Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki TSH - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 11:30 am    Temat postu: --> Wyniki TSH - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Istnieje podejrzenie o nadczynnosc tarczycy.Zrobilam badanie TSH i T4.Wyniki sa w normie,tzn Tsh 1,24 przy normie [0.27-4.2],T4 20,87 przy normie [12-22]. Czy na podstawie podanych wynikow mozna stwierdzic ze wszystko jest w porzadku?Od roku puchnie mi gardlo na wysokosci tarczycy.Ciagle chudne i mam zaburzenia miesiaczkowania.prosze o odpowiedz
Powrót do góry
gosc
Gość









PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc.
przeszukuje forma odnosnie tarczycy bo wczoraj wieczorem doszedlem do wniosku ze moge ja miec. od dluzszego czasu czuje ucisk w obrebie krtani i bol w okolicahc mostka, dochodzi to tego zmeczenie i sennosc.
czy to moga byc typowe objawy tarzycy?
dzisiaj z samego rana dostalem profilaktycznieod pani doktor skierowanie na badania krwi.
jezeli ktos ma jakies pojecie odnosnie tarczycy,objawo prosze niech sie wypowie.
dzieki
Powrót do góry
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedoczynnośc tarczycy:
Początek jest powolny, stopniowy - spadek masy ciała, zaparcia, złe znoszenie chłodu, obfite miesiączki, chrypka, brak energii, depresja, pogorszenie sprawności intelektu.
Oznaki: suchość skóry i włosów, wole, obrzęk powiek, rąk, stóp.
Wole może uciskać tchawicę.
Proponuję Wam zrobić jeszcze USG, by sprawdzic m.in. czy nie ma guzków.
Pozdrawiam;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Benjamin



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: brak
PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jesli bede guzki tarczycy to co w tedy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 1:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak proponuję badanie USG tarczycy, w celu wykrycia guzków.
Czasami mogą być guzki na krtani, wówczas dochodzi bol gardła.
Co wtedy?
Zależy od wielkości. Przy duzych operacja, przy małych leki.
Proponuje USG i wizyte u endokrynologa. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 1:22 pm    Temat postu: Wyniki TSH - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest badanie TSH? Na czym ono polega?Czy to badanie trzeba wykonywać na czczo? Proszę o dopowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to badanie hormonu THS. Ma na celu wykazanie, czy masz nadczynność lub niedoczynnośc tarczycy. polega na pobraniu krwi. Nie trzeba być na tczo, ale dobrze, gdy sie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie. Juz rano miałam to zrobione. Ciekawa jestem wyników.

A mam jeszcze jedno pytanie:
czy badając krew na określenie ilości cukru w niej zawartego, trzeba pobierać tą krew z palca czy z żyły? czy sa różnice w wyniku zależnie od tego z czego się pobiera??Proszę o dopowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że krew pobiera się z palca. Poziom cukru należy badać będąc na czczo;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wink

Muszę dużo wiedzieć na te tematy
Very Happy

a jeszcze zapytam...

cały czas mam flegmę w gardle...czasami nie moge normalnie oddychac bo mnie dusi.denerwuje mnie to. bardzo często mam tak jeśli napiję się słodkiego napoju lub zjem coś słodkiego..o czekoladzie już nie mówię.Smile zrobiłam to badanie na cukier..wyszedł 83 . dobry czy nie? pielęgniarka mówiła że bardzo dobry..prosze o odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group