Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nieświeży oddech

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
warka87



Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 1:33 pm    Temat postu: nieświeży oddech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc,
rano po przebudzeniu mam najgorszy zapach, ale jak umyje zeby, cos zjem i wypije to od razu jest lepiej. W ciagu dnia zeby nie miec nieswiezego oddechu musze co jakis czas cos przekasic i duuzo pic :]
Gdy umyje zeby to juz po kilku minutach czuje brzydki zapach... wiec mi mycie zebow paradoksalnie bardziej szkodzi niz pomaga Confused
nie mam na jezyku nalotu, nie mam zadnych białych kuleczek na migdałach, na pewno tez brzydki zapach nie pochodzi to z zatok...
w miedzyczasie zażywałam kilka antybiotykow, m.in. Dalacin C, Biseptol i Doxycyclinum i podczas zazywania tego ostatniego miałam swiezy oddech przez cała dobe...... jak ja bym chciała mieć tak zawsze Crying or Very sad
o czym to moze swiadczyc ?? co jest przyczyna nieswiezego oddechu ??
moze macie jakies pomysły ??
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może warto przejść się do dentysty? może ząbki dają o sobie znać. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 6:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami nieswiezy odech moze swiadczyc o zachodzacej własnie ketozie,(nic złego) gdy cos zjesz powinno przejsc, czasami powodem moze być np zepsuty ząb, czasem jakies choroby żołądka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zęby na pewno mam zdrowe Razz
ketoza ?? nawet nie wiem co to, ale możliwe...
Powrót do góry
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nic złego:-), sa takie tabletki z chromem czy cynkiem, czy czyms tam na nieswiezy oddech, mozna je kupic w aptece bez recepty, podobno sa swietne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruler
Gość









PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam zrobic sobie wymaz z gardla...moze masz wspollokatora? gronkowiec zlocisty lub candida albicans?
Powrót do góry
:-)
Gość









PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 2:07 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!! hehe moze po porstu "zainwestuj w tik taki" jakies gumy orbit!!A apropo brzydkiego zapachu ja mialam zepsuty ząb nadawł sie do leczenia kanałowego i to strsznie smierdzialo kiedy przeczyszczali mi zeba wiec moze masz zepsutego zęba!pozdrawiam
Powrót do góry
MONIKA -hihienistka stom.
Gość









PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 9:08 pm    Temat postu: przykry zapach z ust Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przykry zapach z ust ,czyli nieświezy oddech to choroba zwana haliozą.Wywołują ją bakterie beztlenowe, które rozmnażają sie i gromadzą na jezyku.Dolegliwośc ta dotyka dużą liczbe Polaków.
Przykry zapach z ust może pojawić sie sporadycznie ,ale może być także stałym,długotrwałym problm zdrowotnym.Przykry zapach z ust można przezwycieżyć niezwykle szybko.
Przedstwiciele środowiska stomatologicznego podkreślają ,ze nieświerzy oddech znika niemal od razu po zastosowaniu pasty z triklosanem.
(np. : Blend-a-med Complete 7 i tp.)Proponuje ,wiec odpowiednie do wieku i stanu uzębienia szczotkowanie zebów po karzdym posiłku,uzywanie nitki dentystycznej ,płynów do płukania jamy ustnej,a przede wszystkim mycie jezyka. Istnieja specjalne szczoteczki do czyszczenia jezyka.Proponuje zakupić ową szczoteczke i regularnie po karzdym posiłku czyscic jezyczek nie zapominając o zebach:)Smile
Pozdrawiam MONIKA Very Happy
Powrót do góry
Satan Sulejman
Gość









PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem nieświeżego oddechu nie jest mi obcy. Wielokrotnie kobiety mówiłymi, a raczej sugerowały, abym, cytuję, "wzmogł higiene osobistą, a zwłaszcza pomyslał nad myciem zębów". I o to chodzi ! Przyczyną nazywanego przeze mnie, i tylko przeze mnie "szczurzego oddechu" albo "oddechu szczura", jest niska higiena jamy ustnej.

Tak więc wzmóc higienę, bo inaczej coż pozostaje, założenie maski Smile ?
Powrót do góry
warka87



Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja o higienę jamy ustnej dbam bardzo dobrze, myję zęby kilka razy dziennie, używam nici dentystycznej, szczotkuję język. Nie mam tylko płynu do płukania jamy ustnej, ale zamierzam kupić Razz
ale wątpię żeby płyn był antidotum na tą dolegliwośćSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group