Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nieświeży oddech

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinkfloyd
Gość









PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mówisz że po jedzeniu jest lepiej to musi być coś z żołądkiem. Jeśli w ciągu dnia jesteś o pustym żołądku to prawdopodobnie to powoduje nieświeży oddech.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam takie pytanie w sprawie nieświeżego oddechu :p. Postanowiłem sie spytać bo już od gimnazjum mam włąsnie nieświeży oddech i nic mi nie pomaga żadne tabletki(ulekarza byłem) pasta do zębów nawet najdroższe tez nic a gumy i odświerzacza na krótko. Nie sądze że jest to wina zepsutych zębów bo zawsze miałem zdrowe zęby a teraz mam tylko dwie małe dziurki i myśle że to nie jest wina zębów. Niedawno słyszałem że może być to wina bakterii lub coś z migdałami i w tv mówili coś o naświetlaniu migdałów czy coś takiego. Aaaa i jak umuje zęby to szybko w gardle robi się sucho i zaraz wali jak z kotłowni. -----Nie wiesz że linki spoza biomedical.pl są zabronione?!To radzę przeczytać REGULAMIN FORUM.Link usunęłam / nowicjuszka----- z tego forum o nieświeżym oddechu wyczytałem następujące leki które stosują osoby z nieświeżym oddechem: Kapsułki(antybiotyk) Fluconazole, Sebidin plus, Haxy żel, Cynk Organiczny, Haxyl, goździki i również jak mają nalot styłu języka to go usuwają szczoteczka do zębów ale to nic nie daje. Sam już nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji. Prosze o odp:)
Powrót do góry
izabelakk



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 9:43 pm    Temat postu: nieswiezy oddech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Chciałabym prosic o pomoc. Mam problem z nieswiezym oddechem z ust, nie jest to winna ani zebów, ani dziasel, wykluczyl to dentysta. Wstaje rano, umyje zeby i smierdzi mi z buzi tak jakby od zoladka, jak cos zjem to przechodzi, ale po godzinie jest to samo. Czego wynikiem sa trakie objawy, prosze o porade, gdyz jest to dla mnie duzy dyskomfort. Bylam u gastroenterologa prof. zaplacilam 150 zl. za wizyte i powiedzial mi ze to od stresu, a ja nie jestem nadzwyczaj zestresowana, slyszałam ze moze mi cos gnic w zoladku? Prosze o rade!!!!


----edit by emilka----
nie jestem pewna, ale chyba dzial "dieta i odchudzanie" nie jest najlepszy dzialem do tego tematu. przenosze!
ps. mala prosba: nie zakladaj dwoch jednakowych tematow. jeden kasuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przyczyn może być wiele (poza jamą ustną):
- choroby żołądka i jelit ( helicobacter pylori)
- zaburzenia metaboliczne - np. cukrzyca lub mocznica
- głodówki
- odwodnienie
- choroby wątroby lub trzustki
- grzybica przewodu pokarmowego
- zakażenie beztlenowcami (ale do tego dochodziłyby zazwyczaj wzdęcia)
- bakterie na migdałkach, w gardle, nosie i zatokach
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co z językiem?? Jest ok?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cos masz z zoladkiem..od stresu...?moze jakies wrzody? robili Ci gastroskopie?


----edit by emilka----
przenoszę tutaj wypowiedź, ponieważ izabela zalozyla dwa takie same, a te byl wczesniej

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam1975



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 12:32 pm    Temat postu: Nie świezy oddech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też to kiedyś miałem, i to parę ładnych lat, rok temu okazało się że mam bardzo mocną niedoczynność tarczycy jak endokrynolog przepisał mi tabetki (letrox 150) wszystko zniknęło także wzdęcia, jeśli masz predyspozycje do tycia radzę zrobić sobie badania na tarzycę np TSH
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
foremka



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miescina
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam ten samy problem ale mysle ze to od zatok czuje czasami jak mi cos po prostu splywa kolo nosa i smierdzi wiec to chyba zatoki , mozna to wyleczyc???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 1:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam podobny problem. Mimo dbałości o higienę jamy ustnej również dręczy mnie problem okropnego zapachu z ust. Mycie zębów i płukanie jamy ustnej nic nie pomaga. Test na Helicobacter pylori negatywny. Wrzody nie wiem, ale czasem boli mnie żołądek, często miewam wzdęcia, czuję ucisk wątroby. Natomiast jest jedna rzecz którą łączę z tym brzydkim zapachem, mianowicie często, kiedy jestem bardzo głodna, nagle zaczynam się strasznie trząść, bardzo pocić i jest mi słabo i wtedy czuję taką ogromną potrzebę zjedzenia czegokolwiek, byle natychmiast. Gdzieś wyczytałam, że te objawy mogą świadczyć o cukrzycy. Czy to możliwe? Dodam, że nie jadam zbyt dużo słodyczy, jestem osobą raczej szczupłą (60kg, 169cm), ostatnio przytyłam jakieś 4kg. Jakie powinnam zrobić badania aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć cukrzycę? Skierowania na pewno nie dostanę gdyż z moją rodzinną panią doktor nie ma kontaktu, więc badania muszę robić prywatnie i chciałabym wiedzieć o jaki badania poprosić. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 1:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badania krwi. Najlepszy sposób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group