Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nacinanie krocza:(:(

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 3:01 pm    Temat postu: czy boli?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


juz nie dlugo bede miała dziecko czy nacinanie pochwy boli bardzo??


---edit by Wind_Of_Hope---
Post przyłaczam do tematu pokrewnego. prosze nie zakładac nowego tematu tylko poszukac czy taki nie istnieje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jezeli naciecie krocza jest poprawnie wykonane to nic pratycznie nie czujesz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 11:41 am    Temat postu: nacinanie krocza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Zostało mi 5 tygodni do wielkiego finału i coraz częściej zaczynam sie zastanawiać nad słusznościa nacinania krocza. Znalazłam mnustwo artukułów a tym że nie jst to konieczne. Ja bym jednak chiała tego uniknąć. Zastanawiam sie w jaki sposób można to zrobić czy wystarczy powiedziec lekarzawi przy porodzie że niechce nacięcia czy to za mało. W szpitalu w którym ja będe rodzić (niestety nie mam wyjścia co do wyboru szpitala - tak mi powiedział mój ginekolog bo ten jest niecałe 30km.od mojegio miejsca zamieszkania a następną porodówke mam jakies 70km.) nacinają kobiety nie pytając sie ich o zdanie.
Jak to jest z tym szpitalem, moe rodzić w jakim chce czy musze wybrac ten najbliższy?? Czy jesli wybiore ten dalszy to musze sama do niego dojechać, na własną rękę??
Przepraszam że jest tego aż tyle ale w raz z upływem dni wzrestają moje wątpliwości i mnożą sie pytania. Pozdrawiam


----edited by emilka-----
temat przyłączyłam do tematu o podobnej problematyce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paja2506



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 12:30 pm    Temat postu: Nacinanie krocza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Chcialabym zapytac jak w waszym wypadku wygladal porod, czy musialyscie miec nacinane krocze ? bo slyszalam ze teraz to stosuje sie rutynowo a wcale nie potrzebnie bo nic nie dowodzi temu ze to skuteczna metoda. Podobno po tem bardzo zle sie rana goi. Prosze o odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, ja nie miałam nacinanego krocza,
nic mi nie popękało ( chociaż slyszałam że nacinają po to żeby nie popękało)
natomist moja kolezanka miała nacinane i faktycznie strasznie długo dochodziła do siebie
miała problem żeby usiąść, podnieśc się bo jak to okresliła-wszystko ja ciągneło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale lepsze to niz podczas porodu mialo Cie rozerwac i bys wykrwawiła sie Neutral to dla zdrowia Twego i bezpieczenstwa podczas porodu.
jedne nacinaja inne nie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 1:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli boisz się bólu przy nacinaniu to o to się nie martw- przy bólach porodowych tego nie odczujesz nawet- tak mi mówiły te które były podczas porodu nacinane. a dobrze założone szwy pozwalają na szybkie i w miare bezbolesne zrowienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paja2506



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tylko slyszalam ze czasem lepiej jak sie rozerwie bo sie rozrywa w miejscach gdzie jest najciensza scianka i sie to latwiej goi a przy nacinaniu to robia tam gdzie sa grube miesnie i dlatego sie to tak zle goi. Jestem przed rozmowa z polozna i nie wiem czy mam wyrazic zgode na nacinanie czy nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tu się mylisz...

Moją przyjaciółkę tak porozrywało, że miała "cerowane" wszystko w środku...Odbytnica/pochwa, zewnętrzne narządy płciowe...

Ja uważam że lepiej naciąć niż potem się męczyć w trakcie "cerowania" i bardzo długo po nim...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 6:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja byłam nacinana. Ból żaden w porównaniu z bólami porodowymi Smile Mi się rana szybko zagoiła. Po dwóch tygodniach (po położna ściągnęła mi już szwy, żeby nie ciągły) nic już nie bolało i mogłam gonić i na całego zajmować się dzidzią Laughing

Dodano po 25 minutach:

Dodam jeszcze, że zszywanie również nie bolało, mimo iż nie wszędzie zdążył zadziałać środek znieczulający Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group