Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Atopowe zapalenie skóry

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amalia



Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emolium jest bardzo dobre podobno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia22



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno środki na oleju lnianym są bardzo skuteczne.

A propos, to choróbsko chyba mnie też dopadło i szukam dobrego dermatologa w Katowicach. Znalazłam tę panią:[zakaz umieszczania linków na forum]
i teraz - ktoś mi może potwierdzić tę opinię, że ona jest faktycznie dobra? Nie chcę przechodzić wędrówki przez dziesiątki lekarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirek
Spamer


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko nie zapominajcie, że nie u wszystkim sposób leczenia i reakcja organizmu będzie taka sam. Dość ciekawy artykuł odnośnie [zakaz umieszczania linków na forum]
U nas jak problem się pojawił to po prostu próbowaliśmy kolejne sposoby, które osoby chwaliły. W końcu udało się zminimalizować problem praktycznie do zera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orfeuszka



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 23, 2015 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz używać tłustych bezzapachowych kosmetyków żeby Cię nie uczuliło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olej lniany rzeczywiście jest bardzo dobry na skórę, sama zaczęłam się tym atoperalem smarować bo przy sezonie grzewczym skóra mi się mocno przesusza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Gru 18, 2015 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja ogólnie mam bardzo sucha skórę, a myślałam, że atoperal tylko dla dzieci jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atletka



Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczęście ja nie choruję na atopowe zapalenie skóry, ale mój mąż miewa z tym problem. O ile dobrze pamiętam, najczęściej używał preparatów [reklama]. Tam były jakieś kremy do twarzy, do ciała, żel, balsam [reklama]. Tam były jakieś kremy do twarzy, do ciała, żel, balsam. Nigdy nie zauważyłam, żeby miał jakąś wybielałą skórę od tego. Trochę mnie to dziwi. Chociaż w sumie czasem zwykły krem czy balsam może zmienić koloryt skóry, a co dopiero jakiś leczniczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
borowinka



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 2:38 pm    Temat postu: AZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z AZS walczę od blisko 30 lat. Przez ten czas nauczyłam się szybko reagować, dzięki czemu kiedy jest progresja moja skóra nie wygląda aż tak źle. Kąpie się w szarym mydle, po kąpieli smaruje się emolientem (jest ich wiele na rynku), miejsca zmienione chorobowo smaruje Demaveelem. Wykorzystuje również w codziennej diecie olej lniany i kokosowy - także pomagają w walce z atopią. Piorę w płatkach mydlanych i nastawiam podwójne płukanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zosia83



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też walcze, ma moj mąż i nasze malenstwo. Mąz niestety musial siegnac po sterydy. Malenstwo pielegnuje emolientami [reklama]. Emulsja do kapieli, potem balsam do ciała, nawet szampon do wlosków. Zaopatrzylam sie w [reklama], ze wzgledu na sklad. Kompleks omega 3-6-9, naturalne oleje roślinne czy masła (olej canola, kukurydziany, macadamia, masło shea itp.) Ja polecam, skóra jest bardzo nawilzona, nie ma suchot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponawiam temat- post został napisany kilka lat temu...

Pisałam wtedy, że maść Protopic ''wybiela'', byłam zbyt młoda, żeby się temu poddać... Very Happy

Po upływie tych lat znalazłam złoty środek(oczywiście pomógł mi w tym dermatolog;) ) mianowicie PONOWNIE Protopic. Jest to świetna maść, BEZ STERYDÓW, całkowicie w pełni naturalna na receptę. Nie powoduje ( jak większość maści ze sterydami ) plam, przebarwień- co akurat doświadczyłam w wieku gimnazjalnym od baaardzo mądrej pani dermatolog, które to plamy widoczne są do dnia dzisiejszego- w mniejszej skali, lecz są.
Jednak Protopic z czystym sercem mogę polecić każdemu, kto nie może uporać się z tym dość poważnym problemem skórnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group