Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne i niepłodne - temat specjalny (part.3)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koles



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 12:29 am    Temat postu: co najskuteczniejsze ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie to jak mozna wykryc dzien bezplodny ! mailem ostatnio problem bo nie lem pewny ale naszczescie wszytko bylo ok Smile dlatego teraz chialbym sie dwoeidziec jak mozna wykrcy tend zien !i czy sa takie dni w ktorych na 100 % kobieta ma dzien bezplodny! a ztym termometrem moze ktos to dokladnie opsiac jak to sie mierzy itd. ??
pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 8:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, jest udowodnione ze sa dni w których kobieta nie jest wstanie ajść w ciąze, ale nie ma metody która by we wszystkich przypadkach dawala 100% okreslenie tego dnia Wink (wystarczy infekcja, antybiotyki itd. no i obliczenia nie zawsze mogą być żeczywiste)

Jeżeli para decyduje sie na metode naturalna to znaczy że są wstanie odmówić sobie pełnej przyjemności fizycznej w niektóre dni. Co wcale nie jest takie złe jak to niektórzy szkalują tą metode, zależy od ludzi i układu między nimi. Ja szczerze powiedziawszy nie miał bym nic przeciwko takiej metodzie. Jestem wstanie odmówić sobie tego, i nie jest to dla mnie żadnym zabobonem czy staroświeckim myśleniem o sexie.

Metoda zbilansowana daje już dość duże przybliżenie bo okres plodny co do 3 dni. Jak na same osbserwacje to dość skuteczna jest.

Polega ona na mierzeniu temperatury w pochwie oraz obserwacji śluzu.

Temperature trzeba mierzyć zawsze rano o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka - dobrze jest mieć gdzieś na szafce koło łóżka przygotowany umyty termometr (rodzaj termometru jest już obojętny czy to elektroniczny czy rtęciowy). Termometr powinien być włożony tak aby jego cześć mierzaca temperature znajdowała sie w pochwie (same dotknięcei warg nie da rezultatu). Powinien zostać on około 3 min. Tak aby pomiar był pełen i wiarygodny (przy rtęciowym - elektroniczne no to tak jak dany termometr ma - niektóre nalezy przyrzymać 15 sekund niektóre po 3 już mierzą)

Wyniki zapisuje sie na kartce czy w notatniku specialnym. Po pwenym czasie notatki nie będą juz potrzebne. Różnie to jest niektóre kobiety potrzebują 2 miesięcy a niektóre nawet roku aby nauczyć sie swojego organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koles



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CZyli np. dzien po miesiaczce albo cos takliego go ? to sa w tedy dni bezplodne ? jak mozna to zaobserwowac np. zmienia sie sluz ... ? kurde mam zerowe pojecie na ten temat i chce sie troche doczucy bo chceemy znow to zrobic niedlugo ale nie chcemy sie tak bac jak ostatnio ;pp hehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co aby ta mtetoda była naprawde w miare skuteczna to trzeba te obserwacje prowadzić jakiś czas, napewno kilka cykli.

Potem to juz tylko planowanie wspólnych igraszek Wink

Tak śluz sie zmienia, oraz temperatura sie podwyższa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koles



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na podstawie samego sluzu mozna okreslic dni plodne ! Bo ze swoja dziewczyna zauwazylismy ze w dniach kore se obliczylismy ze sa plodne jej sluz jest gestrzy bardziej sie klei . czy na podtsawie samego sluzu mozna okreslic te dni ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Toretycznie da sie, ale takie określenie może być bardzo nieskuteczna. łatwo sie pomylić, bo zmiana śluzu może być wywołana np. po zjedzeniu czegoś niestrawnego, albo po niektórych lekach, nie koniecznie silnych które sa na recepte. Dlatego do analizy śluzu dodaje sie jeszcze mierzenie temperatury Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogi kolesiu.Śluz płodny charakteryzuje się:przejrzystością,jest elastyczny,śliski,wilgotny,ciągnący się,może zawierać niekiedy niewielką domieszkę krwi(co jest normalne).Śluz niepłodny jest:mętny,żółtawy,lepki,przyczepny.Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lUk
Gość









PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema , mam takie pytanko : weszlem apre razy w moja kobiete bez zabezpieczenia dzialo sie to w przewidywane dni nie plodne czyli te dni byly miedzy 15 a 23 lutego , cale zajscie bylo na drugi dzien czyli 24 wg kalendzarzyjka byl to dzin bezplodny , razem prubojemy obserwowac i wyliczac te dni , i jeszcze w ten dzien jak to bylo wlasnie jak jest wyzej anpisane sluz mojej kochanej byl taki zoltawy jest jakas mozliwosc zeby zaszla w ciaze ? okres ostatnio ma reglurany czyli co 28 dni . Pytam sie dlatego bo chce wiedziec na przyszlosc kiedy najlepiej uprwaiac sex zeby sie nie abc i miec pewosc ze jest ok, moja wina ze nei zalozylem gumki ale juz jest po fakcie a w czasie cofnac sie nie da . jak ktos mzoe neich odpisz en apytanie z gory dziekuje
pozdro
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie musisz się obawiać,wszystko będzie w porządku Very Happy Następnym razem jednak najpierw pomyślcie o zabezpieczeniu Very Happy Very Happy Po co potem się bać Question Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem kochales sie ze swoja kobieta w 18 dniu cyku miala wtedywlasnie taki sluz nieplodny jak piosano wyzej czyli zoltawy itd. byl to stosunek przerywany czyli jak juz dochodzilem wyciagniolem 3 ruchy reka i wytrsyk ale nie na pochwe a ni do srodka ,prosze o dop, bo kurde sie boje ;/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 1 z 24

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group