Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wrastające włoski

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mewa81



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 5:03 pm    Temat postu: Wrastające włosy, krostki i blizny po depilacji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna dobry sposób zapobiegający wrastaniu włosów po depilacji depilatorem?


---edited by Mała Mi---
Temat przenosze w odpowiednie miejsce miejsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włoski po depilatorze raczej będą się wrastały ze względu na to, w jaki sposób on to robi. Nie lepiej się przerzucić na wosk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a po wosku nie wrastają? ;>
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mewa81



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wosku tez wrastaja.
Moje nogi wygladaja koszmarnie, sa cale w krostkach i bliznach i rankach po "rozdlubywaniu" i probach wyrwania wrosnietych wloskow. Stosowalam rozne kremy opozniajace odrost wlosow po depilacji, ale nie wiele daly, gdyz moje wloski sa ciemne i dosc grube. Na maszynke tez sie nie przerzuce, ,bo wtedy musialabym golic nogi przynajmniej 2 razy dziennie.
Macie jakies skuteczne metody walki z wrosnietymi wloskami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzikun



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! widzę, że już nikt chyba tu nie zagląda ale cóż... Smile
Ja również miałam straszny problem z wrastającymi włoskami. Próbowałam wszystkiego - maszynki jednorazowe, kremy, pianki, depilatory... wszystko z jednakowym efektem :/ włoski wrastały( potrafiłam wyciągnąć nawet 2,5cm włosa) otorbiały sie i powstawały ranki a co za tym idzie blizny. Ale ostatnio zdarzył się cud, kupiłam męska golarkę elektryczną, taka z okrągłymi głowicami, ogoliłam nogi i nic, ani jeden włosek nie wrósł Very Happy nogi może nie są super extra idealnie gładkie ale do tej pory ni mogłam uzyskać tak świetnego efektu bez wrastających włosków więc serdecznie polecam ten sposób golenia! Mam nadzieję, że innym też pomoże Very Happy

Do tej pory wrośnięte włoski podważałam odkażoną igiełką i wyciągałam pęsetą, u mnie pilingi nie działały. Teraz smaruję blizny kremem Cepan Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Smoki



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdarza się, że po depilacji włos wrośnie w naskórek (po depilacji woskiem lub depilatorem włosy są słabsze) Może to spowodować stan zapalny (krostki) ale to nie jest od razu powód, żeby rezygnować z depilacji tymi metodami, które zresztą osobiście uważam za jedne ze skuteczniejszych. Myślę, że po prostu warto odpowienio zadbać o skórę. Wyciskanie albo grzebanie we wrastających włosach to chyba najgorszy sposób na pozbycie się tego problemu. Przynajmniej taką wiedzę przekazała mi kosmetyczka z Time For Wax, do której chodzę na depilację. Stestowane przeze mnie metody (które działają) to złuszczanie naskórka peelingiem przez kilka dni po depilacji no i kremy zapobiegające wrastaniu włosów oraz opóźniające ich porost. Mozna też w aptece kupić płyn Folisan (podobno skuteczny ale nie testowalam, bo balsam mi wystarcza) Na pewno trzeba też zwracać uwagę na miejsca, w których wykonujesz depilację. Nie poszłabym do pierwszego z brzegu salonu (ze względu na higienę)

Zdjęcie usuwam.
Mała_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eva.biedrona87



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 2:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

j apolecam po każdym goleniu posamrować się taką maścia dostepną w aptekach z malutkich saszetkach, ale sie dobrze ona rozrowadza na nogach choć sprawia wrażenie nieco tłustej, nazywa się tribiotic i jest n drobne ranki, 1 saszetka kosztuje chyba ok 1.50 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ekspert Philips



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

u niektórych kobiet po depilacji pojawiają się podrażnienia, czerwone plamki lub problem wrastających włosków. Może być to spowodowane nieodpowiednią metodą depilacyjną, brakiem profilaktyki, brakiem odpowiedniego przygotowania skóry bezpośrednio przed depilacją albo naturalnymi skłonnościami do podrażnień. Aby tego uniknąć bądź zniwelować nieprzyjemne efekty należy stosować odpowiednią profilaktykę i przygotowanie skóry. 2-3 razy w tygodniu zaleca się robić odpowiednie peelingi. Codziennie powinno się nawilżać skórę kremami lub olejkami. Bezpośrednio przed depilacją zaleca się gorącą kąpiel, a następnie peeling. Nie należy stosować kosmetyków. Przez dzień lub dwa po depilacji lepiej nosić luźniejsze spodnie bądź spódnice. Przez ok 2 dni powinno się unikać sauny i solarium.. Jeśli wszystkie te zalecenia zostaną spełnione, a po zabiegu nie będziesz usatysfakcjonowana to należy pomyśleć o innej metodzie depilacji niż dotychczas stosowana. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt mailowy : proszę stosować się do Regulaminu. To nie miejsce na reklamę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
migotka28



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja juz stracilam cierpliwosc i zaczelam depilację laserowąSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radiowa



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Swarzędz
PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja depiluję nogi już od wielu lat i miałam ten sam problem. Ale teraz robię sobie taki 'piling' pumeksem, takim drobnym Wink Działa lepiej niż kremy czy innego wynalazki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group