Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 8

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a gdybym miała do wyboru badanie tylko 2ch hormonow to jakie? Rolling Eyes co to lh i fsh? :]
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę ... Wink .ja na początek zbadałabym fsh w 3-4 dc, i prolaktynę ale z obciążeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ALe jeśli fsh to z Lh. Ważny jest ich wzajemny stosunek bo osobno mogą być w normie przecież a to i tak nie musi oznaczać ze wzajemnie się nie blokują
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i wyjdzie ze mam zrobic wszystkie a ja nie mam tyle kasy..wiec musze wybrac 2.

WIKI16 napisał:
prolaktynę ale z obciążeniem.

taką tez mam zamiar wykonac.


no nic moze gin podpytam, jak sie wybiore..;/ Neutral
dzieki Smile

Dodano po 26 sekundach:

a fsh z czym sie wiąze? to tarczyca? czy co..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fsh to dość istotny hormon, którego poziom w 3-4dc powie nam, potocznie mówiąc jak jest rezerwa jajnkowa, czy jajniki są jeszcze wydolne.

•Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki.
•Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową.
•Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna.

Co do LH i FSH to:
Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania.
Ale tu dodatkowo ważny jest obraz kliczny jajników i poziom progesteronu w drugiej fazie, sam wynik nie jest miarodajny w diagnozie niedomogi lutealnej czy Pcos.

To jest to co wiem, i co maglowałam z lekarzami przez lata, dla większości z nich był istotny poziom FSH z 3-4 dc, szczególnie do wspomaganego rozrodu czy samymi lekami czy też przed zabiegiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind zrób sobie teraz Fsh z LH. To dużo pokaże. Oczywiście odrazu podglądanko jajników . W kolejnym cyklu zrób sobie prolaktynę i prolaktynę z obciążeniem. To Cię nie szarpnie po kieszeni. Poza tym idz do laboratorium i zapytaj o ceny wszystkich hormonów. Zapisz i przekalkuluj. TAk najłatwiej.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a żeby się nie kłuć milion razy to może schowaj kasę za dwa i w przyszłym cyklu machniesz 4 na raz Wink (o ile będzie jeszcze trzeba Very Happy) bo chyba najlepiej profil hormonalny zrobić na raz? czy nie?
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, ależ mam tydzień!

Muszę do soboty skończyć pisać i złożyć moją pracę magisterską.
W pracy kocioł, dużo zmian i wciąż muszę przygotowywać jakieś symulacje i prezentacje - no zamieszanie jak nigdy.
Zbliża mi się ( mam nadzieję ) owulacja, a tu M jutro akurat wyjeżdżą, i wróci w niedzielę wieczorem, więc dziś mamy ostatnią szansę. Trzymajcie kciuki, żeby ta przeklęta owulka wypadła dziś, albo jutro najpóźniej, no albo w niedzielę dopiero bo inaczej cały cykl szlak trafi!
We wtorek wyjeżdżamy, a ja nie ma kiedy pomyśleć o pakowaniu ani w ogóle o niczym! Confused

Trochę już nie daję rady Sad
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko udanych wakacji zycze!! Smile

kornik nie wiem czy walne 4 na raz. moze zrobie tak jak mowi Tosia.
skoro fsh i lh jest wazniejsze i wiecej mozna sie dowiedziec to moze wykonam własnie to?
a na te hormonki tez skierowanie jest potrzebne?
przeciez i tak za to płace wiec po co mam im dawac papierek?

Wiki fsh i lh robi sie w 3-4dc tak? czyli w trakcie okresu?
a na czczo? bo rozumiem ze to poprzez krew?
no i ile razy beda mnie kłuc? Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind

Badania FSH i LH wykonujesz w ok. 3 -4 dc, nawet jeśli będzie jeszcze miesiączka, nie ma potrzeby bycia na czczo, i jest to pobranie krwi z żyły i kłują Cię tylko raz, tylko trochę więcej wyciągną krwi Smile

Badanie samego LH wykonuje się też czasem w okolicach owulacji (piku) żeby sprawdzić czy jest wystarczający poziom tego hormonu i czy dochodzi do pękniecia pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej (ten hormon wykrywają własnie testy owulacyjne, prawidłowa jego wartość to powyżej 20 mIU/ml) Ale to badanie na ew. "później". Smile

Jeśli chodzi o prolaktynę (tak na marginesie), to niektórzy zalecają badanie własnie na czczo, rano po spoczynku, aby organizm nie był jeszcze zbyt "rozkręcony".

Dodano po 6 minutach:

Ja kiedyś korzystałam z takich testów owulacyjnych, ale ani razu nie wyszły mi pozytywnie (kreska musi być gruba i bardzo widoczna) ,może tu był "pies pogrzebany" Sad

Dodano po 11 minutach:

Wind jakbyś miała skierowanie (nie wiem tylko czy na wszystkie hormony) od gina z NFZ, to nie płacisz
Napewno takie badania może zlecić Ginekolog-Endokrynolog, tylko do niego trzeba mieć skierowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Następny
Strona 38 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group