Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sposób na bezsenność

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kunegundzia



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 1:32 pm    Temat postu: Sposób na bezsenność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Chciałam się podzielić pewnym problemem, otóż mam ostatnio okropne problemy ze snem Sad Wieczorem nie mogę zasnąć, mimo, że jestem na ogół zmęczona całym dniem: pracą, dziećmi, gotowaniem, sprzątaniem itd. A jeśli już uda mi się zasnąć to śpię ok. 5 godzin i tyle. Budzę się w środku nocy i do rana przekręcam się z boku na bok. Przez to ciągłe niewyspanie jestem drażliwa, szybko się denerwuję, skóra stała się przesuszona a włosy matowe i fatalnie się układają.

Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na bezsenność? Wolałabym raczej nie zażywać leków na sen i najpierw wypróbować naturalne środki pomagające zasnąć.

Z góry dziękuję za wszystkie rady Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolka73



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nic dziwnego, że cera i włosy się buntują. Sen to czas zwiększonej regeneracji organizmu, a skoro szukasz sposobów na bezsenność to znaczy, że Ci go brakuje Wink Kiedy ja nie mogę zasnąć, a czasem się to zdarza to moim sposobem na bezsenność jest kubek ciepłego mleka z miodem. Słyszałam też, że jest coś takiego jak złote mleko: do ciepłego mleka i miodu dodaje się kurkumę i że to też jest sposobem na bezsenność, ale też działa relaksacyjnie i łagodzi objawy depresji. Tutaj możesz sobie o tym więcej poczytać: http://www.biomedical.pl/zdrowie/kurkuma-wlasciwosci-6341.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klopsik



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moim sposobem na bezsenność jest filiżanka melisy, tak ok 2-3h przed snem. Nie chciałam brać żadnych leków, bo stwierdziłam, że mój problem miał raczej podłoże nerwowe, więc postanowiłam wypróbować naturalne sposoby na bezsenność. Czytałam też, że mleko z miodem działa cuda, ale nie lubię mleka, więc nie brałam tego sposobu pod uwagę. Spróbowałam w związku z tym melisy.

Szczerze przyznam, że nie wierzyłam w jej działanie. Taka po prostu zwykła herbatka. Ale po tygodniu regularnego picia faktycznie przestałam mieć problem z zasypianiem. Zaczęłam też brać magnez, więc może to też jakoś dodatkowo działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
plumm



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim sposobem na bezsenność jest wysiłek fizyczny. Zawsze działa ! Przed snem idę na spacer albo kwadrans biegam, a gdy wracam zasypiam jak niemowlak. W zimie ćwiczę w domu. Ale wiadomo nie można przesadzić, wystarczy lekkie rozciąganie i to najlepiej 2h przed zaśnięciem. Herbatki rumiankowe też są podobno super sposobem na bezsenność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie nie działa żaden z wymienionych przez Ciebie sposobów na bezsenność - ani wysiłek fizyczny, ani rumianek:/

u mnie bezsenność ostatnio wywołana jest stresem, więc żaden taki domowy sposób chyba nie zadziała :/

poza tym sport przed samym snem nie jest chyba zalecany...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

melisa dobra rzecz, podobnie szyszka chmielu, mi się nie chce nigdy bawić w napary i wolę brać tabletki, dobrze na sen działa nervomix sen, skład ma bezpieczny a jak ktoś nie może spać właśnei z nerwów to watto właśnie od takich ziołowych zacząć rzeczy, ja czasami nawet po męczacym dnu nie mogłam spać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Strix



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 28, 2017 12:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Meliska albo odświeżać powietrza z kojącym zapachem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomasz2727koc



Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio czytałem żeby godzinę przed snem ugotować banana ze skórką i wypić napar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
OlgaC



Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 19, 2017 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na sen najlepszy jest wcześniejszy wysiłek, np. bieganie, zmęczysz się, a później łatwiej zasypiasz Smile Jeśli jednak nie za bardzo lubisz się męczyć to najlepsze będą ziółka w kapsułce. Ja do tej pory mam w szafce nervomix sen, świetne ziołowe tabletki, kiedy denerwuję się jakimiś nieprzyjemnymi wydarzeniami cały czas o tym myślę i w nocy nie mogę spać, po wzięciu tabletki bez problemu zasypiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Med-katalog



Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 27, 2017 2:29 pm    Temat postu: Bezsenność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto wypróbować też sprawdzone naturalne metody na walkę z bezsennością. Polecam zajrzeć na http://www.psychiatria.pl/forum/bezsennosc-problem-z-zasypianiem/watek/1305528/1
Pozdrawiamy, Med-katalog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group