Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak pozbyć sie zgagi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 9:44 pm    Temat postu: Jak pozbyć sie zgagi? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy istnieją jakieś proste sposoby na pozbycie się zgagi? Od jakiegoś czasu mam mały problem ze zgagą, chciałbym temu jakos zaradzic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 11:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

istnieje mnóstwo sposobów na pozbycie się zgagi, tutaj masz ciekawy artykuł o tej tematyce: http://www.biomedical.pl/zdrowie/zgaga-domowe-sposoby-6342.html - myślę, że coś powinno pomóc Smile polecam wypróbowanie siemienia lnianego, słyszałam też, że niektórym bardzo pomaga picie świeżego soku z kapusty (ale to trzeba mieć sokowirówkę wolnoobrotową, bo zwykła nie zrobi soku z kapusty)

Poza tym, jeżeli chodzi o domowe sposoby na zgagę, to istnieje też wątek na forum o podobnej tematyce: http://www.biomedical.pl/forum/domowy-sposob-na-zgage-vt18229.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm, dzięki za linki, poczytam sobie. na pewno się przyda.
A są dostepne jakies tabletki, które by na to pomogły? W sumie głupie pytanie, na pewno są, niemniej jednak nie chciałbym się naciąc na coś powiedzmy "niesprawdzonego".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na zgagę jest sporo tabletek bez recepty

generalnie do niedawna uważało się, że takie leki na zgagę nie mają jakiś skutków ubocznych, ale teraz wychodzą na jaw nowe fakty związane z lekami na zgagę, które zalicza się do do grupy inhibitorów pompy protonowej (IPP), chociażby to: http://www.biomedical.pl/zdrowie/popularne-tabletki-na-zgage-powiazane-z-wiekszym-ryzykiem-choroby-nerek-a13485.html

Ja ze swojej strony nie polecam, bo znajoma ostatnio brała jakieś tabletki na zgagę i miała straszne zatrucie pokarmowe po tym, bo jej widocznie zaburzyło naturalną florę. Leki na zgagę zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w żołądku i mogą zwiększyć ryzyko powstawania infekcji bakteryjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza25



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz spróbować różnego rodzaju leków ale też jest wiele naturalnych sposobów np korzeń imbiru jest bardzo skutecznym sposobem na zgagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałem już to. Niemniej jednak byłem w aptece, babeczka mi zaproponowała bioprazol bio max. Czuję różnicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group