Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

depresja

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
moim zdaniem powinnaś udać się do psychiatry- do niego nie trzeba mieć skierowania. niech Cię zbada, zdiagnozuje i zaleci odpowiednią terapię.
z depresją nie ma żartów- nie leczona może prowadzić do śmierci .

czy po "incydencie" z lekami ktoś sugerował Ci wizytę u lekarza tej specjalności?
jak jest teraz?


teraz jest tak że często o tym myślę o tych tabletkach Crying or Very sad ........tak mówiono mi o tym...... ale sama nie wiem minął rok po tym ........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale sama nie wiem minął rok po tym ........

rok minął, to fakt. ale czy coś się w Tobie zmieniło? uległo poprawie ?
lepiej się czujesz?
bo jeśli nie to idź do lekarza. najlepiej psychiatry( on będzie w stanie pomóc Ci najlepiej) - i pamiętaj, to że idziesz do psychiatry nie oznacza, że jesteś nienormalna. po prostu źle się czujesz i potrzebujesz pomocy. a co więcej - zasługujesz na nią.
ściskam :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję ci za to że troszkę podniosłaś mnie na duchu.......mam częste powroty do tego........powiem ci że jak mam problemy nie umie znaleźć rozwiązania i wolę uciec........mam już tego dość . Confused .....mam dopiero 20 lat a tu takie rzeczy:( Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Margolcia198943 napisał:
wolę uciec.

czasem ucieczki są fajne. ale ważne by nie działać wtedy destrukcyjnie i np truć się lekami.
a myślałaś nad rozpoczęciem terapii?
i lekarzem. ?
moim zdaniem potrzebujesz- poza tym nie ma sensu się tak samemu męczyć skoro są osoby które mogą pomóc- całe życie przed Tobą.
widać teraz potrzebujesz szczególnej pomocy i opieki i sięgnięcie po nią nie jest oznaką słabości czy nienormalności- tylko siły.
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz powiem ci że nie daje sobie ze sobą rady:( to takie głupie i przykre......niby na wierzchu twarda a w środku jak pomidor którego łatwo rozgnieść .....Sad cóż zrobisz ....nie myślałam o terapii i o lekarzu....boję się tego......może lepiej to zostawić....??

jako młoda osoba w wieku 17 lub 16 lat miałam problem z nerwami potrafiłam bić swoich członków rodziny...np. mamę mimo że bardzo ich kocham.......to bardzo mnie bolało że tak zrobiłam .....Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Margolcia198943 napisał:
nie myślałam o terapii i o lekarzu....boję się tego......może lepiej to zostawić....??

pomyśl nad tą opcją. rozważ wszystkie "za" i "przeciw" .
owszem- możesz to zostawić- ale czy to Ci pomoże? czy przez to poczujesz się lepiej czy jednak bardziej będziesz się zatracać w sobie i objawach?
decyzja nie jest łatwa- ale tylko Ty możesz ją podjąć.
leczenie i terapia też nie są łatwe- ale moim zdaniem trud włożony w siebie i w walkę zawsze się opłaca.
w końcu chodzi o Ciebie. Twoje życie i jego jakość. o Twoją przyszłość.
:* Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopiero będziesz miała jak nie skorzystaż z pomocy. Takie depresje nie leczone źle się kończą. To nic wstydliwego. Radzę skorzystać z pomocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja się boję o tym mówić....miałam etapy kiedy sama ze sobą rozmawiałam....widząc w wyobraźni osoby których nie ma.....boję się tego..... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Margolcia198943 napisał:
miałam etapy kiedy sama ze sobą rozmawiałam...

ja też miałam. do teraz czasem się zdarzają Smile
ale myślę, że człowiek czasem musi pogadać- nawet jeśli gada sam ze sobą Smile

Cytat:
widząc w wyobraźni osoby których nie ma...

w wyobraźni czy w rzeczywistości?
wiesz, że tak naprawdę nie istnieją? czy nie rozróżniasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm....to tak......moje emocje utożsamiają się z nimi....widzę i mówię do nich ale one tak naprawdę nie istnieją.........wiesz tak jakoś mi prościej w życiu nimi.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group