Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strzelanie, ocieranie się kości w stawach.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiuchaa



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 8:14 pm    Temat postu: ;) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Mam prawie ten sam problem z moimi stawami. Tylko nikt nie podkreślił (być może tylko u mnie tak się dzieje) że np. przy zginaniu kciuka palec się nie zegnie tylko do połowy i dalej nie chce , taka blokada Confused próbowałam i siłą zgiąć ale to boli jak by kość chciało wyrwać i to coś takiego jakby przeszkadzało coś tam. Dopiero jak wezmę wyprostuje i drugą ręką wyprostuje i szybko i mocno zegnę w tedy jest dobrze. tak mam prawie przy wszystkich stawach. Trochę się martwię o tą blokadę , dotego pomimo młodego wieku (13 lat) . Mówią mi ogólnie że nie mam stablinych kości i to dlatego. Już sama nie wiem czemu tak się zacina. Jak ktoś wie , to proszę odpisać Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariusz26



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 3:24 pm    Temat postu: stawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tak w marginesie 3 lata temu bolaly mnie kolana na poczatku jak to zawsze zbagatelizowalem sprawe pozniej czyli po jakis 6 miesiacach bol byl niedowytrzymania i zaczelem sie martwic podjelem leczenie najpierw u ortopedy ktory robil zemna co chcial podawal mi blokady w kolana przeprowadzal rechabilitacje w senise laser krio pole magnetyczne i masaz boa i takie tam pozniej podano mi synwisk drogi lek niby skuteczny ...kolana bolay caly czas .......pozniej ze wzgledu na moja wage 115 podano mi lek meridium ktory mial zbic moja wage a jednoczesnie odciazyc moje kolana i tak sie niestalo ale zato prawie uszkodzil mmoje serce poniewaz nikt czyli lekaz niekontrolowal tegto co dzieje sie z moim zdrowiem a lek tego niemoga stosowac ludzie ktorzy maja podniesione cisnienie a aj do nich naleze co dalej kolana bolay z a i jeszcze podano mi tabletki jakies tam niepamietam jak sie anzywaly ale lecyly one jelita bo jak lekaz stwierdzil moge miec je chore i moga one uszkadzac stawy jak to wszystko nieskutkowalo stwierdzil ze musze isc na operacje chyba artroskopia tak to sie nazywa zmienilem lekaza ktory wyciagna odemnie kupe kasy i niezrobil nic co mogloby mi pomoc oczywiscie mowie o rozsadnym i sensownym podejsciu do sprawy bylem u kilku innych lekarzy ortopedow zrobilem usg kolan zrobilem rezonans i mowiono mi roznie ale coraz bardziej sensownie ze napewno narazie nietrzeba operowac i ze moje problemy nie so ortopedyczne tylko reumatologiczne wiec tam sie uadlem do reumatologa zacza mnie leczyc zrobilerm rozne badania i okazalo sie ze aso wyszlo zadoze norma do 240 ja m ialem 400 czyli mialem mam paciorkowca ktory niszczy stawy i serce i to on podobno uszkadza moje stawy zaczelem go leczyc antybiotykiem a na stawy dotalem piascedline
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat zamykam,proszę pisać w nowym temacie./carboczar
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorix14



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 3:38 pm    Temat postu: Strzelam ;/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem nastolatkiem. Mam taki problem od dłuższego czasu "strzelają mi kości"
Nie jestem zbyt aktywny fizycznie tyle co na w-f i sks-y ćwiczę.
Zawszę gdy zginam palce, nadgarstki, nogi w zgięciu z stopami, kciuki i gdy się wyprostowuję to mi głośnio strzelają stawy to są chyba. Co to może być? Piję dużo coke cola i inne substancje energetyczne (gazowane) czy to przez to? Dużo siedzę w jednej pozycji. Przez co to może być.

Proszę odpowiadać na e-maila dorix73@wp.pl z góry dziękuje ;] to dla mnie ważne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dorix14może to ze względu na to, że rośniesz.
choć mojej kuzynce tak już zostało- ma prawie 30 a dalej słychać jak kuca lub się schyla Wink
staraj się pić dużo wody . możesz też zapytać lekarza czy możesz przyjmować leki wspomagające stawy. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beth22



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam coś nowego do tematu. Mam 22 lata, od kilku strzelają mi kostki, kolana, kciuki, nadgarstki, palce u stóp, kark i.... mostek. Ból okropny i uciążliwy, utrudnia wyprostowanie i wzięcie głębszego oddechu, nie mówiąc o schylaniu czy poważniejszym ruszaniu ramionami. Po prostu częściowo unieruchamia. Może się dość długo utrzymywać - nawet kilka godzin. Jest to pewnie dziedziczne, moja mama też to ma z wyjątkiem mostka i lekarz nic nie poradził. Po przeczytaniu forum postanowiłam przetestować żelki/galaretki, zobaczymy czy pomoże.

Czy komuś też dokucza mostek??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariusz93



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również mam ten problem od baaardzo długiego czasu,strzelają mi stawy w stopach,kolanach,nadgarstki,kark,łokcie,palce.ZAwsze gdy wstaję rano to gdy nie "strzelę" to czuje sie taki jakby "połamany".Byłem u doktora kiedyś 5lat temu to powiedział że rosne i to normalne. Confused
P.S. Teraz mam 17 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beth22



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli nadal rośniesz Wink tak poważnie to podejście lekarzy nie jest najwłaściwsze - w większości przypadków padają hasła "to normalne" "taki wiek" itp. Najgorsze że przez to stawy się ścierają i za kilkanaście lat może to być bardzo odczuwalne:/ Mam plan iść do lekarza chociaż nie spodziewam się usłyszeć żadnych rewelacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Joanna72



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Nigdy nie strzelalo mi w stawach a od jakiegoś czasu strzelają mi wszystkie stawy,doslownie wszystkie. Nie jest to dla mnie niepokojace jednak zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. Czy może to być skutkiem wizyty u kręgarza??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trzask



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odgrzebuję stary temat, ale mam objawy identyczne jak opisane powyżej, natomiast nikt nie podzielił się żadnymi efektami żelkowej lub glukozaminowej "terapii", pozytywnymi czy też negatywnymi.

Aby nie przedłużać: od zawsze trzaskają mi stawy, obecnie praktycznie wszystkie, zaczęło się od kolana, teraz słyszę trzaski nawet w... uchu. Byłem z tym kilkukrotnie u ortopedy i innych lekarzy, jednak najpierw słyszałem, że rosnę i to normalne, a teraz, gdy od kilku lat już nie rosnę, słyszę, że to po prostu normalne i dopóki nie boli, to nie ma się co przejmować. Fakt, nie boli, ale zaczynam martwić się tym, że za kilka(naście) lat będzie jeszcze gorzej, zacznie boleć i przestanę chodzić czy ruszać się w ogóle, czy ktoś może podzielić się chociażby tym, jak długo "mu trzaska"? Czy są jakieś zmiany na plus lub minus? Brałem glukozaminę kiedyś przez ponad dwa lata, efektów nie było, w końcu ortopeda kazał mi odstawić, bo długotrwałe przyjmowanie jej podobno szkodzi. Po kolejnych dwóch latach od odstawienia zaczęły mi trzaskać kolejne stawy. Reasumując, ktoś coś z tym zrobił? Ewentualnie, czy przerodziło się to w coś poważniejszego? Najgorsze, że nawet nie wiem, czy mogę chodzić chociażby na siłownię, ruszam się dość dużo, chodziłem na siłownię, ale za bardzo bałem się, że sobie coś uszkodzę, a wolę już wyglądać jak chuchro całe życie niż wyglądać teraz normalnie, a za 20 lat jeździć na wózku :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group