Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tabaka

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dd
Gość









PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 1:40 pm    Temat postu: tabaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co sadzicie o tabace? Czy jest szkodliwa?
Powrót do góry
goja
Gość









PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabaka jest wyrobem tytoniowym i zawiera nikotynę, ma działanie stymulujące. Po wciągnięciu tabaki do nosa, oczyszcza ona nos i pobudza do kichania. Może powodować uzależnienie.
To tylko sucha informacja zaczerpnięta ze strony internetowej. Jeśli chcesz tylko informacji nt. tabaki, to znajdziesz ich w internecie mnóstwo, chyba, że szukasz kontaktu z jakimś " niuchaczem" to już nie moja działka...
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest w niej tytoś to jest i nikotyna - wiec jak to Goja powiedziła - uzaleznia. Z racji tego, że nie wciąga się jej do płuc jest bezpieczniejsza od papierosów - nie trujesz się wtedy tymi wszystkimi substancjami smolistymi. Ale to troche archaiczne aczkolwiek orginalne:) Próbowałem kiedyś kręco w nosie i kichasz ale raczej przyjene to dla mnie nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 2:00 pm    Temat postu: Re: tabaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dd napisał:
co sadzicie o tabace? Czy jest szkodliwa?
chyba CENZURA

---- edit by Paweł:

Na forum nikt nikogo nie będzie obrażał, wylgaryzmy sa potrzebne w języku ale trzeba wiedzieć jak ich urzywać!
Powrót do góry
SilverSurfer



Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zza rogu
PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabake zarzywa sie rowniez poprzez umiejscowienie jej pod gorna warga.
Jest tak samo uzalezniajaca jak pety.Znam kilku norwegow ktorzy nie moga sie bez tego obyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kedzik



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Babice / Graz
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taaka to jak dla mnie calkiem mila sprawa, pisze z pozycji "wachacza" a moze "wciagacza"!! Jest to owiele ciekawsze od papierosow, choc ja juz niestety malo kicham, co tez jest przyjemne, bo jak sie czlowiekowi kichnie to od razu lepiej...
uzywam raczej sporadycznie, ale moze i dlatego jest to mila sprawa, nie mam zamiarusie odczegokolwiek uzalezniac!! A jak bylem u znajomych na Kaszubach to tam wniedziele po obiedzie byla kolejeczka dla kazdego!! Tak milo ze znajomymi pielegnowac tradycje kulturowe!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SilverSurfer



Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zza rogu
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie sie podobaja troszeczke bardziej te tradycje z Jamaiki Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kedzik



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Babice / Graz
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 1:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te taneczne czy "wsiagajace"??

mimo wszystko to co nasze tez dobre!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalew123
Gość









PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 11:29 am    Temat postu: ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może czy Tabaka jest szkodliwa? jeśli tak prosiłbym żeby ktoś mi napisał na e maila dlaczego. Nie chodzi mi o odpowiedzi w stylu "tabaka chyba szkodzi zdrowiu bo zawiera tyton" chodzi mi o dokładny opis jej działania i dlaczego szkodzi. Mam nadzieję że ktoś odpisze... Pozdrawiam! [zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Sol12
Gość









PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytałem gdzieś, że u facetów szkodzi na prostatę. Zaburza jej funkcje.Nie wiem dlaczego. [zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group