Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strzelanie w kciukach

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacha666



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 7:27 pm    Temat postu: Strzelanie w kciukach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów, bo jestem tu nowa.

Od jakiejs 4 klasy pdostawówki (teraz jestem w 2 lo- 18 lat) mam problem z kciukami, musze je często zginać żeby 'strzeliły'. W przypadku kiedy nie strzele palec mi się 'zastaje' i żeby go użyc czy przywrócic do normalnego stanu musze znów strzelić, ale wtedy jest to znacznie bardziej bolesne. By łam z tym kiedyś u lekarza kazal mi brać glukozaminę. Zażywałam jakies 2-3 lata i to nic nie dało. Dodam, że nie mam problemów ze stawami, nie mam reumatyzmu i nigdy nie strzelałam z palców 'dla przyjemnosci/mody' albo nie wyciagałam ich ze stawów. Chciałabym się dowiedzieć 'co to jest'? Czy to da się wyleczyć farmakologicznie czy jedynie operacja mnie ratuje? Gram na gitarze i sprawność rąk jest dla mnie na pierwszym miejscu. Dziekuje bardzo za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez cos takiego mam, tyle że nie zdarza się to często. najczęstsza opinia lekarzy na ten temat to bylo: 'taka juz Twoja uroda". kazali brac artresan, (nic nie dalo) no i jesc duzo zelatyny (nie wiem czy cos by dalo, galaretek nie lubie)
a poza tym myslę ze operacj takiego czegoś lekarze raczej by się nie podjęli, a nawet jesli by się podjęli, to to nieopłacalne w Twoim przypadku. Dużo lepiej zastosowac jakies zabiegi rehabilitacyjne typu wirówki, borowinę. bezinwazyjny sposob, a pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm ja też tak mam w prawy kciuku (tzn tylko mi sie zastaje i strzela bez bólu) i też gram na gitare ale rzadziej. Może przyczyzną tego jest właśnie gra na gitarze... .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kacha666



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

matei ale na gitarze gram ...2-3 lata...a to mi sie zaczęło dużo wcześniej, nie przeszkadzałoby mi to gdyby własnie nie było uciążliwe podczas grania, ciągle musze zginać palce żeby sie nie zastały:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 1:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest taka jednostka chorobowa jak palec strzelajacy i leczy sie ja operacyjnie ale w przypadku tej jednostki przyczyna jest konflikt pomiedzy sciegnem a troczkiem przy okazji uwalnia sie pochewke sciegna jezeli u was jest problem ze sciegnem - bardzo latwe do zbadania to tabletki nie pomoga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kacha666



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale czytałam, że własnie ten 'palec strzelający' to przeskakiwanie palca jak kciuk jest wyprostowany i ze są wyczuwalne jakby 'przesunięcia'. W moim przypadku kciuk strzela jak się go zegnie no niby czuć jakby tam coś przeskakiwało. Czy z tym można życ? to sie jakoś pogłębia, bo na operacje raczej się nie zgodze, potem rehabilitacja, długa przerwa w cwiczeniu na instrumencie to nei wchodzi w gre raczej, no chyba że sie okaze, że to siej akoś strasznie pogłębia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A robiłaś kiedyś tak, że strzelałaś tymi palcami specjalnie?? Wiesz albo z nudów?? Nie którzy tak właśnie robią, potem stawy im się wyrabiają i jest problem do końca życia... Rolling Eyes
Mój kolega zawsze namiętnie strzelał palcami i skończyło się niestety na... Stole operacyjnym...
Za każdym strzałem staw się niestety coraz bardziej "wyrabia"...
A brałaś glukozaminę doustnie czy w formie zastrzyków ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kacha666



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:04 pm    Temat postu: Re: Strzelanie w kciukach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kacha666 napisał:
Dodam, że nie mam problemów ze stawami, nie mam reumatyzmu i nigdy nie strzelałam z palców 'dla przyjemnosci/mody' albo nie wyciagałam ich ze stawów.


Napisałam to w pierwszym poscie. Glukozamine doustnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR powiedz mi jezeli mozesz co mu robiono podczas tego zabiegu?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kacha666 wybacz nie doczytałam Confused A może powinnaś spróbować glukozaminy w zastrzykach??

JacekJ dokładnie nie wiem, ale mogę zapytać, Jak będę wiedziała na pewno dam znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group