Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Antybiotyki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

penicyliny wydłużają proces krwawienia, czasami powodują krwawienia też z nosa, więc może to stąd, jednak niekoniecznie. duże dawki penicyliny przyjmujesz?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelinada



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc.

przepisano mi 4 razy dziennie po 2 tabletki ( 250 gram ). to nie jest normalne krwawienie, nie mam okresu ani nic. wczoraj zauważyłam ślad krwi na bieliźnie a dziś po stosunku znacznie więcej krwi. Boję się , że to raczej nie penicylina ale nadżerka, która powinnam wyleczyć.ostatnia cytologia wskazywała drugi stopień. co myślisz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak, jeśli masz nadżerkę, to bardzo duże prawdopodobienstwo, że to ona krwawi a penicylina jeszcze się przyczynia do tego, że wszystkie takie miejsca bardziej krwawią
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciekawy2000



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:07 am    Temat postu: cetriasona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czejśc wszystkim. Może zna ktoś taki antybiotyk jak cetriasona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciekawy2000



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. czy ktos zna atybiotyk cetriasona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yrek



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 3:11 pm    Temat postu: sumamed Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, bralem sumamed (antybiotyk - 3 tabletki przez 3 dni, takie duze niebieskie).
rowno tydzien temu zakonczylem brac ten antybiotyk.
gdy spytalem w aptece dlaczego tylko 3 tabletki, to pani aptekarka powiedziala, ze ma on przedluzone dzialanie, ze dziala jakos 2 tygodnie.
w internecie natomiast znalazlem info ze 7-10 dni.
i teraz mam dylemat, bo w niedziele planuje sobie wypic. czyli 9 dni po skonczeniu antybiotyku.
poniewaz nie bylo zupelnie zadnego info dotyczacego alkoholu w ulotce, to pytam tutaj.
czy po tych 9 dniach moge juz normalnie pic?
nie chodzi mi o jakies totalne uchlanie sie po litrem wodki, ale... na 2-3 piwkach tez nie zamierzam poprzestac.

Przenoszę / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że trochę możesz wypić. większość antybiotyków ( o ile nie wszystkie) mają przedłużone działanie. dlatego nie zaleca się pić w trakcie ani bezpośrednio po antybiotykoterapii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja też mam pytanie odnośnie Sumamedu. Biorę od 2 dni (dzis ostatnia dawka). Od początku kuracji mam okropne bóle wątroby i żołądka. Bóle są do tego stopnia ostre, że leżę spocona i zwijam się na łóżku. Confused Dodatkowo godzinę do trzech po zażyciu mam silne zawroty głowy.
Zażywam osłonowo Lacidozone.

Czy ból brzucha i głowy może być skutkiem ubocznym antybiotyku? W ulotce pisało o tym, ale żeby aż tak mocne?
Dziś biore ostatnią tabletkę. Jak długo po kuracji antybiotykowej mam zażywac leki osłonowe?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metycja



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leki osłonowe najlepiej zażywać jakieś 2 tygodnie po zakończeniu kuracji antybiotykowej. Co do bólów brzucha i głowy - może jesteś uczulona/nie tolerujesz jakiegoś składniku leku? Warto by było skonsultować te skutki uboczne z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metycja napisał:
Leki osłonowe najlepiej zażywać jakieś 2 tygodnie po zakończeniu kuracji antybiotykowej.

co Ty mówisz?
leki osłonowe - jak sama nazwa wskazuje - bierze się w czasie kuracji antybiotykowej i po jej zakończeniu jeszcze przez jakiś czas. jedynie co to probiotyki należy łykać z odstępstwem: godziny przed wzięciem antybiotyku lub 2-3h po przyjęciu antybiotyku. przeczytaj sobie ulotkę chociażby lacibios femina lub znajdź w internecie...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group