Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

PCOS

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosiaa91 zależy jeszcze w jakim dc robiłaś badania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robiłam badania w 53dc... po 2 tyg odebrałam wyniki i wczoraj miałam robioną krzywą insulinową i też wyszła za wysoka. Lekarka stwierdziła klasyczne PCO. Przepisała mi siofor 850. Mam brać 1 tabletkę dziennie przez 3 miesiące i potem przyjść na wizytę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patka637



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam pytanie robiłam usg bo mam ciągle problemy z okresem. wynik jest taki;
Trzon macicy przodozgięty,jednorodny,owymiarach 43xAP 31 mm.Endometrium o równych zarysach,hypooechogenne,warstwowe szerokości 2,5mm

Oba jajniki położone typowo,z licznymi pecherzykami po 5x8mm(po ok25szt.w każdym),prawy 32x20x21mm.(obj.13,75mc3),lewy35x19x22mm.(obj.13,30cm3).Zagłębienie Douglasa bez wplnego płynu.
Mam pytanie odnośnie tego usg czy mogę mieć policystyczne jajniki? Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Usg wskazuje na jajniki policystyczne. Jednak aby potwierdzic schorzenie potrzebne bedzie wykonanie badań hormonalnych takich jak LH i FSH. Ich stosunek zapewne będzie zaburzony co potwierdzi ostatecznie PCO
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patka637



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak wygląda leczenie PCO?Czy można potem mieć dzieci ,czy przy zażywaniu leków chudnie się czy tyje(dodam że jestem otyła)?najbardziej boje się tego że będę bezpłodna!Sad((((

Dodano po 1 minutach:

a hormon LH to prolaktyna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lh to Lh a prolaktyna to prolaktyna Wink. Zupełnie inny hormon.
Jestem przypadkiem który pokazuje ,że przy PCo mozna mieć dzieci Wink wiec spokojnie. Pco niestety jest bardzo uciazliwe i wyleczyć się nie da tylko ewentualnie zaleczyć . Otyłośc bardzo często wystepuję przy PCO choc ja jestem szczupła. Jak się leczy ? No cóż wszystko zależy od tego co te PCo powoduję . Cz zaburzenia w miesiaczkowaniu, czy problemy w zajściu w ciaze czy otyłość, nadmierne owłosienie itd. Leczenie jest zależne od wielu czynników. Najczęściej jednak stosuję się leki hormonalne czyli tabletki anty które musza bc odpowiednio dobrane. Jeśi chcesz zajść w ciaże to leczenie bedzie inne . Raczej ukierunkowane na wywołanie owulacji . To tak w wielkim skrócie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patka637



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 12:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za odpowiedz ,przeraża mnie to wszystko strasznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma co sie stresować . To nie takie straszne Wink. Zrób badania hormnów i im szybciej zaczniesz się leczyc tym jajniki nie będą tak bardzo obciazone pęcherzykami.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pco



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:06 pm    Temat postu: pco a wynik bhcg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie od 4 lat leczę się na pco. jestem już po laparoskopii. Jestem już tym wszystkim bardzo zmęczona ale walczę dalej:) nie można się poddawać. Tym razem mam problem ponieważ jestem już po owulacji byłam na monitoringu i chyba pękło w końcu wszystko na to wskazuje po 6 dniach zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie więc na drugi dzień zrobiłam bhcg i wynik mam 6,52 czyli wczesna ciąża czy jest to możliwe? czy na betę miały raczej wpływ hormony które brałam. PROSZĘ POMÓŻCIE MI BO SIĘ CHYBA ZAŁAMIĘ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze..... Po 6 dniach test ale od czego. Jeśli od owulacji to nic dziwnego, że nie wyszedł. Wychodzi dopiero po około 12dniach od owulki. Beta też zależy.... Normy masz wiec sprawdź ale jeśli są takie jak u mnie to jest ciąża.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group