Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nacinanie krocza:(:(

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 9:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze kazdy z nas m po czesci racje... a nie mowilam ze nalezy wszstkie kobiety "ciachac" bo sie tak uczylam...owszem sa przypadki ze naciecia sie nie robi .... sa tez przypadki gdzie jest konieczne... nasz profesor cztal nam na zajeciach pewna prace naukowa .. wynikalo z niej ze 80% kobiet ktore nie mialy naciecia krocza dopadla ich doleglowosc tzw. wypadanie narzadow.. kazda kobieta sie tego boi.. a nietrzymanie moczu?? tez jest zwiazne z tym ze nie nacina sie krocza.. wiec ja twierdze ze trzeba robic jezeli jest taka koniecznosc , nic na sile... a jezeli chodzi o to ze sie nacina od razu bez myslenia rutynowo?? krocze nacina sie w ostatecznosci jezeli masarz i ochrona krocza nic nie daje, jezeli miesnie sa malo rozciagliwe wtedy sie nacina... halo a tak na amrginesie widziales kiedys budowe narzadow miednicy mniejszej przed i po porodzie?? z nacieciem i bez naciecia krocza?? ja tak.. i uwierz mi badz co badz jak bede rodzila chce miec naciecie bo nie chce sie potem borykac z roznymi dolegliwosciami...huh... ale w pewnej kwesti musze ci przyznac racej nie mozna podchodzicdo wszytskiego rutynowo.. wiec jak jest potrzeba to sie nacina a jak nie ma to nie... pozdrowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak ktoś nie chce to niech nie nacinają - będzie sie borykać pół życia z komplikacjami - bo był tak uparty

Ostatnio zmieniony przez agusia39 dnia Pią Sty 05, 2007 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka, właśnie o to mi chodzi:). są za i są przeciw. są zapewne sytuacje kiedy trzeba.
Napisałam o tym artykule bo uważam że to bardzo ciekawe sprawy, np to że najpopularniejsza pozycja porodowa jest niefizjologiczna i powoduje wiele komplikacji m. in. konieczność nacięcia, warto takie rzeczy wiedzieć.

agusiu, nie zależy mi na przekonywaniu cie bo mam wrażenie że z góry zakładasz że masz rację i nie czytasz do końca ze zrozumieniem. sorki, ale tak to widze. Pozatym, twój poród to Twoja sprawa.
Kiedy np wypowiadam sie nt seksu to piszę ogólnie i nie czuję obowiązku informowac nieznajomych o fizjologicznych szczegółach, to samo tyczy się takich spraw jak poród, choroby itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kobietki wytłumaczcie mi prosze jak to jest z tym nacinaniem krocza?wiem ze zalezy od elastycznosci skory,ale chodzi mi głownie o to skad do kad nacinaja? Sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nacinaja od wejscia pochwy w stronę odbytu - jedni prosto inni na skos - zależy od szpitala

u mnie było to ok 3-4 cm na skos - szybko i ładnie sie zagoiło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinno nacinac sie w szczycie skurczy i wtedy nic nie czuc:) tylko lekkie szczypanie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sysia



Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: rzeszow
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak ucza tego na uczelniach meddycznych , ALE BARDZO SIE MYLICIE , NACIECIE KROCZA JEST POTRZEBNE !!! i to z wielu wzglkedów...... I wcale meycyna nie jest zacofana , bo to wszytko robi sie dla waszego dobra i dal dobra dziecka.
Krocze nacina sie od wiezadła tylnego w kierunku guza kulszowego ( mniej wiecej godzinie 7) . wielkosc naciecia z;alezy od potrzeby , srednio 2-3 nawet do 4 cm.
a nacina sie krocze po to aby ochronic dzievko przed urazem , a u amtki przed peknieciem

----edit by Pituszka
Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim poście użyj obcji "zmień". Pozostałe posty zostały usunięte.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nacinanie krocza stalo sie rutyna w naszych szpitalach. Podobnie jak golenie krocza oraz lewatywa. Nacinaja po to zeby nie peklo przy porodzie ale nie zawsze jest to potrzebne. na nic nie musisz sie zgadzac to jest zalezne od ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
studentka_wawa



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to polozna ocenia czy naciecie jest potrzebne...bylam przy wielu porodach i wiem ze niekiedy naciecie jest nieuniknione...chociaz wiekszosc poloznych stara sie przeprowadzac pord bez potrzeby naciecia ale czasem jest to niemozliwe
pozdrawaim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe musisz sie zgadzac na nacinanie bo to jest teraz rutyna w szpitalach a nie jest to konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group