Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Żylaki podudzia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacha843



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 2:15 pm    Temat postu: Żylaki podudzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 27 lat i parę lat temu zauważyłam że mam poszerzone żyły pod kolanem. 2 lata temu urodziłam dziecko i od tego czasu żyły te stały się bardziej widoczne (ok 3mm szerokości) i dookoła pojawiła się siateczka cieńszych czerwonych żyłek których cały czas przybywa. Na obu podudziach w kilku miejscach zauważyłam również poszerzone żyły i pęknięte naczynka. Czasami robią mi się samoistnie malutkie siniaki które po kilku dniach znikają. W upały kilka razy miałam masę pękniętych naczynek takich kropeczek na podudziach które później znikały. Mój tata i dziadek mieli żylaki podudzi więc pewnie u mnie to właśnie się zaczyna. Chciałam zapytać do jakiego lekarza mam się z tym zgłosić i czy są jakieś sposoby żeby powstrzymać chorobę Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julipa



Dołączył: 25 Cze 2018
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 25, 2018 8:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, doskonale wiem o czym mówisz Confused Mam bardzo podobny problem, który również pojawił się po ciąży, z tym że u mnie zmiany obejmują i uda i łydki. Nie dość, że nie wygląda to estetycznie, to jeszcze to uczucie zmęczonych nóg i obrzęk... Smaruję się od dłuższego czasu żelem Galvenox - https://www.apteka-melissa.pl/produkt/galvenox-zel-50-g,23019.html, ale chyba czas najwyższy wybrać się w końcu do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 8:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w tym przypadku masz się czego obawiać. Wiele osób obawia sie,ze pajączki czy bardziej widoczne żyłki na nogach od razu świadczą o żylakach...
Powodów moze być bardzo wiele
utrata wagi
obrzęk
problemy z ciśnieniem
gentyka
albo po prostu taka jest nasza uroda
https://www.medme.pl/artykuly/wystajace-zyly-czy-to-powod-do-niepokoju,64952.html
Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to po prostu udaj się do lekarza i się dopytaj z czego się to robi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z problemem żylaków warto się wybrać do specjalisty, w Warszawie jest bardzo dobra klinika https://www.klinikaflebologii.pl/ to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce. Podchodzą do sprawy całościowo bo i diagnostykę można zrobić a potem też u nich wyleczyć, moja mama robiła u nich zabieg skleroterapii i jest bardo zadowolona. Nogi wyglądają o niebo lepiej bez nabrzmiałych i bolących żył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annalawcia32



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 7:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zoltapigwa napisał:
Z problemem żylaków warto się wybrać do specjalisty, w Warszawie jest bardzo dobra klinika https://www.klinikaflebologii.pl/ to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce. Podchodzą do sprawy całościowo bo i diagnostykę można zrobić a potem też u nich wyleczyć, moja mama robiła u nich zabieg skleroterapii i jest bardo zadowolona. Nogi wyglądają o niebo lepiej bez nabrzmiałych i bolących żył.


Mam problem z żylakami na nogach. Zostały mi po ciązy, wyglada to bardzo zle mam dużo pajączków i grubych niebieskich żył. Czy w tej Klinice zajmują się tego typu problemami? Jakie badania należy wykonać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 24, 2019 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, w tej klinice jak najbardziej zajmują się tego typu problemami. Co do badań to z tego co wiem to wszystko się zaczyna od usg doppler żył, a potem to już pewnie indywidualnie się dobiera metodę do problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annalawcia32



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 24, 2019 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zoltapigwa napisał:
Tak, w tej klinice jak najbardziej zajmują się tego typu problemami. Co do badań to z tego co wiem to wszystko się zaczyna od usg doppler żył, a potem to już pewnie indywidualnie się dobiera metodę do problemu.

Na czym polega to badanie? Czy przeprowadza je lekarz prowadzący? Chciałabym uniknąc bolesnych operacji czy w tej klinice robią zabiegi bezinwazyjne, po ktorych nie zostają blizny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie jest podobne do zwykłego usg, specjalną głowicą przejeżdża się po żyłach, tutaj masz filmik z kliniki flebologii https://www.youtube.com/watch?v=rqtbbAYAevw zobaczysz sobie co i jak Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katrzynawielka30



Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 26, 2019 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zoltapigwa napisał:
Badanie jest podobne do zwykłego usg, specjalną głowicą przejeżdża się po żyłach, tutaj masz filmik z kliniki flebologii https://www.youtube.com/watch?v=rqtbbAYAevw zobaczysz sobie co i jak Smile


Też miałam robine to badanie jest bezbolesne jak przy zwykłym usg. Lekarz zalecił zabieg laserowego usuwania żył. Zabieg bezbolesny robiony w znieczuleniu miejscowym, zabieg bezinwazyjny bez skalpela ja jestem bardzo zadowolona.Na stronce kliniki jesy filmik jak przebiega taki zabieg https://klinikaflebologii.pl/Multimedia/laserowe-usuwanie-zylakow---jak-wyglada-zabieg-_n132.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 19, 2019 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja widzę dużą poprawę odkąd biorę maxi3vena, warto było spróbować. Nogi rzadziej bolą, naczynka wzmocnione co widzę nie tylko po nogach ale i po twarzy, bo dużo rzadizej zdarza ię żeby coś mi popękało. Takie wsparcie też dużo daje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group