Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik różowaty - leczenie domowe

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 31, 2018 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest zmienić pewne przyzwyczajenia.
Osoby z trądzikiem różowatym powinny unikać opalania i zabezpieczać skórę kremami z wysokimi, fotostabilnymi filtrami. Kremy przeciwsłoneczne należy stosować nie tylko w upalne, letnie dni, ale również zimą. Gwałtowne zmiany temperatury, wizyty w solarium, saunie, jedzenie mocno przyprawionych i gorących potraw oraz alkohol są niewskazane i zaostrzają przebieg choroby.

Skóra z trądzikiem różowatym jest delikatna, dlatego należy stosować delikatne kosmetyki oczyszczające, aby jej nie podrażnić (np. płyny micelarne). Aby ukoi skórę można zastosować wodę termalną w sprayu. No i oczywiście kremy z naturalnym składem.....

Pomaga również dieta. Zdrowa, pełna warzyw i owoców jak równiez picie dużych ilości wody codziennie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikakosa



Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomaga również dieta. Zdrowa, pełna warzyw i owoców jak równiez picie dużych ilości wody codziennie!...


Oczywiście dieta pomaga, ale przy dużym trądziku niestety wizyta u dermatologa jest niezbędna. Zależy jak organizm oddziałuje na produkty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 08, 2019 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dieta to jedno, ale przy trądziku różowatym warto wybrać się do lekarza, bo to nie żarty i mogą brzydkie blizny zostać. Moja siostra zaczynała mieć takie właśnie paskudne "dzioby" i uratowała ją dobra dermatolog, która zleciła jej taką ręcznie robioną maść na bazie cynku i antybiotyku. Najszybciej było taką odebrać w aptece DOZ, bo mieli gotową po 7 dniach i dopiero smarowanie tą maścią pomogło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 19, 2019 2:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, a orientujecie się, czy w każdej aptece DOZ można zrealizować receptę na leki robione ręcznie? kurcze, w mojej okolicy w żadnej z aptek nie ma takiej możliwości, to przejadę się do centrum w razie czego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rezolutna_dziewczynka



Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 20, 2019 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, w każdej, od czasu do czasu dla synka zamawiam u nich maść robioną i nie ma problemu z realizacją i w miarę szybko te recepty robią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile maksymalnie czasu czeka się u nich na taki lek recepturowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 31, 2019 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientowałam, to mają 24 godziny, co moim zdaniem jest bardzo szybkim terminem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rudrafroo



Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 02, 2019 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serum na trądzik różowaty - https://nuvialab.com Dla mnie jest to niesamowite odkrycie i produkt, który mogę zdecydowanie polecić.

Ostatnio zmieniony przez rudrafroo dnia Nie Kwi 28, 2019 2:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 28, 2019 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mestia napisał:
Z tego co się orientowałam, to mają 24 godziny, co moim zdaniem jest bardzo szybkim terminem.


Jeżeli jest to lek bez antybiotyku, to do dwóch dni, a jeżeli z antybiotykiem to około tygodnia, czasem krócej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 07, 2019 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć, że apteki DOZ realizują coś takiego. A w ogóle to każda ich apteka wyda mi taki lek na zamówienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group