Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Antybiotyki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytaj w ulotce przeciwwskazania Smile jesli nie ma tam witamin lykaj Smile ale raczej nie bedzie - bo wtedy nie moglbys jesc np warzyw czy owocow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też mi się wydaje, że przeciwwskazań nie ma. tylko z tego, co wiem, to najlepiej łykać go w pewnych odstępach od posiłków.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 11:30 am    Temat postu: Amoxicillinum Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj lekarz przepisał mi Novamox, niestety w aptekach nie ma go już od listopada dlatego dostałam jego odpowiednik Duomox, dzisiaj czytam w ulotce,że zarówno jeden jak i drugi to lek z grupy penicylin. Zastanawiam się, czy powinnam go brać, ponieważ jestem uczulona na leki z tej grupy. W karcie chorobowej wyraźnie mam to zaznaczone. Teraz sama nie wiem co zrobić, pójść jeszcze raz raz do lekarza czy brać co wykupiłam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bianka16
Oczywiście jeśli masz uczulenie na leki z gr.penicyliny,nie należy stosować.Cóż zdarza się ,że lekarz nie zwróci,że gdzieś jest odnotowane uczulenie w karcie.Podejdź do lekarza i zwróć uwagę,że Jesteś uczulona na ten lek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bianka16 absolutnie nie bierz tego leku.
idź ponownie do lekarza.
a tak na przyszłość- upewniaj się zawsze w aptece z jakiej grupy jest przepisywany antybiotyk. bo potem nie można zwrócić do apteki a szkoda wydawać kasy na coś czego Ci zażywać nie wolno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc, coś rzeczywiście mi nie pasowało z tym lekiem, ale tłumaczyłam sobie,że to syntetyczna penicylina i może nie wywoła skutków ubocznych. Uczulenie na penicylinę mam napisane nawet nie tyle w karcie co na wierzchu koperty, tak,że widać to bez problemu jak tylko kartę do ręki się bierze, dlatego sądziłam,że wszystko będzie OK. Zaufałam lekarzowi,że wie co mi daje zamiast po raz kolejny poinformować o mojej alergii. Dobrze,że nie zdążyłam zażyć tego leku, a pieniądze, no cóż w porównaniu ze wstrząsem jaki mogłam zaliczyć, to mała strata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fakt- mała. ale czemu masz płacić za pomyłkę lekarza?
właśnie dlatego najpierw powinno się czytać skład leku i ulotkęSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Relacji ciąg dalszy... wybrałam się dzisiaj znów do lekarza i zmieniono mi antybiotyk na Doxycycline, rzeczywiście lekarz nie zauważył adnotacji, no ale cóż, błędy zdarzają się nawet najlepszym, najważniejsze,że nic się nie stało. Nie sztuką jest nie popełniać błędów, sztuką jest umieć się do nich przyznać a internet i ulotki są po to,żeby czytać i pytać w razie wątpliwości. Za to ja nauczyłam się,że lepiej 10 razy o tym samym poinformować niż powiedzieć o raz za mało Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luk4sz3k



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 6:55 pm    Temat postu: Azitrox - 500 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dostałem antybiotyk od lekarza Azitrox-500 jedna tabletka co 24h (w sumie 3 tabletki). I moje pytanie brzmi czy w sobote bede mogl juz pic alkohol bo tak sie składa ze siostra konczy 18lat Smile ?

Ostatnią dawke antybiotyku biorę w środe o gdzinie 9 rano
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelinada



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 5:09 pm    Temat postu: Penicylina a krwawienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze kogos o pomoc poniewaz jestem za granicą a w tym kraju gdzie obecnie przebywam , lekarza nie ciesza sie dobra slawa. od 4 dni jem penicyline, ktora przepisala mi pani doktor ( powiedzmy ) poniewaz mialam ostre zapalenie migdałków. czuje sie juz lepiej, ale wczoraj zauwazylam male plamienie(bez zadnego stosunku ) i zaniepokoiło mnie to. Dzis , czujac juz po stosunku , plamienie bylo znacznie wieksze!!! czy to mozliwe ze to penicylina czy w ogóle nie ma to powiązania!? pomocy!!!!


trochę uściśliłam tytuł. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group