Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Żylaki powrózka nasiennego

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mortis



Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:57 am    Temat postu: Żylaki powrózka nasiennego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile czasu po operacji żylaków powrózka nasiennego leży się w szpitalu?
ile trwa gojenie?
ile czasu należy zachowywać wstrzemięźliwość seksualną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mortis



Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę o odpowiedź, to dla mnie ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

5 września 2006 miałem operację metodą Palomo. Ze szpotala po tygodniu wyszedłem. Chodzę już prosto /3 tyg. po/. Dolegliwości pooperacyjne;brzuch, uczucie pulsowania przy oddawaniu moczu - ustąpiły. Jądro lewe mnie pobolewa, ale lekarz mówi, że ok. 3 m-ce potrzeba by stan obrzęku minął. Leków żadnych nie przyjmowałem. Na wczorajszej wizycie kontrolnej dopiero przepisał mi Nolicin/Norfloxacinum/.
Pozdrawiam. Wracajcie do zdrowia.
PS> Seks - ja dałem sobie miesiąc, w końcu mam lekki obrzęk jądra.
Powrót do góry
rekin



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem oprację laparaskopową - co było dalej poczytaj forum - wątek o wodniaku.
Szczerze mówiąc - jesli wytrzymujesz ból to się nie operuj - moja osobista rada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
puszek85



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 12:59 am    Temat postu: żylaki powruzka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanko !!
byłem u urologa i stwierdził u mnie żylaki powrózka nasiennego po prawej stronie moszny i wodniaka
(chyba też powrózka nie jądra)
(badał mnie palcami , dotyk)

byłem potem na usg jąder (u innego lekarza)
i on wykrył tylko żylaki nic nie mówił o wodniaku
czy urolog źle wyczuł że jest wodniak ?? czy to
możliwe?? a może lekarz od usg się pomylił ??
jak myślicie??
czekam na odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bobuczek



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mialem dwa zabiegi nato.po pierwsze najpierw mialem zylaki powruzka...po czym wdal mi sie wodniak-jadro uroslo kilkakrotnie(2-3 razy)po drugim zabiegu, ktory polegal na zlikwidowaniu wodniaka, a wyglada to ta- nacinaja ci worek, wyjmuja jadro i skrobia...itd.po kilku mc mialo jadro wrocic do normalnych rozm, a tu u juz 2 lata i nic, nawet gorzej.poporostu kiepski lekarz-chcial pewnie zarobic, podobno placa za takie zabiego ok 2tys.teraz ide do naj spec, choc bylem wczesniej u kilku i kazdy mowi co innego i to z laska.sam juz nie wiem.w kazym razie nie ma co tego bagatelzowac, ja juz przesadzam z czesem-odkladam ale nie wiem do kogo sie teraz zwrocic.chce to zrobic raz a dobrze, a tu lipa.moj brat miaal zabieg 1 w siedlcach i jest ok, moze tam??? Mad


---edit by emilka---
proszę nie pisać całych postów wielkimi literami i uzywać max 3 znaków przestankowych obok siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruleta



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! mam problem! Byłem kilka dni temu na USG jąder i lekarz wykrył u mnie żylaki obu podrozkow nasiennych... pojade jeszcze raz do urologa, by dowiedzieć sie co i jak? ale straszne kolejki są więc troche poczekam... do tego czasu chciałbym się dowiedziec jak wygląda leczenie, czy można to wyleczyć w 100% i czy żylaki nie będą sie nawracały za kilka lat? prawdopodobnie przez żylaki mam również problemy ze wzwodem, dlatego zalezy mi na wyleczeniu żylaków najbardziej skutecznym sposobem... myśle że jest nim zabieg chirurgiczny? musze sam wyjść z inicjatywą, że chce zabieg? czy gdy lekarz uzna że jest taka potrzeba sam zaproponuje operacje? wiem że żylaki mąga prowadzić do niepłodności, a lekarz na USG powiedział mi że to nic poważnego i że wystarczy nosić luźną bielizne i przejść na odpowiednią diete! szczerza? wątpie że mi to pomoże... od kilku tygodni moszna nie jest prawi rozluźniona... jądra przez to sa blisko ciała i zwiększona jest ich temperatura! więc może to prowadzić do niepłodności w moim przypadku prawda? to że moszna jest nierozluzniona, nawet po kąpieli, może miec swoją przyczyne? np. jakiś wodniak czy cos tego typu? nie wydaje mi się że żylaki są aż tak duże że moszna nie jest rozluźniona. wskazany by tu był zabieg? czy lekarz mówił prawde? i wystarczy luzna bielizna i dieta (moze jakies lekarstwa i mascie?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
puszek85



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety żylaki po obu stronach to 99 % bezpłodności
chodzi o to że w mosznie jest podwyższona temperatura!!!
i plemniki są "popsute"
to czy twoja moszna jest rozluźniona czy nie zależy od temperatury
otoczenia nie martw się to nie przez żylaki .
Problemy ze wzwodem to też raczej nie wina żylaków ale o to pytaj już lekarza !! ja nie słyszałem o takich dolegliwościach przez żylaki !!
na ogół z żylakami można żyć i nie operować jeśli ci nie przeszkadzają !
operacje wykonuje się kiedy dają one dolegliwości bólowe w okolicy pachwin lub brzucha co rzadko się zdarza i jeśli ktoś nie chce być bezpłodny!! albo
po prostu go to wkur.. a :]

leczenie więc to twój wybór !!!
a powiedz ile masz lat ?? i czy żylaki są widoczne gołym okiem znaczy deformują lekko mosznę ? czy czuć je przy dotyku ?
pozdrawiam


a i jeszcze coś !!
niema na to żadnych maści ani tabletek tylko operacja ratuje
ale po niej często żylaki wracają i wdaje się wodniak jądra !!
żylaki powstają przez nieodpowiedni odpływ krwi z jąder
czasami bez przyczyny jak np. żylaki u nóg itd.
więc jeśli ci nie przeszkadzają odpuść operacje !!
ja sam ni ewiem jeszcze co zrobie :/

pozdro


---edit by emilka---
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień", znajdującej się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruleta



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żylaki nie są widoczne gołym okiem, a nawet nie potrafie ich wyczuc przy dotyku... urolog równiez nic nie wyczuł! dopiero przy USG zostały wykryte obustronnie muszą być nie wielkie w takim razie! teraz jest dobrze ale przez kilka dnie, nawet po kapieli moszna nie była rozluźniona! myśle że temperatura nie miałe nic z tym wspólnego! jądra były troche spuchniete, ale teraz jest juz nacznie lepiej! jestes pewien że zylaki po obu stronach to 99% bezpłodności?? Sad ja mam 17 lat! lekarz na USg powiedizał, że nie ma większych powodów do obaw! że wiele osób w moim wieku ma żylaki i z tym żyją! nic nie wspomniał o bezpłodności, jeżeli by wiedział to pewnie by mnie o tym poinformował! moim zdaniem jeżeli są żylaki to wtedy jest utrudniony dopływ krwi! i w moim przypadku do członka! i dlatego mam problemy ze wzwodem! ale to jest moje zdanie w innym temacie tego forum dowiedziałem się że to jednak mozy byc przyczyna mojego wzwodu! nie jestem specjalista i nie znam się na tych sprawach dobrze... nie wiem co mam teraz o tym myslec może wypowie się ktos kto zna się dobrze na rzeczy, bo juz poznałem rózne opinie na mój temat! nastraszyłeś mnie teraz ta bezpłodnością! Sad powinienem jak najszybcie zacząć to leczyć? i czy jest jeszcze szansa żebym był płodny?

to jest ten drugi temat! http://www.biomedical.pl/forum/3-vt4447.html?postdays=0&postorder=asc&start=20

więc co mam o tym mysleć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
puszek85



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.po40.pl/Zylaki_powrozka_nasiennego.html


zobacz sobie tutaj to jest dobry artykuł o żylakach powrozka
tam sie dowiesz wszystkiego pozdrawiam !!

napisz jak przeczytasz co o tym myślisz wszystkim ;/

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group