Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nieświeży oddech

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badanie poziomu cukru we krwi
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedź. A czy to badanie jest jednorazowe? tzn chodzi mi o to czy wystarczy tylko jedno pobranie krwi? Bo słyszałam, że robi sie coś takiego jak krzywa cukrowa i powtarza sie to badanie co godzinę. A może sie mylę? Ostatnio miałam robioną morfologię, od roku leczę się na anemię, ale po odstawieniu żelaza po kilku miesiącach znów miałam zaniżone wartości czerwonych krwinek i hemoglobiny (107).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 6:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krzywa cukrowa jest dokładniejsza i jak naprawdę podejrzewasz u siebie cukrzycę a poziom cukru we krwi jest w normie lub trochę podwyższony, to warto zrobić wtedy to badanko.
no i rzeczywiście tutaj już się krew pobiera bodajże 3 razy (na czczo, po godzinie i po 2óch godzinach).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Zrobiłam krzywą cukrową i wyniki mam następujące:
na czczo: 4,47 mmol/l 80,46 mg%

po podaniu 75g glukozy:

po 1godzinie: 9,36 mmol/l 168,5 mg%

po 2godzinie: 7,60 mmol/l 136,8 mg%

Nie wiem czy powinnam wybrać się do diabetologa czy wyniki są dobre ale ostatnio znów zdarzyło mi się kilka razy coś takiego, że będąc głodna zrobiło mi się słabo, zaczęłam się pocić i trząść i wszystko ustępuje po zjedzeniu czegoś słodkiego. Czy to jest hipoglikemia? I czy długotrwałe zażywanie pigułek z hormonami może mieć wpływ na tego typu zaburzenia? Nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy to że kiedyś byłam chora na tarczycę też może mieć jakieś znaczenie? Nie wiem jak sprawa hormonów tarczycy u mnie wygląda teraz bo jakieś 10lat temu przerwałam leczenie kiedy lekarka powiedziała że wróciły do normy. Proszę o odpowiedź bo nie wiem co z tym robić a moja lekarka rodzinna mi nie pomoże Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyniki po podaniu są trochę za wysokie ale nie aż tak, żeby to była hiperglikemia. hipoglikemia również nie Wink

może rzeczywiście tarczyca... tyroksynę warto zbadać.
co do tabletek to wątpię, choć kto to wie jak organizm reaguje. a dobrze się odżywiasz?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no z odzywianiem to jest u mnie różnie.. muszę się przyznac że mój tryb życia nie pozwala na racjonalne odżywianie, notorycznie mam anemię, (do tego nerwicę). prowadzę bardzo stresujący tryb życia, dużo pracuje i często nie mam czasu zjeść wogóle a co dopiero zdrowo.. czesto cały dzień nie mam czasu zjesc, jem gdzies byle co na szybko. staram się to nadrabiać owocami itp ale wartości krwi też ciągle mam za niskie. całe życie byłam b.chuda (wręcz "sucha"Wink) a ostatnio przytyłam kilka kg. od jakichś 10 lat też choruje na stawy, lekarka mi powiedziała że od częstych angin nastąpiła hiperalergenia (czy coś takiego) i zawsze mam b.wysoki wskaźnik ASO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 2:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja sąsiadka miała też nie świeży oddech i zgage i lekarze stwierdzili u niej Refluks żołądkowo-przełykowy schorzenie, polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku.
Towarzyszą temu objawy takie jak głównie zgaga, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, czasem wrażenie cofania się pokarmu. Czasami po prostu bóle w klatce piersiowej, co wymaga szczegółowej diagnostyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie refluks. Nie mam kłopotów z żołądkiem, zgagi itp. Wydaje mi się że przyczyna raczej jest inna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
foremka



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miescina
PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam ten sam problem i poszlam do laryngologa a ona wycisnela mi z miogdalkow taka rope ktora tak wlasnie smierdziala, teraz jest lepiej ale za dwa tyg ide znowu wyciskac i dostalam lekarstwo na plukanie gardla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
User01



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 11:44 am    Temat postu: Nieprzyjemny zapach z ust - metronidazol pomógł? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu mam problem z brzydkim zapachem z ust. Pewnego dnia pojechałem do lekarza z powodu suchego, duszącego, bardzo mocnego kaszlu, który czasami kończył się wymiotami. Jeden lekarz stwierdził alergię (Nigdy, nie byłem na nic uczulony. ) Drugi lekarz stwierdził zapalenie tchawicy, które zostało spowodowane chorobą refluksową. Dostałem następujące leki: Metronidazol, Panzol, Acodin. Kaszle już od ponad miesiąca do tej pory leki nie pomogły. Jednak po zażywaniu metronidazolu brzydki zapach z ust ustąpił Shocked. Lecz gdy właśnie przestałem go zażywać (teraz tylko zażywam Panzol) po jakimś czasie brzydki zapach z ust powrócił Mad. Zastanawia mnie fakt co takiego mógł zabić Metronidazol co wywołuje nieprzyjemny zapach z ust? Czytałem na wiki ale ja nie w temacie, bo jestem informatykiem a nie lekarzem ;p

Bardzo proszę o odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group