Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy można ćwiczyć codziennie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrr



Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 6:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1 dzień wolnego można zrobić na tydzień Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
witkoo



Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 09, 2016 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam system ćwiczenia co drugi dzień i niedziela oczywiście wolna. Nie przemęczam się, nie mam zakwasów i już podporządkowałam moje wszystkie obowiązki pod te ćwiczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Melvit



Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od Twojej obecnej formy oraz planowanej intensywności ćwiczeń. Jeśli chcesz robić krótkie i w miarę lekkie ćwiczenia, to śmiało możesz je wykonywać codziennie i nie wpłynie to negatywnie na Twoje zdrowie. Jeśli jednak chcesz, żeby trening był intensywny, długi i ciężki to wtedy rób sobie 1-2 dni przerwy pomiędzy treningami. Poprawi to Twoją wydolność i zmniejszy szanse na złapanie kontuzji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Wrz 30, 2017 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ćwiczę codziennie.. ale są to mało forsujące ćwiczenia.. I teraz np krócej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zrzucbrzuch



Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy jak intensywny jest ten trening. Regeneracja jest równie ważna jak trening, zarówno w odchudzaniu, budowaniu masy mięśniowej czy kondycji, dlatego moim zdaniem codzienny trening nie będzie dobrym rozwiązaniem. Powinnaś robić przynajmniej 2 dni przerwy w tygodniu. Kiedyś pisałem o tym na blogu http://zrzucbrzuch.blogspot.com/2015/05/7-grzechow-gownych-odchudzania.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ela90



Dołączył: 13 Gru 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niby można, ale czasami warto dac sobie odpocząć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lilianka



Dołączył: 13 Gru 2018
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle, ze codzienny ruch jest jak najbardziej wskazany, warto wybrac sie kazdego dnia chocby na krotki spacer, ja akurat mam psa wiec nie mam wyjsca Smile ale lubie to, z tym, ze tej jesieni zaopatrzylam sie w maseczke antysmogowa bo jednak u mnie w miescie nie ma innego wyjscia jesli nie chce sie wdychac tego smrodu, wszystkim biegaczom i spacerowiczom polecam, https://adamed.expert/najlepsze-maseczki-antysmogowe/ tutaj mozna poczytac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zrzucbrzuch



Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2019 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Regeneracja jest tak samo ważna jak sam trening dlatego powinniśmy mieć przynajmniej dwa dni w tygodniu wolne od treningu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hanika



Dołączył: 29 Sie 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 29, 2019 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można. Wszystko zależy jaki i na jakiej intensywności. Organizm zawsze powinien mieć jednak czas na odpoczynek i regenerację. Inaczej narazić się można na kontuzje i przetrenowanie. Zwyczajnie człowiek będzie stale przemęczony i wyniki nie będą szły w górę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 14, 2019 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy jakie ćwiczenia będziesz wykonywać. Jeśli trening będzie bardzo intensywny to zalecana jest przerwa na regeneracje. Jeśli jest to systematyczna aktywność lekka to jak najbardziej można ćwiczyć codziennie. Na https://benchk.com/codzienne-rozciaganie-dlaczego-jest-tak-wazne/ jest ciekawy artykuł na temat ćwiczeń rozciągających i tego, że ich wykonywanie codziennie jest bardzo ważne. To też ćwiczenia i jak się okazuje te są wskazane do wykonywania każdego dnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group