Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 8

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind...robisz badanie między 3 a 5dniem cyklu. Jeśli za nie płacisz czyli prywatnie to skierowanie Ci nie potrzebne. Miesiączka w niczym nie przeszkadza Wink.
Prolaktynę powinno się badać na czczo i przede wszystkim po odpoczynku. Czyli jak idziesz szybko do laboratorium to najpierw spokojnie usiądź, odpocznij a dopiero później daj się ukłuć Wink. NIe powinnaś też być zdenerwowana bo prolaktyna może być zaburzona.
Co do testów owulacyjnych to tak jak pisze Wiki- krecha musi być bardzo bardzo wyraźna. JA nigdy nie miałam i okazało się ,że owulacji nie ma.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki laski za pomoc.
ja zrobiłam kiedys test owu.
i kreski były,wtedy jeszcze nie wiedzialam ze musi byc tak samo ciemna jak ta pierwsza,no ale porownałam i wyszlo ze w 15dc było mocno gruba wiec owu była.
tak czy siak wiecej tesciorow nie robiłam.
nie wiem czy one cos daja.
skoro wyszło ze jest owu i przytulanko było to dlaczego nie doszlo do zatrzymania @?
no ale to było pare cykli temu.
juz prawie o tym zapomniałam.
a to jeszcze lepiej ze nie musze miec skierowania.
i tak wybieram sie na 3dawke WZW B wiec zapytam sie o koszt tych hormonow.

Dodano po 1 minutach:

a o prl wiem ze nie mozna sie stresowac, ani uprawiac sexu Razz
juz zdazylam doczytac w necie.
jednak prl to chyba zrobie pozniej.
te fsh i lh mi chodzi po głowie.. Rolling Eyes Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
skoro wyszło ze jest owu i przytulanko było to dlaczego nie doszlo do zatrzymania @?


Wind, wyczytałam gdzieś, że nawet zdrowa para potrzebuję do ok 6 miesięcy na zaciążenie, musi się zgrać kilka elementów aby doszło do tego cudu, czasem tylko coś banalnego nie "zagra" i klapa.
Mam kumpelę, która też zawsze stosowała naturalne metody zabezpieczania tzn. najczęściej stosunek przerywany, po kilku latach zaczeli starać sie o dzidzię już zaczęła się zamartwiać i dokładnie po 6 miesiącach zaciążyła.... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 7:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie! Smile

nie bede robiła zadnych hormonkow bo..



udało sie! Smile
nie moge w to uwierzyc.
najlepsze jest to ze w tym cyklu wogole nie miałam sluzu chyba ze był głeboko a mimo to 2krechy są Smile jakim cudem ? nie wiem. jestem jeszcze w szoku. ja taka pesymistka i maruda bede mama! Neutral

wiedziałam juz w sobote ale nie chciałam pisac. wolałam zrobic ponowny tescik bo kreska była jasniutka a teraz same widzicie.

dziewczyny powiedzcie mi kiedy ja mam isc do lekarza?
ost okres był 20.08.
czy mam isc teraz i sie zapisac na za 2 tyg, jakie badania powinnam zrobic? czy narazie nic az do wizyty?

<szok>...

pozdrawiam (Y) Smile Embarassed
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 9:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope kurde, wiedziałam Very Happy Zapisz się do lekarza, on już będzie wiedział co robić i kiedy, najpierw usg, potem badania: może bhcg, napewno morfolofia, mocz, toksoplazmoza, WR. Sama nic nie rób, tylko bierz kwas foliowy.

Który to cykl starań ??

SUPER Very Happy Smile Laughing Razz Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 9:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WIKI16 napisał:
kurde, wiedziałam Very Happy

a skad? Razz


WIKI16 napisał:
Który to cykl starań ??

4rty Smile

i byłam pewna ze bedzie 5ty.
nic nie wskazywało na ciaze.
bol brzycha na tydz przed @ i ogromna chec na pomidory mnie chwyciła Smile
a teraz czuje sie jakbym zrobila 100 brzuszkow.. tak mnie miesnie pobolewaja.

wiki a nie za wczesnie do gin?
kwas łykam od lutego wiec spoko. napewno witaminek nie brakuje :]

a czy te badania mozna zrobic na nfz czy to wszystko płatne?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope wiedziałam, że Ci się uda do końca roku, kiedyś Ci napiasałam żebyś sobie dała taki czas no i widzisz Smile Za dwa tyg możesz już iść (ale zapisz się już teraz, bo pewnie się trochę czeka), wybierz sobie dobrego lekarza na NFZ, i on da Ci skierowanie na wszystkie konieczne badania i powie kiedy trzeba je zrobić (na NFZ za nic nie płacisz) Do 10tc musisz mieć papier do becikowego, że byłaś u lekarza (możesz poprosić o zaświadczenie, lub karta ciąży). Dobrze jest wybrać sobie np. lekarza z przychodni przyszpitalnej, jest łatwiejszy dostęp do różnych badań, poza tym jest ostry dyżur (gdyby się coś zadziało).
Może Cię boleć brzuch jak przed miesiączką i piersi też, to normalne. Teraz musisz dbać o Siebie Smile
Który byłby to tydzień ? Gdzieś drugi ciąży, a czwarty od miesiączki? Więc najpóźniej za dwa tyg. możesz spokojnie już iść do lekarza, będzie widać już pęcherzyk ciążowy.

Dodano po 6 minutach:

Wind wychodziłoby, że dzidzia lub dzidzie Very Happy pojawiłby się na koniec Maja 2012 Smile

Dodano po 9 minutach:

Kartę ciąży lekarz zakłada, kiedy jest potwierdzona ciąża przez usg (tzn obecność bicia serduszka), najczęściej jest to w okolicach 7-8 tc. 5-6 tydzień z reguły widać pęcherzyk ciążowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, to cudownie, to po prostu wspaniale! A widzisz, trzeba było tak panikować?? Razz
Dobrze, że wreszcie jakaś pozytywna wiadomość pojawiła się na tym forum! Exclamation
Ach, ależ Ci zazdroszczę! Razz
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope gdzieś tam pytałaś o leki, teraz w OSTATECZNOŚCI, jak już nie będziesz mogła wytrzymać, na ból głowy można wziąć jedynie paracetamol nic innego, zimne okłady to dobry pomysł. Bo teraz trzeba na Siebie dmuchać i chuchać Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotka napisał:
A widzisz, trzeba było tak panikować??

R mowi to samo Razz
opieprza mnie ze tak panikowałam i nie miałam powodu Smile
a ja nadal nie moge pojac jak doszlo do zaplodnienia skoro moj sluz był w znikomej ilosci..nawet powiedziałabym ze go wcale nie było Neutral i momentami mielismy tak sucho ze myslałam ze żelem sie wspomozemy.

Wiki wg kalkulatora dzidzia przyjdzie na swiat 26.05. ale byłby prezent,co? Smile
a te becikowe to napewno do 10tc ? a nie od?
od to chyba w tym roku tak?
a jak sie liczy te becikowe bo nie rozumiem.
co za roznica kiedy potwierdze ciąze?
czy do czy po 10tc?
w nast roku wchodzi znowu ta ustawa ze do 10tc musze miec potwierdzenie?
a kiedy składam wniosek? po narodzinach dziecka tak?

Wiki byłam u lekarza ale go nie ma. bedzie dop. za tydz.
wogole to przychodnia była zamknieta. od 16 czynne dzisiaj.
nie bede czekała.
pojde we srode moze Smile
dopytam sie o kolejki.

a z bolem głowy to sobie radze okładami.
a herbate mozna pic?!
słyszałam ze nie..
kawy i tak nie pijam ale nie mowcie ze i herbaty nie mozna..
tak z boku popatrzec to nic nie mozna Neutral

Dodano po 36 sekundach:

WIKI16 napisał:
że dzidzia lub dzidzie

wypluwaj natychmiast Razz
jedno malenstwo mi wystarczy!

Dodano po 58 sekundach:

WIKI16 napisał:
najczęściej jest to w okolicach 7-8 tc

osz kurcze oby nie było tak ze sie spoznie z becikowym Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Następny
Strona 39 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group