Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tabaka

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturus



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 1:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale po zaprzestaniu zazywania tabaki sluzowka nosa sie regeneruje i jest mocniejsza \. troszke na zasadzie szczepionki. kaszubi ciagna to cale zycie i jakos nic sie nie dzieje;) raka nie powoduje. nie zostalo to stwierdzone i mozna tak samo powiedziec ze pisanie smsow powoduje dretwienie palca u stop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fabiannlb



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 5:58 pm    Temat postu: TABAKA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy [b] Jade z tabaka już jakies pare ladnych miesiecy oszywiscie z przerwami tak na 2tygodnie jest zdrowa.. nie słuchaj innych... nie uzależnia wciagasz bo lubisz ... jestem sportowcem gram w piłke nożną i pomaga mi ona .. lepsza kondycja.... i przez tabake rzuciłem papierosy i przestałem pic.... naprawde polecam ...[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krecik666



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak z teorią ale wciągałem sporo tego przez jakiś czas jak nie mogłem palić. zmniejsza chęć na papierosa ale co z tego jak sama uzależnia wiem z praktyki. Wciągałem to ok. 2 miesiące.

Zauważalne skutki w moim przypadku są takie że mam bardzo słaby zmysł węchu.

Tabaka jest dobra, wszystko dla ludzi ale nie za często naprawdę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
komancz



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To i ja podziele się swoim doświadczeniem. Rok temu uzależniłem się od tabaki -codziennie wciągałem 3-6 razy około. I wszystko było git. Jako ,że kończyły się wakacje a poszedłem wtedy do szkoły średniej -nikogo nieznałem więc niechciałem se wyrobić opini ćpuna niesnuffałem w szkole ale to była naprawde męka wytrzymać 8 lekcji bez snuffania. Z 2-3 dni i całkowicie się odzwyczaiłem wystarczyło mi wieczorem zasnuffać raz na dzień. I potem już wogule zapminałem ,żeby se zassnufać aż do zimy dostałem kataru i chciałem wyczyścic nos po zasnuffaniu całkowicie mi się zatkał... Od tego czasu moge tylko raz-dwa razy zasnuffać bo potem mi się zatka nos i dostaje kataru na następne 3 dni ;/ Teraz niesnuffam już chyba od stycznia czyli pół roku ale szkoda bo to lubiłem czy niewiecie dlaczego już niemoge ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
croco



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam ten temat bo tabaka staje się coraz popularniejszą używką niestety również wśród gimnazjalistów.
Jest wiele plusów niuchania, poza odświeżeniem i poprawieniem samopoczucia dzięki tabace łatwiej można rzucić palenie.

Załamują mnie wpisy typu : "A ja wciongam 1 m na dziórke"
Podsumowując tabaka JEST neutralna a na pewno NIE jest szkodliwa.

Post zostaje zmieniony ze względu na reklamę innej strony( Regulamin forum zakazuje takich reklam)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia81



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro jest neutralna to czemu na jej opakowaniu są adnotacje o szkodliwości dla zdrowia? Pewnie używasz tej białej tabaki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być też tak, że producenci umieścili "w razie czego" aby nie było w sądzie niedomówiem w razie co by się komu stało. Powiedzą, że napisali na opakowaniu o szkodliwości i koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sasek62



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma nigdzie napisane na tabakierce, ze tabaka SZKODZI ZDROWIU. Jest tam napisane tylko o mozliwym UZALEZNIENIU. Ale zeby sie uzaleznic, to trzeba ciagnac naprawde duzo i czesto. Kiedys tabaczylem bardzo czesto, teraz juz rzadziej, tabake zazywam juz rzadziej, teraz czesciej uzywam tzw. bialej tabaki (produkt beznikotynowy na bazie cukru gronowego i mentolu). Pamietajcie [prawie] wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednich ilosciach. Tabaka odpowiednio dawkowana i zazywana z szacunkiem (precz z lufkowiczami i fazowiczami) moze dac wiele przyjemnosci. Cd. Red Bulla, poprostu zazywa sie go w malych ilosciach i moim zdaniem nie jest to dobra tabaka na poczatek, poniewaz jest tak mocna, ze bierze sie jej malo. A gdy sie przyzwyczaimy do takiej mocy, to potem slabsze tabaki jak np. Alpina, Gletscher Prise trzeba bedzie ciagnac niebotyczne ilosci. Nie jest udowodnione naukowo ze tabaka szkodzi zdrowiu, i nie chodzi tu o to ze lobby tabaczane w jakis sposob falszuje te badania, poniewaz na tabace nie zarobisz tyle ile na papierosach, ale firma Poeschla sfinansowala sama takie badania, nie majac wplyw na nie. Jesli w XXI w. cos takiego nie jest udowodnione, to znaczy ze tego NIE MA. Ja zazywam tabake dla wspanialego aromatu, dla mnie tytoniu i nikotyny w srodku moze nie byc, wiec mi to obojetne czy zazywam Ozone Weiss, czy Alpine, albo Ozone Orange.
P.S Wybaczcie za odkop, musialem sprostowac pare klamstw, aby ludzie potem nie chodzili i nie powtarzali
P.S2. Wybaczcie za brak polskich znakow, Polakiem jestem, lecz ziemia na ktorej przebywam juz nie bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group