Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

PCOS

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolinaa86



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam niestety PCO, to nie jest schorzenie uleczalne, ale można je zaleczyć. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby w przyszłości zajść w ciążę i urodzić zdrowe dzieci Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można zaleczyć i można mieć dzieci. Wymaga to niestety czasami więcej czasu, nerwów ale opłaca się walczyć Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kukułka



Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !!!!

Mam PCOS stwierdzoną 10 lat temu możliwe że było prędzej . Przeszłam dwie operacje i w tej chwili Bogu dziękuję , że mam zaleczone . A dzieci cóż nie mam . Czasem mam okresy , że się staramy z mężem . Z resztą to nie jest tak żę my tylko ot jak mamy chęć na baby to sie nie zabezpieczamy . Nie żyjemy pod wpływem celu " baby ". Mam oficjalny ten wyłacznić wyłączony , ale jest zawsze takak cicha nadzieja. Co bedzie to bedzie , lekarze mówią zę może się udać . W tej chwili to regularnie chodzę do lekarza na " przegla " . Co do chorób to mam wadę nadnerczo-płciową , cukrzycę typu II i nadciśnienie tętnicze . Te choroby wystąpiły w ciągu ostatnich 10 lat .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a u mnie gin również podejrzewa PCO. Co prawda po USG nic nie mówił o pęcherzykach na jajnikach. Miałam robione jeszcze badania hormonalne, ale wyniki dopiero za 2 tyg. Boję się, że będę miała trudności ,żeby zajść w ciążę, ale jestem pełna nadziei, że się uda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudności mogą byc ale nie muszą. Wszystko zależy od tego jakie wyjdą hormony . Obraz usg powinien pokazac pęcherzykowate jajniki w innym wypadku to zaburzenia hormonalne a nie pco
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie dlatego się zastanawiam czy były. Gin nie wspomniała nic o pęcherzykach, tylko ze endometrium cieniutkie bo tylko 6 mm, czyli nie miesiączkowe.( poszłam do gin bo od grudnia nie mam okresu). a właśnie czytam, że w PCO są zawsze. ehh mam nadzieję, że to jednak nie to. w sumie żadnych innych objawów oprócz kłopotów z miesiączkami nie mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PCO własnie charakteryzuje się głównie brakiem okresu....są rózne przyczyny i rózne objawy ale brak miesiączki lub bardzo nieregularne to typowy objaw. Do tego pecherzykowate jajniki i zaburzony stosunek LH-FSH.
Jednak brak miesiaczki nie oznacza odrzu pco musza byc spełnione jeszcze inne warunki . Te krtóre opisałm wyżej. Mozliwe ,że u Ciebi brak okresu spowodowany jest np. wysoką prolaktyną
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. odebrałam wyniki badań:
LH - 18,50
FSH - 7,08
Prolaktyna - 12,66
Testosteron - 0,569

czy wskazują na PCO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety wyniki jak najbardziej wskazują na PCO . Masz zaburzony stosunek Lh do Fsh . Wynosi 2,6. W normalnym cyklu powinien byc bliski 1.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ech... no tak myślałam, ale miałam nadzieję do samego końca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group