Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki przeciwbólowe w ciąży

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra_2006



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 7:57 pm    Temat postu: Tabletki przeciwbólowe w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w 10 tyg. ciazy bardzo boli mnie zab chcialabym wziac tablete przeciwbulowa ale sama nie wiem jakie moge brac prosze napiszcie szybko !! dziekuje

---- edit by Paweł:
Przesunięcie tematu do działu "ciąża i poród".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radze udac sie do stomatologa (nawet na ostry dyzur), ale z tabletkami p-w bolowymi bym nie eksperymentowala Rolling Eyes maja niezbadany wplyw na plod, a poza tym po co ryzykowac....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 12:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spokojnie mozesz doraznie wziac apap,ja czasem go bralam w ciazy jak bolala mnie glowa.lekarka powiedziala,ze moge go stosowac w razie silnego bolu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs napisał:
spokojnie mozesz doraznie wziac apap,ja czasem go bralam w ciazy jak bolala mnie glowa.lekarka powiedziala,ze moge go stosowac w razie silnego bolu.


No, nie byalabym pewna czy takie "spokojnie" Rolling Eyes i co znaczy doraznie?
Poza tym nie na wszystkich apap dziala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doraznie to znaczy w razie silnego bolu,w momencie gdy nie mozna liczyc na pomoc stomatologa.
ja tylko odpowiedzialam na pytanie co moze wziac na bol zeba,a to ze nie na wszystkich apap dziala to chyba nie moja wina,a nawet jak wezmie jedna czy dwie tabletki to ani Jej ani dziecku nic sie nie stanie.ja bralam apap na bol glowy jak bylam w ciazy i jakos obydwoje jestesmy zdrowi,poza tym bralam to za zgoda lekarza.
a tak wogole to mozna wziac lek o innej nazwie,a jednakowym skladzie np.ibuprom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepsze sa paracetomolopochodne Laughing najbezpieczniejsze z tego co wiem Smile

---- edit by Paweł:
Prosze nie pisać WeRsAlKą.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to mozna APAP ale lepiej idz do ginekologa on bedzie wiedzial co bedziesz mogla brac bez obaw...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paracetamol Wink z tego co slyszalam to nie mozna brac zadnych innych ,chyba ze sa pochodnymi wyzej wymienionej przeze mnie nazwy Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 5:35 pm    Temat postu: No-spa a ciaza?! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko :
dziewczyna mojego znajomego jest w 2m-cu ciazy i ost.dowiedziałam sie ze bierze hormony na podtrzymanie ciazy + dodatkowo No-spe??? Shocked Czy to jest bezpieczne?? przeciez ma ciaze zagrozona a co niby te leki maja dac?one dzialaja rozkurczowo Surprised Czy dobrze robi??Czy nie spowoduja ze straci malenstwo??? Lekarz dobrze zrobił zalecajac jej ten srodek??
Dziekuje za kazda odp.. Wink Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezeli ciaza jest zagrozona to no spa moze tylko pomoc,z reszta czesto lekarze przepisuje ten lek ciezarnymw razie jakiegos bolu.A jesli chodzi o podtrzymanie ciazy to ja rowniez bralam taki zestaw lekow na poczatku,poniewaz grozilo mi poronienie i dokladnie byl to duphaston+no spa.Malenstwu nic nie grozi,wazne,aby ta kobieta stosowala sie do zalecen lekarza i przyjmowala regularnie leki.Ja tez sie balam,ze strace ta ciaze,albo ze dziecko bedzie chore,ale nic takiego sie nie stalo.Podejzewam,ze ta Twoja znajoma ma m.in skurcze tak jak ja i dlatego dostala rowniez no spe.Napewno wszystko bedzie OK,tylko musi jeszcze dodatkowo lezec w lozku,ale to pewnie juz wie od lekarza.Trzymam kciuki za to malenstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group