Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trochę prawdy na temat zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc. Mam takie pytanie, zaczelam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w dniu 19 go listopada, a 2go to bedzie 14sty dzien brania tabletek, i wtedy mam wolna chatę i chcialabym z tego skorzystac Very Happy
Ginekolog mi powiedziała, ze od 14 dnia brania tabletek one maja juz 100% pewnosc, no wiec mam pytanie w zwiazku z tym, czy w ta sobote za tydzien, tego 2go mam sie zabezpieczyc dodatkowo prezerwatywa, czy juz moge to zrobic bez obaw bez ?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak to się dzieje że znikaja posty krytyczne nt yasmin? Nie napisałm nic obraźliwego ani niezgodnego z prawem a jedynie moje obserwacje i wątpliwości dotyczące działalności firm farmaceutycznych na forach internetowych. Czy to jakaś zmowa milczenia?
Proszę moderatorów o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez awarie serwera, utraciliśmy wszystkie dane z okresu 2 tygodni, dlatego część postów nie istnieje. Za kłopoty przepraszamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to było grubo sprzed 2 tygodni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lena dla mnie tabletki sa do d... - sama sie przekonałam - po 1 opakowaniu zrezygnowałam.

a co do hormonów - wziełam je kolejny raz dopiero po porodzie Smile

jednak nie zdecydowałam sie na nic wielce znanego - zadne cilesty itp - dla mnie to przereklamowane

uwazam ze osoby w młodym wieku - dojżewania , jeżeli nie współżyją jeszcze stale,z jednym partnerem - powinny używać doraźnych środków ( prezerwatywa,globulki itp )

przez tabletki mamy tu wiele pytań - co sie ze mną dzieje,zatrzymane okresy,trądziki itp.

wiadomo ze hormony w młodym wieku to bomba dla organizmu i nie pozostanie to niezauważone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

straciliśmy dane od 6.11.2006 do 20.11.2006. Te 2 tygodnie straciliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nanette19



Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostanio byla u ginekologa i facet tez mi zaczal dawac wyklad ze antykoncepcja jest zla, ze truje zdrowe kobiety itd, ale z drugiej strony po co sam przepisuje kobietom tabletki??Poza tym jesli nie tabletki to jak sie zabezpieczac?Metody naturalne nie sa tak skuteczne choc jak sie dowiedzialam nawet w dni plodne jest tylko 25% sans na zajscie w ciaze, ale jak wiemy wszystkie na nasz cykl wplywa doslownie wszystko i mozne bardzo latwo sie pomylic.Nie chce sie bac co miesiac i nerwowo wyczekiwac kiedy nadejdzie ta moja miesiaczka choc bardzo kocham mojego chlopaka to nie jestsm gotowa na dzidziusia i dlatego zostane przy tab. Nie mam jednak zamiaru brac ich w nieskonczonosc.Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie że był "wykład" to uczciwsze niżeli nieinformowanie i przepisywanie od razu.

Metode wybierasz ty (a właściwie powinniście razem wybrać, z partnerem).

Jeśli lekarz nie widzi ewidentnych przeciwskazań to nie może Ci odmówić.
Kwestia moralna nie leży w gestii lekarza. On stwierdza czy nie zaszkodzi Ci to fizycznie. (a po prawdzie to duża część przepisuje bez badań, niestety).

Ale to jak w każdym zawodzie, znajdą sie ludzie którzy będą na odwal pracować i będą tacy którzy będą dokładać wszelkich starań aby ze swojej strony wywiązać sie z obowiązków i zadań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin888



Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 2:50 am    Temat postu: talbetki po odstawieniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po okresie ok 9 miesiecy uzytkowania z Dziewczyna hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych podjelismy decyzje o ich dalszym nei uzytkowaniu ze wzgledu na zmiany w śluzie czego efektem ejst niemoznosc zagniezdzenia sie zarodka, inaczej mowiac ze wzgledu na dzialanie wczesno poronne. MOje pytanie brzmi: PO jakim czasie od odstawienia tabletek pojawia sie pewność iz, śluz nie jest juz w postaci uniemozliwiajacej zaplodnienie. Zarazem chodzi mi o to kiedy bedziemy mogli podjac probe zblizenia nie bojac sie jakiegokolwiek dzialania wczesnoporonnego (o ktorym mozemy sobei nawet nie zdawac sprawy), wynikajacego z poprzednio stostowanej antykoncepcji hormonalnej preparatem novinette .
pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 7:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to żadne tabletki antykoncepcyjne NIE są wczesno poronnymi.

antykoncepcja hormonalna to wprowadzenie poprzez hormony ciała kobiety w stan ciązy (a jak wiadomo 2 ciąże w jednym czasie są przez nature nie możliwe). a śluz o którym mówisz to tyko skutek tego, a nie przyczyna Wink

BARDZO PROSZE UżYWAć NAZ ADEKWATNYCH DO SYTACJI.

Statystycznie po 2 latach stosowania płodność wraca po pół roku. Przy krótszym stosowaniu oczywiście powrót do pełnej płodności jest krótszy, choć to kwestia indywidualna.
W razie problemów z uregulowaniem sie samoistnie cyklu nalezy zgłosić sie do lekarza w celu pomocy w regulacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group