Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki przeciwbólowe w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oo dziekuje Agaa, myslałam ze no-spa moze zaszkodzic,ale w tym przypadku tylko pomaga wiec rowniez mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. Wink Dzieki Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co.Pozdrowionka. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jumo



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tylko potwierdzę.
No-spa jest bezpieczna w ciąży. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 12:23 pm    Temat postu: ciąza a tabletki przeciw bólowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Jestem w 7 tygodniu ciązy i dość często boli mnie głowa i cały dół brzucha. Crying or Very sad Ostatnio zastanawiałam sie czy moge brac jakieś leki przciwbólowe np. apap albo ibuprom czy nie zaszkodze tym maleństwu? Question

PS. Znaci może drogie panie jakieś sposoby na zmiejszenie bólu piersi (lekarz mówił że to jest normalne ale ten bół jest uciążliwy). Czy sa jakies sposoby żeby juz teraz zaradzić puźniejszym rozstępom??

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, raczej nie. Większość leków przeciwbólowych może być potencjalnie niebezpieczna dla Twojego dziecka, nawet przy jednokrotnym użyciu. Dla części z nich wiemy, na czym polega ich szkodliwe dla ciąży działanie, w przypadku innych nie wiemy, jakie efekty dla rozwijającego się płodu może spowodować ich zażycie. Z tego względu z bólem głowy lub przeziębieniem należy walczyć sposobami domowymi Wink
_________________




Ostatnio zmieniony przez wind_of_hope dnia Wto Maj 29, 2007 12:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie bralam tabletek przeciwbolowych szczegolnie w pierwszym trymestrze,ale opinie na ten tamat sa rozne.Na bol glowy mozna sobie robic zimne oklady,duzo odpoczywac wychodzic na swieze powietrze w klimacie jaki teraz mamy to chyba najlepiej po 20 bo wtedy zaczyna sie robic ciut przyjemniej na dworze,co do brzuszka to tez duzo odpoczywaj ,nie dzwigaj nie przemaczaj sie,porozmawiaj ze sowim ginekologiem co ewentulanie moglabys brac,chociaz tak jak ja napisalam ja w ciazy usilowalam unikac srodkow przeciwbolowych,ale jesli nie ma juz innego wyjscia to lepiej zapytac lekarza niz zaszkodzic
A co do rozstepow to mozna stosowac kremy dla kobiet w ciazy choc moj ginekolog twierdzil ze to uwarunkowane genetycznie,jesli Twoja mama miala to nie da sie tego uniknac,ale nie wiem czy to prawda bo kazdy lekarz ma swoja opinie
Pozdrawiam i zycze duzo radosci w tym peiknym stanie jakim jest ciąża
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaa



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 8:08 pm    Temat postu: dzidzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie ryzykowala....ale jesli tylko mozesz skontaktuj sie ze swoim lekarzem. Ja w takich mometach staralam sie odprezyc i chociaz na godzinke zasnac...troszke pomagalo:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaa



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 8:11 pm    Temat postu: dzidzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I niekiedy bardzo przydatna Very Happy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja równiez od tygodnia biore No-Spe z zalecenia lekarza a jestem w 3 miesiącu ciązy. No-spa jest bardzo bezpieczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga031



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 12:04 pm    Temat postu: Leki przeciwbólowe w ciąży. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
2 dni temu dowiedziałam sie że jestem w ciąży Smile
Nie wiedząc że jestem w ciąży brałam AULIN - silny lek przeciwbólowy, mam bardzo ostre bóle zęba.
Z moich wyliczeń wychodzi że jestem w 7 tygodniu ciąży.
Jedynym objawem ciąży to jest brak miesiączki, pare pozytywnych testów i lekki ból brzucha. Nie mam bolących piersi, nie mdli mnie ani nic z tych żeczy które na forum sa opisywane, może częściej latam do łazienki.
Czy AULIN mógł dziecku bardzo zaszkodzić??? Brałam prawie 10 dni raz dziennie.
Proszę o jakąś rade bo mój ginekolog od rana nie odbiera telefonu, brzuch mnie boli i nie wiem czy to z nerwów czy ..... z innych przyczyn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group