczatku we mnie i chwile pobylismy bez gumki ale po kilku minutach ją ubrał kontynuowalismy stosunek i doszedł w gumce ... czy jest jakies ryzyko ciazy ? Zaczynam sie bać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Następny
Strona 37 z 38

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group