Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nacinanie krocza:(:(

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 11:53 pm    Temat postu: Nacinanie krocza:(:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,chciałabym sie dowiedziec czy nacinanie krocza jest potrzebne?:(bardz o sie boje bolu z tym zwiazanego ..czy jesli ktos regularnie cwiczy to jest mozliwosc ze uniknie naciecia? słyszałam ze pomaga tez napar z lisci malin?
dziekuje jesli ktos bedzie w stanie mi odpowiedziec Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam nacinane przy kazdym porodzie.. i wiesz mi.. że samo nacięcie nic nie boli gdy jest nacinane.. jest tak napiete krocze że bolu nie czuc.. Smile niektore kobiety narzekają pozniej na bol krocza..ale mnie szczesliwie jakies tam zapalenie czy bol ominął.. był..ale tylko pare dni po porodzie..ale nie jakis bardzo mocny.. Smile i moze z 4 dni..

co do lisci z malin.. to wiesz.. nie wiem jak działa na krocze..wiem że napar z lisci malin ma działanie poronne.. ale to jak doustnie sie przyjmuje..a jak działa na krocze to nie mam pojecia..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 4:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej:) zgadzam sie z kolezanka wyzej:) a poza tym to naciecie krocza podczas porodu zabezpiecza kobiete przed peknieciem krocza lub macicy... to jest o wiele bardziej grozne i jest wiekszy bol ... jeszcze naciecie krocza to tak jakby ochrona przed roznymi nastepstwami starszego zycia jak np. wypadanie narzadow rodnych.. wiele kobiet sie z tym boryka... wiec naciecie krocza podczas porodu to wbrew pozorom wazna rzecz Smile zachowuje statyke narzadow nie sa one potem tak "rozluznione" wiec ja osobiscie jestem za nacinaniem Smile pozdarwiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja równiez bylam nacinana - samego nacięcia nie czułam a potem - dość szyko sie wszystko zagoiło

ważne ze dzieki nacięciu mała szybciutko sie urodziła - wcześniej blokowała sie w jakiejś czesci

wiele szpitali nie robi nacięć rutynowo - u mnie czekali do ostatniej chwili- wcześniej robili tzw. ochrone krocza Smile[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:39 am    Temat postu: nacięcie krocza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje wszystkim..teraz wiem ze nie ma sie czego bac skoro ma to pomoc dzidziusiowi w przyjsciu na swiat Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszkaj



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: londyn
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc ja rowniez o tym problemie myslalam i duzo czytalam i niestety ale w polsce jest to rutyna-w anglii tu mieszkam i urodze(jestem w ciazy)np. lekarze twierdza ze tylko w niektorych przypadkach naciecie jest konieczne.
A Podczas porodu w woddzie okazuje sie ze najmniej jest przypadkow naciec - poniewaz woda rozluznia miesnie itd Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie przeczytaj broszurke dostępną na www.rodzicpoludzku.pl.
Wg najnowszych badań medycznych nacinanie krocza jest zupełnie niepotrzebne,a wręcz szkodliwe, a argumenty typu "zapobiega pęknięciom albo wypadaniu narządów" to MITY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 10:54 pm    Temat postu: naciecie krocza:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm mysle jednak ze jesli lekarze stwierdza ze trzeba to zrobic to nie ma nad czym sie zastanawiac...mi zalezy najbardziej na zdrowiu mojego maluszka wiec uzbroje sie w odwage i cierpliwosc i zobaczymy co los pokaze:))))
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

halo napisał:
Koniecznie przeczytaj broszurke dostępną na www.rodzicpoludzku.pl.
Wg najnowszych badań medycznych nacinanie krocza jest zupełnie niepotrzebne,a wręcz szkodliwe, a argumenty typu "zapobiega pęknięciom albo wypadaniu narządów" to MITY.


no ciekawe stwierdzenie.. to sie o mitach ucze ...no coz rozni ludzie rozne poglady Smile ja tam mam swoje zdanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie wierzysz to przeczytaj.
Niestety przez lata tego uczono na uczelniach medycznych i pewnie nadal tak jest... To tylko świadczy o zacofaniu części środowiska medycznego.
Głupio sie przyznać że tyle lat wykładało sie bzdury...
Pewnie nawet po odryciu Kopernikowskim przez wiele lat uczono jeszcze że słońce kreci się wokół ziemi;).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group