Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strzelanie, ocieranie się kości w stawach.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinezka
Gość









PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jasne, ze mozna - wiem Smile ale..narazie zyje z tym i jest dobrze hehe Wink pozdrowki
Powrót do góry
ksztynyfy



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 12:11 am    Temat postu: odpowiedź na "strzelające kości" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiec mam ten sam problem,ale zauwazyłem poprawe od jedzenia 3x2 zelkowych misiow Very Happy
a teraz zacytuje fragment z ksiazki J. Słoneckiego
STRZELANIE W STAWACH
Tak zwane strzelanie w stawach nie jest,jak sie to wydaje,ocieraniem kosci o kosc,lecz jest spowodowane brakiem w komorze stawu mazidla,co powoduje pojawienie sie banieczek powietrza w pustych przestrzeniach,ktore,przeciskajac sie pomiedzy powierzchniami gladzi stawowej,wydaje dzwieki podobne do trzeszczenia kosci (i czesto powoduje) trwale uszkodzenie stawu.
Mozna sprobowac to wyleczyc,jedzac 3 razy dziennie po 2 galaretki zelowe haribo.Chodzi tu chyba o to,ze uzywana do ich produkcji zelatyna jest dobrze przyswajalna przez organizm,bo inne galaretki zelowe tego efektu nie daja.Nie wiem jak to wytlumaczyc,ale mam sporo dowodow na to,ze po kilkutygodniowej kuracji tym zdawaloby sie smiesznym (ale za to smacznym) lekiem-strzelanie w stawach mija.
Pomyslalem,ze warto sprobowac,tymbardziej,ze dawno nie jadlem tych miskow Very Happy i tak jak napisalem powyzej,zauwazylem poprawe,ale trzeba to robic systematycznie-tak jak by sie przyjmowalo leki-pozdrawiam-Artur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maurycy



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niby można, ale to się może niestety pogłębić. Nie wiem jak to leczyć bez jakichś hardkorowych zabiegów. Mój braciak miał niedawno kontuzję kolana i mu wyleczyli takimi zastrzykami co się zwą Recover. To odbudowuje stawy więc i tu może pomóc. Choć nie wiem czy strzelanie nie jest powodem po protu takiej konstrukcji stawu, a tym samym wadą wrodzoną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też tak strzelają kości nie martw się to nic złego. Jedz żelki galaretki i kiśle to w jakimś stopniu pomoże.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maurycy



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, ale czasem może to być powód poważniejszej kontuzji. Rzadko co prawda. Na treningach spotykałem się z różnymi rzeczami więc to z mojego doświadczenia. Sam mam problemy z barkiem przez płytkie panewki w stawach (tak to się nazywa?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1688988



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sanok
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam ten sam problem co inni internauci na tym forum. Trenuję siatkówkę od 3. lat i nie osiągnąłem w 100% jeszcze drugorzędowości cech płci. Mniej więcej od pół roku występuje w moim organizmie tzw. strzelanie w stawach. Najpierw pojawiło się w kostkach, później w nadgarstkach, następnie w kolanach, łokciach i karku, a od niedawna zaczęło mi strzelać w kręgosłupię przy odchylaniu się do tyłu. Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie, gdy kucam na ok. 1min. strasznie bolą mnie kolana i kostki.
Pytam Was drodzy internauci czy jest to normalne w wieku 17. lat?
I czy skutkuje jedzenie jakichkolwiek produktów spożywczych typu kisiel, galaretka czy żelki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barthezz93



Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 9:25 pm    Temat postu: Moje kości lub stawy "pykają" - wydają odłosy... P Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Mam 15 lat i mam pewien problem. Problemem jest to, że kiedy zegnę nogę w kolanie i zaraz po tym ją wyprostuję to słychać odgłos (pykanie). Za każdym razem jak zegnę nogę i wyprostuję to ten odgłos się pojawia. Podobny problem mam z szyją (przekręcę troszkę w bok i słychać to samo), nadgarstkami, łokciem. Sad Czy to z czasem przejdzie? Czy mogą być tego poważniejsze skutki? Czy to jest jakaś choroba? Czy można temu jakoś zaradzić? Proszę o pomoc i dobre rady...


-----edited by emilka----
temat przyłączyłam do pokrewnego problematyką
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jak byłam w Twoim wieku też tak miałam:)
za każdym razem kiedy zginałam nogę słychać było "pykanie" to podobno normalne w okresie dorastania.
przyczyną może też być zbyt mała ilość "mazidła" w stawach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barthezz93



Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co mogę zrobić aby przybyło mi tego mazidła? Czy przy tym pykaniu mogę chodzić na siłownię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Buziaczek17



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam identyczny problem jak pozostali. Od pół roku mam problemy z kolanami, po za tym że strasznie mnie bolą, do tego stopnia że nie jestem w stanie wytrzymac bolu to pojawiło się również głośne strzelanie. Byłam wiele razy u ortopedy ale niestety nic z tego, wyniki wszystkie mam dobre.Dodatkowo wykonane miałam na zlecienie neurologa rezonans magnetyczny głowy, który nic nie wykazał.Poza tym mam USG kolana w którym wszystko jest wporzadku, badanie krwi, przeswietlenie kolana i kregosłupa i wszystko jest wporządku.Więc w tym tkwi mój problem? Do tego czeka mnie jeszcze tomografia kregosłupa ale nie wiem czy jest w tym jakiś sens skoro wszystko jest w jak najlepszym porządku.
A oprocz kolna strzela mi również w nadgarstkach, kręgosłupie, karku, łokciach, ramionach (lub obojczykach) a nawet w biodrach:P
Czy byłby ktoś w stanie podpowiedziec mi gdzie mam się udać bo szczerze mówiąc to juz nie mam sily na czekanie:( bo ciagnie sie to już od kwietnia.
Mam pytanie w ilu procentach skuteczne jest jedzenie tych galaretek?Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group