Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki TSH - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja.no.tak.a.kto.



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 3:26 pm    Temat postu: mam podejrzenia chorej tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam już badanie krwi i jestem skierowana na prze świetlenie klatki piersiowej. na kartce z wynikami TSH mój wynik wynosi 2.81...czy to dobrze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adoo



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 6:52 pm    Temat postu: problemy z tarczycą - odczyt badania krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem u siebie objawy charakterystyczne dla niedoczynności tarczycy (sucha skóra, "brudne łokcie", ospałość, problemy z koncentracją, ochrypły głos), więc postanowiłem zrobić sobie badanie krwi w tym kierunku. Oto co mi wyszło:
TSH - 1,925 [norma: 0.350-4,940]
FT3 - 3,72 [norma: 1,71-3,71]
FT4 - 1,39 [norma: 0,70-1,48]

No i teraz mam dylemat, czy iść z tym do endokrynologa, skoro wyniki krwi są tak oczywiste. Z drugiej strony - czy niedoczynność tarczycy ZAWSZE wychodzi w tego typu podstawowych badaniach krwi? Czy może się zdarzyć, że badanie mówi swoje, a organizm swoje? W dodatku u mnie w rodzinie niedoczynność tarczycy już wystąpiło (babcia jest chora), więc tym bardziej jestem na nią narażony.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Temat przenoszę do działu dotyczącego interpretacji wyników
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie tak czy siak wizyta u endokrynologa jest wskazana bo "Lepiej zapobiegac niz leczyc". Masz lekko podwyzszone FT3.. moze konieczne bedzie powtorka badan, tak dla pewności.

Proponuje isc do lekarza rodzinnego i pokazać mu te wyniki i porozmawiać o Twoich objawach, i wtedy wspólnie podjąć decyzje o wizycie u endokrynologa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adoo



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 7:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki wynik TSH 2,65 [0,27-4,2]
co to oznacza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Czarna1



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z wypadaniem włosów, wyczytałam, że może być to związane z tarczą więc dziś zrobiłam badanie TSH wynik :

TSH 1.992 mIU/l war.ref.: 0.55 - 4.78 mIU/l

Mam 26 lat.

Może ktoś mi pomóc w interpretacji wyników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group