Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle porodowe

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SilverSurfer



Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zza rogu
PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale sie narobilo Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maliszenka
Gość









PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 2:54 pm    Temat postu: poród Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby mi ktos dokładnie napisac jak sie czuje bóle porodowe? Tzn gdzie są zlokalizowane; czy boli cały brzuch, czy z boku...itd i do czego by porównać ten ból?
Powrót do góry
mama Julki
Gość









PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do bolow porodowych to jest to chyba bardzo indywidualna sprawa...sa rozne rodzaje takich bolow,ale nie mrtw sie to sie czuje ze to juz...a co do ciezkich porodow to zgadzam sie z moja przedmowczynia .Ja rowniez mialam bardzo skomplikowany porod zakonczony cesarka(wkoncu po 16 godzinach!!!!!!)Minelo 5 miesiecy a jak sobie przypomne ten bol ....az nie chce sie pisac.Przy mnie rowniez byl maz wspieral mnie przezywal te wstrzasajace chwile ze mna...ale bolu stresu nie byl wstanie wziac na siebie....a teraz jesli porod to tylko CESARKA....jesli bo nie wiem kiedy dojde do siebie i bede gotowa na kolejny promyczek szczescia jakim jest dziecko....pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze odnośnie tych bólów w łaściwie skurczy. Jestem w 36 tygodniu. I zdarzają mi sie nocne skurcze i to nie te przepowiadajace bo one są bezbolesne ale skurcze które czuje od dolnego odcinka macicy, poprzez brzuch az łapią mnie za gardło. Zatyka mnie i nie moge oddychac! NIe mówiac o przyspieszonym biciu serca c o jeszcze bardziej uniemożliwia oddychanie. Zastanawiam sie jak mozna urodzi i dotlenic swoje dziecko przy CZYMŚ TAKIM! Proszę o odpowiedz czy to są własnie skurcze porodowe to własnie od tego kobieta jest taka umęczona i jak dotlenic dziecko skoro samemu nie mozna złapac TCHU?????
Powrót do góry
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 5:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny głowy do góry, porod jest wspaniałaym przezyciem bo przychodzi na swiat dziecko, nie jest straszny gdy czekasz na to dziecko...gdy jest przy tobie ktos bliski, poród w wodzie to fajna sprawa, ja rodziłam w wanie, bylam z mezem i moja mamą, i niepozwoliłabym sie za nic w swiecie znieczulic,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga25
Gość









PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 6:23 am    Temat postu: porod Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim
pierwszego syna rodzilam prawie 7 lat temu,po 18 gozinach od odejscia wod laskawie mnie,,pokroili,,,za kilka dni znow oczekuje synka
uff ta ciaza mnie dobija:P,coz starosc nie radosc,haha a mam tylko 25 lat,pogoda jest okropna,za goraco:(
wiecie,tak se czytalam o tym bolu,w szpitalu wszyskiepierworodki umieraja ze strachu,a mi sie smiac kce
nie wiem moze moj organizm jest taki ze 18 godzin to dla mnie pryszcz, pamietam tylko ze zaraz po powiedzialam ze moge jeszcze raz
mam tylko doswiadczenie z pierwszego porodu,dosc nie mile, dostalam tak zwanego ,,glupiego jasia,, nie wiem po jaka ,,ch......e,,bynajmniej po tym zaczol sie koszmar.
rodzac teraz kce jednego,,zadnych przeciwbolowych,,wsciec sie potym mozna.
dziewczyny,matka natura wieziala co robi,kazda z nas moze rodzic i spokojnie to wytrzynac.poboli i przestanie pomyslcie co robicie,,dajecie nowe zycie,,
kto pamieta o bolu??????
pozdrawiam i zycze powodzenia
Powrót do góry
Małgośka
Gość









PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 8:34 pm    Temat postu: ból porodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej

Trzy tygodnie temu urodzilam śliczną córeczkę. Był to mój pierwszy poród, przed nim nasłuchałam sie takich opowieści o bólu że nie spałam po nocach. Okazało sie że to wcale nie wygląda tak przerażająco, ja miałam bóle krzyżowe ale mimo to bardziej mnie bolało wynerwianie zęba u dentysty. Po pierwsze skurcz przychodzi i odchodzi zawsze jest ten czas na chwile oddechu, ponadto każdy skurcz zbliża nas do celu. Ja rodziałm 11 godzin ale to sie liczy od akcji rozpoczęcia faza aktywna trwała jakąś godzinę, a sam poród 10 min. Bóle porodowe przypominały mi troche wieksze bóle miesiączkowe.

Bez przesady nie ma co przesadzać to naprawde da sie wytrzymać. Te wszystkie babory co mnie tak na straszyły to poprostu histeryczki.

życzę powodzenia i dużo optymizmu dla tych co pierwszy raz
Powrót do góry
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

porodu nie ma sie co bać Smile

ja łącznie od pierwszych skurczy rodziłam 4 godzinki - akcja szla błyskawicznie wiec mialam dość silne skurcze - w koncu na 6 cm. podano mi znieczulenie zzo - polecam.
dawka mineła w momęcie rozpoczecia partych - caly poród przeszlam swiadomie - i nie zapomne momentu gdy córcie połozono mi na brzuchu a ona szybciutko zasneła Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka_19



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazury
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 1:09 pm    Temat postu: czemu poród boli? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej jeszcze chyba nie jestem w ciązy ale mam pytanko czemu poród tak boli???czym to jest spowodowane???i co rozcinają jak jest cesarka??prosze o odpowiedż

----edit by drapaka----
Proszę nadawać tytuł bardziej określający treść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bol przy porodzie spowodowany jest czynnoscia skurczowa macicy,dzieki tym skurczom dochodzi do skrocienia sie i rozwierania szyjki macicy,aby dziecko moglo wyjsc na swiat.A co do cesarki to najpierw nacinaja skore na brzuchu,a potem robia naciecie na macicy i wyjmuja dziecko.A pozniej pokolei zszywaja.Dodam,ze po cesarce bol jest potworny jak odchodzi juz znieczulenie. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group