Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle porodowe

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ha a to zawsze musi boleć przy porodzie ???czy tylko w niektórych przypadkach???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No raczej zawsze,jak by Cie nie bolalo to bys nie wiedziala ze zaczynasz rodzic,ale sa przypadki,ze kobieta nie zna boli porodowych a mimo to zostaje mama,np moja kolezanka byla juz po terminie i jak zglosila sie do szpitala na kontrole,to lekarze stwierdzili,ze jest czynnosc skurczowa,ale ona nic nie czula i dopiero jak dziecku tetno zaczelo skakac to zrobili jej cesarke.Tak wiec ona nie wie co to bole porodowe.Zdarza sie tez tak,ze z jakis powodow kobieta nie moze naturalnie urodzic i ma zaplanowana cesarke i wtedy tez nie przechodzi przez te bole tylko od razu ja tna.Ale tak jak pisalam wczesniej po cesrace jest tez potworny bol,troche inny ale tez silny.Tak wiec bez zadnego bolu to nie da sie urodzic dziecka w zaden sposob.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ardhara



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak weźmiesz znieczulenie to boleć nie będzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale znieczulenie kiedys odejdzie,a bol na jakis czas pozostanie,nie taki jak przy samym porodzie,ale tez dokuczliwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ardhara



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten ból jest już według mnie niedczuwalny wręcz bo myslisz juz tylko o maluszku który jest obok Smile

ja go porównałam do bólu menstruacyjnego. - obkurczanie macicy mne nie bolało mimo wielu zapewnień że będzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie obkurczanie macicy tez nie bolalo,ale ze bylam po cesarce to po odejsciu znieczulenia bol byl przez kilka dni przez te szwy.
A jesli chodzi o naturalny porod to slyszalam,ze zkolei krocze boli okropnie przez pewnien czas,zreszta to normalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ardhara



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no krocze troche boli - pod warunkiem że jest rozcięte Smile

ale c to jest dla nas Very Happy ważne jest dziecko a nie ból Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym sie zgadzam,jak najbardziej,ja tez nie myslalm o bolu po cc,tylko podziwialam swoje malenstwo Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj bóle porodowe to cos okropnego ale do przeżycia. Wszystko zależy od tego jaki próg wytrzymałości na ból mamy. Ja jestem wytrzymała ale ból porodowy mnie zaskoczył. Pierwsza faza i bóle krzyżowe to najgorsze co może być. Gdyby nie maż to chyba bym z okna skoczyła Wink. Na szczęście krzyżowe nie trwają długo . Bóle brzuszne są do przeżycia choć bola jak diabli jednak odpowiednie oddychanie i np ciepła kąpiel pomagają . Bóle parte to zupełny relaks Wink.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stepa



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 5:22 pm    Temat postu: Elektrostymulacja TENS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas porodu stosowałam elektrostymulację przeciwbólową TENS. Urodziłam z dużą ulgą. Polecam tą metodę, naprawdę pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group