Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz.2

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziewczynki, martwię się, bo Adaś już dwa razy zrobił mi taką zieloną kupę. Nie widzę, żeby coś go bolało, nie ma gorączki, wszystko jest normalnie poza tą kupą. Jadałam wczoraj borówki, myślicie, że to może być po tych borówkach taki kolor?

LIZELOTKO Kochana zielona kupka to nic złego. Zdarza się u maluszków. Najczęściej jest to np. reakcja organizmu na jakiś pokarm. Jeśli nie występuje cały czas to nie ma obawy. Obserwuj...i sprawdzaj czy nie ma w kupce sluzu.
Łobuz dobrze,że wychwycona wczesniej reakcja na antybiotyk. Zdarza sie . NIech lekarka wpisze w ksiażeczkę i karte dziecka o tym leku. Powiem Ci,że od pulneo powinno sie zacząć. Według mnie to cudny syrop i bardzo pomocny. JA mam go zawsze i jak tylko coś zaczyna się dziać u Zuzi to podaje.
Cytat:
dziewczyny jak rozpoznac te zeby ?
one staja sie widoczne gołym okiem czy dziaslo jest czerwone i opuchniete?

Wind Wink. Dziąsełka są bardzo napuchniete. A jak ząbek już jest wysoko to zobaczysz cieniutką kreseczkę białą.
Dla mnie najgorsze były piatki. Jak zobaczyłam rozharatane, wychemrane dziąsło i zeba przebijającego się to mi sie zrobiło słabo...maskara jakaśWink.
Co do drapania to u nas nic takiego nie było.
Apteczka dla takiego maluszka..hmm nie pamietam już Wink. Ale na pewno coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego, smecta, wit c, koperek, rumianek, woda do noska, maść majerankowa,
Lizelotko a może nie chwyta dobrze?
przypomniało się ,że miałam napisac o hipp orss to kleik ryzowo marchewkowy z dodatkowymi substancjami. Stosuję sie go w biegunkach / To płyn bardzo rozcieńczony więc nie ma problemu z podawaniem. Można dolewać do mleka itd. Zapobiega przede wszystkim odwodnieniu podczas biegunek.
Warto też mieć smecte. O i jeszcze przypomniałyście mi....aphtin to tez super sprawa
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu, no pisałam właśnie, że Adaś ładnie łapie i ssie.
Poza tym nie zachowuje się tak zakażdym razem.
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko a jak z pokarmem?
masz duzo od poczatku?
z 2ch piersi tyle samo?
odciagasz cos przed podaniem cyca czy na żywca? Razz

jestes na diecie/???
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizelotko tak wiem ale byc może sa momenty,że nie chwyta i dlatego się denerwuję? Nie mam pojęcia bo nie miałam przyjemności karmić..więc tylko próbuje coś wymysleć.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brak mi czasu na odpisywanie, praca, dom itp. Staram się spędzać dużo czasu z małym ale niekoedy tak jestem zmęczona że chętnie go oddaje rodzicom Rolling Eyes Mój tato to najlepszy " kumpel" Michałka. Ja się nie liczę tylko mój tata który z nim wszędzie chodzi, wszystko pokazuje a mama na to nie ma czasu Rolling Eyes
Dzisiaj byliśmy w parku dinozaurów w Krasiejowie. Cudowne miejsce , dinozaury, place zabaw, oceanaruim, karuzele, plaża. Super.


Lecę spać bo jutro do pracy Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind pokarmu mam dużo, ale nie za dużo, ani nie za mało Smile
Adaś przy jednym posiłku najada się z jednej piersi, rzadko kiedy prosi o drugą.
Tak, z obu piersi tyle samo. Nic nie odciągam przed podaniem, po po pierwsze nie mam jakiegośmega ciśnienia, Adaś się nie krztusi ani nic z tych rzeczy, a poza tym pierwsza faza mleka ( najbardziej wodnista ) to dla dziecka jest picie, więc pozbawiałabym Adasia napojów Smile
Na diecie nie jestem, jem wszystko, Adasiowi nic nie przeszkadza Smile Jedyne z czego zrezygnowałam to orzeszki ziemne i staram się też nie jeść zbyt ostrych pokarmów, ale różnie mi z tym wychodzi Wink
A co u Was?
Tosiu, oki, rozumiem. On ładnie chwyta, bo jak w nerwach puszcza cyca, to mu się często mleczko po policzku wylewa, nie zdąży przełknąć, otwiera pyszczek no i tak Smile
Przyszło mi jeszcze do głowy, że może on tak się zachowuje kiedy nie jest głodny, a tylko chce sobie pociumkać cyca ( no wiesz potrzeba ssania ), no ale mleczko przecież leci i to go denerwuje.
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko oh jak Ci zazdroszcze tego karmienia.
u mnie tak popekały sutki ze az krew cieknie Neutral
jeszcze tego mi brakowało
nie dosc ze cycki nie daje tylko odciagam laktatorem to i popekały sutki i musze je doprowadzic do ładu bo sciaganie sprawia mi mega bol. Sad
ehhh
pochlastac sie tylko.
widocznie cyckowanie nie jest nam pisane.
oby tylko pokarm nie zanikł bo nie mam pojecia jak mam odciagnac skoro naderwała sie skora.
jak to wyleczyc?
Tosiu,moze wiesz?

lizelotko a Twoje sutki,brodawki w porzadku? mały nie nagryzł?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co masć bepanten na brodawki jest ponoc dobra.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, u mnie bepanthen super pomogła w pierwsze dni kiedy piersi nie były jeszcze przyzwyczajone do karmienia. Ja co prawda nie miałam krwi, ale miałam małe krwiaczki na sutkach, bolało okropnie, ale ta maść łagodziła i naprawdę super szybko mi się zagoiło Smile
Wypróbuj.
Od tamtej pory jest super, Adaś ssie bardzo ładnie, bez gryzienia Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 9:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko są upały. Adaś potrzebuje więcej PICIA. To, czym dzidzia zaspokaja pragnienie, leci z cycusia na samym początku. Może dlatego Adasiątko puszcza szybko cycusia i popłakuje? Przystaw go wtedy do drugiego cyca. Wink
A chcę Ci też napisać, że wyjątkowo często słyszałam takie historie - u nas też tak było z tym wydziwianiem przy cycu. Może dzidzia ma po prostu taki czas, że tak robi. Na początek spróbuj z tym pojeniem - i przystawiaj go troszkę częściej.

Wind mi brodawki też okropnie popękały. Położna aż się za głowę złapała, jak to zobaczyła... (Mój mały nie umiał załapywać cyca, mijało nawet 40 minut, zanim w ogóle zassał). Bepanthen rewelacyjnie koi ból, ALE... Jeśli chcesz SZYBKO je zaleczyć, to nie używaj tej maści - smaruj kilka razy dziennie brodawki swoim mleczkiem i chodź bez stanika po domu. Jeśli masz możliwość - to całe dni! Po 2 dniach powinno być już całkiem dobrze.

anetko widzę, że miło spędziliście czas. Ja już sama nie wiem, co mam robić z małym a te upały...

lala trzymam kciuki za pojawienie się ząbka!

tosia zapisałam sobie w książeczce zdrowia Adaśka nazwę tego antybiotyku. Wystraszyłaś mnie z tymi piątkami...


U nas już wszystko dobrze.
Przedwczoraj spędziliśmy czas w ogrodzie w baseniku, wczoraj nad jeziorem.
Mały zdrowy, wcina za dwóch i broi, ile wlezie.
Co Wy robie z maluchami w takie upały????????????
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 3 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group