Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Antybiotyki

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ddi



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 3:11 pm    Temat postu: --> Antybiotyki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,mam pytanie czy jest jakiś lek o podobnym działaniu jak SULFASALAZIN tylko o mniejszych skutkach ubocznych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 1:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie napisałeś na co jestes chory. Bez tej wiedzy nie spodziewaj się, że ktos ci poda jakis inny lek. Często te same antybiotyki stosuje się na różne schorzenia. W zalezności od choroby mozna ewentualnie zmienic antybiotyk na inny. Ja o tym leku słyszałem w kontekście zapalenia stawów. I jest to najlepiej przebadany lek przez naukowców w leczeniu tej choroby. No ale jeśli dolega Ci coś innego to nie wiem. Nawet jak dowiesz sie o leku co ma te same działanie, to nie wiadomo, czy jest zalecany akurat na Twoje schorzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ddi



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 1:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 1:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podstawowym lekiem jest sulfasalazyna w tabletkach oraz czopkach
W okresach zaostrzeń stosuje się steroidy w tabletkach, w postaci wlewek doodbytniczych, a niekiedy również dożylnie
Jeśli standardowe leczenie nie przynosi efektu, stosuje się leki immunosupresyjne, przede wszystkim azatioprynę

Czyli ten lek to podstawa - wszedzie tak piszą w kontekście tej choroby. Może jednak nie zmieniaj leku - nawet jak sie znajdzie taki co będzie mniej miał ubocznych skutków, to może być mniej skuteczny a przecież podstawową sprawą jest to, żeby wyzdrowieć. No nie...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 10:35 pm    Temat postu: Antybioytki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mojej dziewczynie przepisano antybiotyki. W ulotce pisze zeby lykac na pusty żoładek. Ja znowu słyszałem ze nigdy nie wolno łykać leków na pusty bo niszcza żoładek, wątrobe:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza i przyjmować leki zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce,więc nie rozumiem Twoich obaw.Skoro należy ten lek przyjmować na czczo,tzn.że w ten sposób lepiej jest przyswajany przez organizm,a co za tym idzie,działa jak należy Very Happy Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:52 am    Temat postu: OSPEN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam anginę i dostałem antybiotyk Ospen 1000 (głównym składnikiem jest fenoksymetylopenicylina). I teraz mam problem, bo lekarka kazała mi go brać po 1 tabletce trzy razy dziennie. Jednak przeczytałem ulotkę i jest napisane, że 1 i 1/2 tabletki trzy razy na dobę co 8 godzin, a ja mam brać 3x po 1 w ciągu dnia. I teraz mam wątpliwość czy mam brać 3x czy 2, żeby nie przegiąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stosuj się do zaleceń lekarki.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze miejsce ma słowo lekarza i tak tez postępuj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie orientujecie się, czy wolno przy tym zażywać jakieś witaminy, albo rutinoscorbin np, bo lekarka nie przepisała mi nic takiego, a nie spytałem się o to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group