Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trochę prawdy na temat zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lena



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 4:44 pm    Temat postu: Trochę prawdy na temat zażywania tabletek antykoncepcyjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie piszecie o objawach związanych z braniem tabletek z uśmiechem na twarzy. Czy nie uważacie, że mocno ingerujecie w gospodarkę hormonalną swojego organizmu? Czy nie uważacie, że bóle głowy, wymioty oznaczają, że szkodzicie swojemu organizmowi?

Nie zdziwię się, jak za 20 lat nasze pokolenie nie będzie mogło zajść w ciążę i zwiększy się zachorowalność na raka piersi.


Nie rozumiem tez dziewczyn, które przez zażyciem tabletek nie robią sobie badań. Przecież to paranoja! Dziewczyny, to wasze ciało, nigdy nie zmienicie go, jak coś się 'zepsuje'!

Skąd wiecie czy koncerny nie ukrywają smutnej prawdy o tabletkach? Przecież było mnóstwo głośnych i cichych (a mimo to bardzo poważnych) spraw dotyczących leków, które zostały wpuszczone na rynek bo instytuty które je badają dostały w łapę pieniądze za to, że je dopuszczą i skłamią setkom ludzi, że te leki sa OK.

dziewczyny, dlaczego o tym nikt nie rozmawia? Dlaczego nikt nie porusza tego tematu?? Teraz jeszcze nie widać skutków brania tabletek, bo jesteśmy za młodzi, za krótko bierzemy te nowe tabletki które weszły na rynek. NIkt jeszcze naprawdę nie wie, czy np Yasmin nie są trucizną!!!

bo to co czytacie na ulotce, i to co wam mówi ginekolog w swoim gabinecie obklejonym reklamami tabletek Harmonet, to zwykłe bujdy wyssane z palca tylko dlatego, że ten sam lekarz parę miesięcy temu dostał w łapę kilka tysi i obietnicę, że od każdego sprzedanego opakowania dostanie 10 % zysku.

Pomyślcie o tym K* bo ja już nie mam siły i ręce opadają,jak sie czyta te wasze wywody, że rzygacie, macie biegunke i rośnie wam broda, i że to chyba od tabletek i co macie zrobić!!


Aldona




Zmieniłam nieco tytuł na bardziej sugerujący treść postu / nowicjuszka

-------edit by drapaka------
ten post uważam za bardzo istotny i bardzo ważny dlatego uznaje to za "ogłoszenie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co prawda, to prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 8:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość tendencyjny, choć może zachecić do dyskusji.

Ale z tą borodą to już czysta propaganda Wink pokaż mi takie przypadki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
>Lena
Gość









PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mojej mamie kiedys dali w czasie ciąży hormony i zaczela jej rosnac broda:) ALe to raczej kwestia 'rozpisania' sie:)
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak ale to była inna sytuacja niżeli antykoncepcja hormonalna Wink

Co do tego zakłamania, trzeba wyważyć trochę sytuacje. Prawo miedzy narodowe stanowi iż nie wolno kłamać zatajać ani podawać nieprawdziwych składników, proporcji czy też skutków ubocznych.

Owszem było parę takich przykładów i parę koncernów farmacełtycznych upadło przez odszkodowania zasadzone.

Wiec wątpie aby ktoś wypuścił na rynek coś co może szkodzić. To raczej mało prawdopodobne, żaden ekonomista ani finansista nie pozwolił by sobie na coś takiego.

Drógą kwestia jest tak jak piszesz, kompletny brak przestrzegania zasad, w niektórych przypadkach, przepisywanie tabletek bez badań, na chybił rafił, i zmiana ich dopiero gdy coś sie zaczyna dziać.

Jak widać nawet po forum jest wiele pytań o właśnie kuracje hormonalne, pytania które powinni być rozwiane przez lekarza podczas pierwszej wizyty dotyczącej tabletek.

Szukanie winnego - to nasza mantalność.
Nie chce bronić lekarzy którzy naprawdę przekładają prowizje od leków nad zdrowie pacjętek, bo tutaj przecież nie chodzi o witaminę C.

Lecz wiedza społeczna na temat antykoncepcji hormonalnej nadal jest niska. Niestety, rozpropagowana metoda jako łatwa i przyjemna, stała sie w hoollwod'ski sposób prosta.

Zabrakło żetelnej informacji, czasem przypominającej FAQ, badź instrukcje obsługi "z polskiego na nasze".

Myśle że w taki sposób można reagować na to co sie dzieje.
Wzajemne oskarżenia nic tutaj nie dadzą, kampanie społeczne to jedna z najskuteczniejszych metod. (owszem profesjonalne kampanie społeczne ogólno krajowe, na skale polski z miesięcznym działaniem, kosztuje od 1 mln zł do nawet 2,5 mln złotych, ciężko znaleść sponsorów którzy dadźa aż tak ogromny budżęt, ale można zaczać od lokalnych, czy też na witrynach internetowych, nasz portal jest otwarty do współpracy z innymi, także w kampaniach społecznych).

Pozdrawiam i czekam na refleksje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monia111



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiscie uwazam ze wszystko jest dla ludzi, i nie powinno sie popadac w skrajnosci. Tabletki to na pewno bardzo wygodne rozwiazanie ale trzeba sie obchodzic z nimi ostroznie, kontrolowac sytuacje zeby nie wpakowac sie w jakies choroby zdrowotne,ale chyba to lepszy wybor niz np. niechciana ciaza czy okrutny tradzik na ktory nic juz nie pomaga a wbrew pozorom potrafi wyrzadzic wielka szkode. Poza tym nie powinno sie patrzec na nie jak na zrodlo wszelkiego zla, bo podobnie jak kazde inne leki pomagaja na jedno a szkodza na drugie. Osobiscie bardzo balam sie tabletek antykoncepcyjnych bo nie chcialam ingerowac w moje hormony ale gdy dobralam sobie odpowiednie pigulki okazalo sie ze nie taki diabel straszny...Smile Nikt nas do niczego nie zmusza,to my dokonujemy wyboru i musimy sie potem liczyc z ewentualnymi konsekwencjami:) pozdrawiam wszystkich serdecznie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze w tym co napisałac miesci sie sporo racji,niestety w rzeczywistosci jest inaczej.Nie mozemy patrzec na wszystko ze jest złe,niedozwolone, niezdrowe,poniewaz jesli bysmy tak robili, to nastolatki (i nie tylko),doszly by do wniosku ze PREZERWATYWY sa nie ekologiczne, GLOBULKI DOMACICZNE niechigieniczne, KALENDARZYK MAŁŻEŃSKI to kompletna tanteda,a TABL.ANTY potrawią zrobić nieodwracalną krzywde.Trzeba pomyslec jak by wzrosła skala niechcianych, niczemu niewinnych dzieciaczkow,lub liczba aborcji(najczesciej niedozwolonej).Ja takze byłam przeciwna takiego typu zabezpieczeniom,ale jak napisala mona111 "nie taki diabeł straszny.."i w tym ma troszke racji.Co do skutkow ubocznych to moim zdaniem,tutaj powinna sie wypowiedziec osoba,ktora bieze od Baaardzoo Długiegooo Czasu! tabletki,lub skonczyla je stosowac i moze wtedy rozjasnila by nam dziewczyna! oczy co do ich stosowania "czy sa warte zachodu czy tez nie".
Jak napisano jednej z ksiazek "DZIECKO POWINNO BRAC SIE Z WYBORU A NIE Z PRZYPADKU",a wiec doceniam twoje intencje piszac to ogłoszenie dla naszego dobra,ale osobiscie uwazam ze producenci,ktorzy utrzymali sie dosc dlugo na rynku i wyrobili sobie juz nazwe,nie mieli by na celu zatruwac milionow kobiet na calym swiecie,ktore z WLASNEGO WYBORU korzystaja z ich usług.Pozdrawiam Wink Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eewelkaa



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:41 pm    Temat postu: Tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wiec ma mproblem nie chce brac tabletek hormonalnych a moja pani ginekolog mi je przepisała zeby uregulowal mi sie cykl gdyz poszłam z ptoblemem takim ze mam ostatnio bardzo ktortkie cykle od 18 do 20 dni i bardzo bolesne miesiaczki słyszałam nie za dobre rzeczy o tych tabletkach a zreszta czy mam pewniosc ze jak przestane je brac to cykl mi sie uregulje?nie wiem co robić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Porozmawiaj z lekarka, zawsze mozesz zapytać czy nie ma innego sposobu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eewelkaa



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki chyba z nia rzeczywiscuie pogadam bo jaks mnie te tabletki nie przekonuja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group