Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zapalenie pochwy

Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 12:51 pm    Temat postu: zapalenie pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej
byłam dzis u lekarza ginekologa czy zapalenie pochwy jest grożne???prpsze o odpowiedz

---edit by Wind_of_hope---
Prosze nie pisac 2ch takich samych postow w roznych działach! Ludzie zacznijcie czytac regulamin!! 2gi post usunełam!


Ostatnio zmieniony przez majka_19 dnia Pon Sie 27, 2007 1:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powikłania wywowdzące się z tej choroby mówią o bezpłodności. Z tego co słyszałem jezeli choroba dojdze do narządów rozrodczych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powikłania mogą być poważne - bezpłodność, przewlekłe zapalenie pochwy, zapalenie cewki moczowej. Więc lepiej nie zastanawiać się, tylko leczyć. Leczenie nie jest straszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mirra-streetcom



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że jest groźne!
Możemy wyróżnić Drożdżakowe zapalnie pochwy, które dziewczyny nazywają popularnie grzybicą. A schorzenie to, co nie jest zbyt przyjemnie wywołują drożdżaki najczęściej Candida albicans. Zarazić się można różnie, tutaj podam niektóre "skutecznie" sposoby;):
Oczywiście podczas używania wspólnych ręczników i mydeł, podczas stosunków płciowych, a także należy pamiętać dziewczyny! Jeśli wy jesteście chore to wasz partner też, lecz u niego przebiega to bezobjawowo. Czyli jeśli leczymy siebie, to leczymy faceta, nie ma zmiłuj!
Objawy nie są zbyt przyjemne i założę się, że wiele z was już takie miała: czyli zaczerwienie, pieczenie, świąd
podrażnienie pochwy oraz warg sromowych. Charakterystyczne są podobne do twarogu upławy o zapachu zbliżonym do drożdży.
Jakie sytuacje doprowadzają do tego, że możemy szybciej złapać infekcję? Jest to na pewno okres ciąży, kiedy też przyjmujemy antybiotyki, które robią pustoszenie w naszym organizmie, cukrzyca np.
No i oczywiście nieleczone infekcje mogą doprowdzić do bezpłodności

Musimy pamiętać też, że te infekcje trzeba leczyć! Trudno, pierwszym naszym obowiązkiem jest pójście do ginekologa. Ale co robić np. by uniknąć nawrotu? Oczywiście trzeba też działać profilaktycznie. Ja bym polecała wam środki, które w sobie mają szczepy Lactobacillius. One są w naszej pochwie. Jest to podstawowa bariera naszego ekosystemu! Na naszym rynku jest parę preparatów, które szczepy posiadają, lecz są podane w formie strasznie niewygodnej, w postaci globulek. No i same przyznajcie, gdy coś z nas wycieka to nie jest zbyt przyjemne.
Ja osobiście stosuję LaciBios femina. Miałam to szczęście, że dostałam próbki od streetcomu za darmo (czyli przyjemne z pożytecznym:P nic nie trzeba płacić) i sprawdziłam na sobie. Łykałam jedną kapsułkę raz dziennie przez miesiąc. Efekt? Cudny, nic mnie nie złapało, a jestem taką osobą, która łatwo łapie infekcję. To ten basen, ech;P No i LaciBios femina posiada w sobie dwa szczepy : Lactobacillius rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14, które dodane razem przywracają populację pałeczek kwasu mlekowego. No i ten probiotyk pomaga utrzymać prawidłowy ekosystem pochwy. Mogą też go stosować kobiety w ciąży, to chyba skuteczne, gdyż właśnie podczas ciąży jesteśmy narażone na różne dolegliwości. Oczywiście po konsultacji z lekarzem trzeba używać cokolwiek, ale to panie wiedząSmile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale ja nie mam takich objawow jak swad czy piewczenie u mnie sa paczatki i lekarz przepisal globulki dopochwowe i antybiotyk ktory sie lyka raz na tydzien
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mirra-streetcom



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, Ty masz objawy wczesnego ostrzegania
globulki to również probiotyki, które są o tyle niewygodne i czasem nieskuteczne, gdyż trzeba je stosować najczęściej w nocy (wszak to nie jest zbyt przyjemne, gdy coś z Ciebie wycieka) oraz nie można brać ich podczas okresu:).
Zawsze też lepiej wspomagać się od środka, probiotykiem LaciBios femina, na pewno nie zaszkodzi, a i pomoże.

No nic:) Pozdrawiam i życzę szybkiego wyleczenia się z przykrych dolegliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to jest uleczalne???na 100%??? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no pewnie, ze tak! czasami bywaja nawroty, ale nie wpadaj w panike Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy podczas przyjmowania globułek mozna sie kapac???tzn pod prysznicem???nie w jeziorze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

globulki się zazwyczaj na noc aplikuje, bo wtedy są skuteczniejsze i mniej wypływają. od razu po założeniu globulki wiadomo, ze się nie idziesz kąpać. ale rano to koniecznie. szczerze mówiąc, to lepszy od siedzenia w wannie jest prysznic Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group