Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strzelanie, ocieranie się kości w stawach.

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek21



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 1:10 am    Temat postu: Strzelanie, ocieranie się kości w stawach. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiec zaczne od tego ze mam 21 lat i jakis miesiąc temu zaczeły mi strzelać kości, nie dosłowie ale to jest taki odgłos jak kość o kośc sie ociera w stawach. Przy kucaniu głosno słuchać jak strzelają mi w kolanach, czasem jak stojąc na ziemi przekrece noge to też w kostkach, rownież w nadgarstkach jak sie o cos opieram, a najczęściej to w ramionach mi cos strzela. Gdy wyprostuje ręke i dłonia zrobie obrot o 180 stopni słysze i czuje jak kości sie o siebie mocno ocieraja i wydaje przy tym ten charakterystyczny dzwiek, tak samo jak zrobie ruch ręka wokoł głowy to też za kazdym razem to odczuwam i słysze.

No więc jakies 3 tygodnie temu poszedłem do lekarza, i zrobiłem badania krwi. Mowie mu ze je zrobiłem bo....i tu cała historia z obiawami. On tak patrzy na mnie z minute i ramionami rusza, ze nie wie co mi jest, że z badań nic nie wynika i jestem zdrowy, ze badania krwi mam bardzo dobre, jedynie czegos tam mam niedobór( ten niedobor czegos tam jest wazny przy infekacjach, ze moge jakaś załapac czy cos w tym stylu, i tu pytanie o jaki parametr chodzi?, a drugie na co wpływaja Leukocyty bo widze ze mam nadmiar). Dalej sie go pytam to co mi jest, on patrzy w badania i mowi ze choroba stawow to nie jest bo mam cos tam w normie. Przepisal mi jakies witaminy z wapniem na zmocnienie kosci. Dodam ze od starości to nie jest bo mam 22 lata.
Ktoś mi napisal tak:
Cytat:
hmm, strzelanie w stawach może być efektem niedoboru płynu stawowego, a niedobór ten może wynikać ze zwiększenia aktywności danego stawu (chodzi mi o siłownie? albo inne wysiłki fizyczne), dlatego obciążenia na staw powinno się dobierać stopniowo w czasie.
Tylko ze ja nie cwicze, nie prowadze sportowego trubu życia, w ostatnim czasie bardzo mało mam wysiłku fizycznego, a duzo spędzam w pozycji siedzącej po 5-10h dziennie. Powiem jeszcze że w ostatnich 6 miesiacach jakos malo zażywam wapnia, znaczy nie pijam mleka, nie jem jogurtów itp.(zreszta moj lekarz mi to doradził, bym zaczał.)
Zasadnicze pytanie co mi jest i co mi na to pomoze, bo ja juz w necie szukaełm obiawow raka kości ale to chyba nie to, a moze to jest choroba przy ktorej kosci są słabe i sie czesto łamia przy drobnych uderzeniach a ja mam tego pierwsze obiawy??? Mozecie mnie jakos uspokoic i cos doradzic na to.

Wyniki krwi: Morfologia 18-paremetrów.

-Leukocyty 10,2 tys/ul (min 3,8 max 10) Norma H, troche ich za duzo Very Happy
-Erytrocyty 5,02 mln/ul (4,2-6,0)
-Hemoglobina 16,4 g/dl ( 14,0-18,0)
-Hematokryt 45,5 % (40-54)
-MCV 90,6 fl (80-99)
-MCH 32,7 pg (27-35)
-MCHC 36 g/dl (32-37)
-Płytki krwi 234 tys/ul (140-440)
-Limfocyty 42,7 %
-Inne(Eo,Bazo,Mono) 5 %
-Neutrofile 52,3 %
-Limfocyty 4,4 tys/ul
-Inne (Eo,Bazo, Mono) 05, tys/ul
-Neutrofile 5,3 tys/ul
-RDW-CV 10,52 %
-PDW 11,2 fl
-MPV 9,1 fl
-P-LCR 19,1 %
CPR 0,45 mg/l (Min 0 - Max6,0)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pobierz przez jakies kilka tygodni glukozamine- preparaty sa rozne wiec nie bede ci wymieniac nazw handlowych, sa drozsze i tansze. Ja np. biore arthron complex ale cena jest okolo 100 zl.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No wiec zaczne od tego ze mam 21 lat i jakis miesiąc temu zaczeły mi strzelać kości, nie dosłowie ale to jest taki odgłos jak kość o kośc sie ociera w stawach. Przy kucaniu głosno słuchać jak strzelają mi w kolanach, czasem jak stojąc na ziemi przekrece noge to też w kostkach, rownież w nadgarstkach jak sie o cos opieram, a najczęściej to w ramionach mi cos strzela. Gdy wyprostuje ręke i dłonia zrobie obrot o 180 stopni słysze i czuje jak kości sie o siebie mocno ocieraja i wydaje przy tym ten charakterystyczny dzwiek, tak samo jak zrobie ruch ręka wokoł głowy to też za kazdym razem to odczuwam i słysze.


Nie ma się czego bać, to jest normalne. Mam 18 lat i mi strzelają kości już od kilku lat. Zresztą nie tylko mi. W zasadzie każdej osobie. Pewnie zauważyłeś, że jak raz strzeli Ci kość w jednym miejscu, to żeby strzelać kolejny raz musisz poczekać kilka godzin. Wiedz, że znam takich co mogą nonstop strzelać palcami u rąk, cały czas.


Cytat:
na co wpływaja Leukocyty bo widze ze mam nadmiar


Leukocyt - inaczej krwinka biała, to komórkowy składnik krwi. Leukocyty są stosunkowo duże, niemal bezbarwne i mniej liczne od erytrocytów. Ich zadaniem jest ochrona organizmu przed patogenami takimi jak wirusy i bakterie.

Cytat:
Ktoś mi napisal tak:
Cytat:
hmm, strzelanie w stawach może być efektem niedoboru płynu stawowego, a niedobór ten może wynikać ze zwiększenia aktywności danego stawu (chodzi mi o siłownie? albo inne wysiłki fizyczne), dlatego obciążenia na staw powinno się dobierać stopniowo w czasie.
Tylko ze ja nie cwicze, nie prowadze sportowego trubu życia, w ostatnim czasie bardzo mało mam wysiłku fizycznego, a duzo spędzam w pozycji siedzącej po 5-10h dziennie.


Znam takich co ćwiczą i im kości strzelają, znam też takich, którzy nie ćwiczą i też im kości strzelają.

Cytat:
Powiem jeszcze że w ostatnich 6 miesiacach jakos malo zażywam wapnia, znaczy nie pijam mleka, nie jem jogurtów itp.(zreszta moj lekarz mi to doradził, bym zaczał.)

Takich produktów jem bardzo dużo, i też mi strzela Wink

Cytat:
Zasadnicze pytanie co mi jest i co mi na to pomoze, bo ja juz w necie szukaełm obiawow raka kości ale to chyba nie to,

Na pewno nie.

Cytat:
moze to jest choroba przy ktorej kosci są słabe i sie czesto łamia przy drobnych uderzeniach a ja mam tego pierwsze obiawy???

Też nie. Ja osobiście mam bardzo mocne, wytrzymałe na urazy kości. Nigdy w życiu sobie niczego nie złamałem. To raczej nie to.

CO do tego płynu stawowego. To jest właściwie odpowiedź sama w sobie.
Nie pamiętam o co z tym chodziło, ale to nie jest nic szkodliwego i nie przyczynia się do skrzywienia palców, jak wiele osób uważa. Ten płyn się jakoś przelewa przy gwałtownych ruchach.

A co do glukozaminy i kolagenu, to na wielu forach czytałem, że to nie mam sensu, bo żadne leki, tabletki i diety nikomu nie pomogły. Także ja mówię Ci, żebyś się tym nie przejmował, bo to jest normalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hitomi



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 10:26 am    Temat postu: strzelające stawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam taki mały problem. Od jakiegoś czasu dokuczają mi strzelające stawy. Najbardziej kręgosłup i kolana, ale tak ogólnie to wszystkie. Najgorzej jest gdy jestem przez co najmniej 20 min w jednej pozycji. Niby to nie boli, ale czuję dyskomfort, gdy na przykład jestem w kinie i prostując nogę rozlega się dosyć donośny trzask.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz jeść dużo chrząstek od kurczaczka... albo idź do lekarza to dostaniesz jakieś tabletki na wytworzenie płynu okołostawowego, prawdopodobnie masz go za mało i to powoduje te Twoje trzaski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje zakup glukozaminy. Napewno chociaz troszke pomoze, a jezeli bedziesz ja bral systematycznie to napewno problem zniknie.
Polecam glukozamine firmy Olimp. Przez pierwsze 2 miesiace Bierz po 3 tabletki na dobe w trakcie posilku potem zmniejsz dawke do dwoch tabletek a potem do jednej dziennie.
Efekt jest gwarantowany tylko musisz ja brac systematysznie bo inaczej nie ma co liczyc na efekty. Ja tez mialam problem ze strzelaniem stawu po wypadku ale teraz juz jest ok Smile
Jesli jednak nie jestes w pelni przekonany do tego co napisalam to udaj sie do ortopedy ale jestem pewna ze powie Ci to samo co ja. Ewentualnie zaleci zastrzyki z torebke stawowa majace na celu uzupelnienie tej mazi wypelniajacej torebke stawowa(zapomnialam jej nazwy :/) Ale glukozamina zrobi dokladnie to samo tylko bedziesz musial troszke dluzej poczekac na efekty.
I przede wszystkim przyjmowanie glukozaminy doustnie nie boli, a niestety te zastrzyki sa strasznie bolesne (doswiadczylam na wlasnej skorze :/)

Dodatkowo jedz tez duzo produktow zawierajacych zelatyne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia_mularczyk



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 10:33 am    Temat postu: Strzelanie kości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


    Juz od malego miałam takie objawy ze mi strzelały kosci a juz mam 18 lat.teraz zaczeło mnie bolec w kolanie i nie wiem czy od tego.mam nadzieje ze ktos mi pomoze.odpiszcie na sylwia_mularczyk@interia.pl



-----edited by emilka----
pozwoliłam sobie połączyć ten temat z dość pokrewnym;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Strzelaja Ci najprawdopodobniej stawy a nie kosci Wink
Proponuje wiec zakup glukozaminy, jedna z najlepszych jest glukozamina formy Olimp.
Jesli jednak to nie pomoze polecam wizyte u ortopedy.
A mialas moze jakis wypadek?? albo kontuzje?? a moze "przeziebilas" kolano, to sie zdarza dosc czesto a ludzie nawet nie sa tego swiadomi.. Rolling Eyes

Chociaz piszesz ze stawy bola i strzelaja Ci od malego.
Wie moze byc tak ze masz wrodzony ubytek tej mazi ktora wypelnia torebke stawowa (nie pamietam jej nazwy)
Jesli tak to sprobuj tak jak pisalam powyzej uzupelnic ubytek glukozamina, jesli to jednak nie pomoze skonsultuj sie z ortopeda.
A jesli chodzi o dawkowania glukozaminy to sprobuj najpierw 3 tabletki na dobe przez okres miesiaca(pamietaj aby kazda tabletke przyjmowac wraz z posilkiem) i nie boj sie o watrobe, glukozamina jest dla niej nie szkodliwa. Przez kolejny miesiac zmniejsz dawke do 2 tabletek na dobe i w trzecim miesiacu bierz 1 tabletke na dobe, powinno pomoc, aczkolwiek jesli ubytek jest duzy konieczna bedzie wizyta u ortopedy a wtedy juz napewno dostaniesz zastrzyki, ale nie uprzedzajmy zdarzen Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o ciekawe Smile mi tez strzelaja kosci ale nie przejmuje sie tym zbytnio Rolling Eyes tata mi zawsze marudezi jak np siedzi kolo mnie w kosciele ze powinnam isc do lekarza z tym ale hm..kolana mnie nie bola, wiec chyba wszytko oki doki Smile Question to moze jakos genetycznie uwarunkowane jest.. ?
Powrót do góry
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozliwe, czesto spotkalam sie z przypadkami ze strzelanie w kolanach(ogolnie w stawach) przechodzilo z pokolenia na pokolenie Wink
Ale i takie uwarunkowane genetycznie strzelanie mozna zlikwidowac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group