Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne i niepłodne - temat specjalny (part.3)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin1992



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 12:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za pomoc Smile dobranoc, ja tez ide spac bo troche mnie uspokoilas Smile... ale napewno sie jeszcze tu odezwe jutroo bo czekanie do czwartku mnie zabijeee ;\
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boże...

Za granicą były przeprowadzane tego typu badania stąd ta druga teoria...Ale sam tego nie sprawdzisz i wątpię żeby ktokolwiek chciał u Ciebie to sprawdzać...Zwłaszcza, ze za każdym razem wyniki mogą być inne..

Co do Twojego pytania...Sperma jest to mieszanina płynu wytwarzanego przez prostatę i plemników. Preejakulat, jest to sam płyn, który jest wydzielany zanim do wytrysku dojdzie.

Ale nie można mówić ze nasienie sie łączy z preejakulatem. Ono się łaczy z płynem wydzielanym przez prostatę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gwiazdka1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć Smile
Miałam z męzem przytulanko do końca, tylko mieszam się jak wyliczyć dni płodne, miesiączkę mam tak mniej więcej co 26-27 dni, stosunek odbył się 12 dnia cyklu, miesiączka zaczęła się 14.10 czyli 25.10 to dni płodne?? końcówka czy początek?? Rolling Eyes
przepraszam, ale jeżeli chodzi o cykl to nie umiem liczyć, bo próbowałam Smile

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlus



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardziej środek dni płodnych Wink Za początek obstawiałbym 7/8 dzien cyklu a za koniec 15 ewentualnie 16. Mówię o metodzie kalendarzykowej, najlepiej jeszcze oprzeć się o pomiary temperatury i obserwacje śluzu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gwiazdka1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla poczęcia lepiej początek dni płodnych??? ale by fajnie bylo jak by się zdarzyło Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlus



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciężko przewidzieć owulację opierając się na samej metodzie kalendarzykowej. Plemniki w płodnym śluzie potrafią przeżyć 5 dni, według niektórych źródeł nawet do 7 Jeżeli w 12 cyklu nie wyjdzie czego nie życzę proponowałbym spróbować z dwa, trzy dni wcześniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gwiazdka1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 miesiące temu odstawilam tabletki więc nie wiem czy mam regularne miesiączki ;( ostatnie dwa razy mialam po ok 27-28 dniach, ale jak wiadomo jeszcze może być nieregularny cykl... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlus



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem aż takim ekspertem ale wydaje mi się że taka długość cyklu jest jeszcze spowodowana pozostałością po tabletkach w organizmie. Kolejny cykl może być już dłuższy. Proponowałbym test na owulację i zacząć dokonywać pomiarów temperatury i obserwować śluz aby dokładniej przewidzieć moment owulacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gwiazdka1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z doswiadczenia wiem (bo już mam córeczkę) ze im więcej się liczy i myśli tym trudniej, a tak poprostu pytam czy duże są szanse, jak by co... Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gwiazdka1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 10:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z moich wyliczeń wynika , że próba poczęcia nastąpiła na 2-3 dni przed owulacją, czy to za wcześnie??? Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 12 z 24

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group