Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Żyć zdrowo czy żyć wg zaleceń lekarza?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ambicja



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zaczęło się od nagłych skoków ciśnienia, potem doszły napady gorąca – ale takie, że aż się rozbieram i nagle robi mi się strasznie zimno, krwotoki z nosa, trudności z przełykaniem, czasami nie mogę złapać oddechu i aż łzy mi się cisną do oczu. Jak mi zrobili ekg to wyszło niedokrwienie serca, w wynikach badań krwi bardzo podwyższone TSH, pozostałe rzeczy trochę za wysoko, trochę za nisko – rzadko kiedy w normie. Jestem przerażona, boję się, że to rak tylko lekarze chcą się upewnić i nic głośno nie mówią...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ambicja



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o diecie zgodnej z grupą krwi? Jest jakiś lepszy wyznacznik?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brukselka



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież zdrowe życie nie musi oznaczać zrezygnowania z wizyt u lekarzy - wrećz przeciwnie Smile Moja pani doktor, starsza i bardzo doświadczona kobieta, zamiast przepisywania tony tabletek dokształca mnie w zakresie zdrowego stylu życia na tyle, że po każdej wizycie mam niezdrowy nawyk pouczania wszystkich dookoła Wink Dla mnie ważniejsze niz recepty są rozmowy z nią... Staram się nie faszerować lekami, ale kiedy trzeba to biorę - warto korzystać z dobrodziejstw medycyny a nie się męczyć. Nieważne, czy lubicie lekarzy czy nie - sprawdźcie się w teście o zdrowiu:) [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia22



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba chodzić na siłownię, aby skutecznie ćwiczyć (chyba, że chcesz ćwiczyć podnoszenie ciężarów Smile) Polecam mieszankę treningu siłowego, jak pompki, przysiady oraz cardio, czyli np. rower lub bieganie. Najlepiej zacząć od lekkiego wysiłku i przejść do umiarkowanego/średniego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martabielec



Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że zdrowy tryb życia może iść w zgodzie z zaleceniami lekarzy. Rozumiem, że jest wielu doktorów, którzy chcą od razu przepisywać leki i nie patrzą na człowieka całościowo dlatego warto szukać takiego, który będzie odpowiadał twoim poglądom itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KasiaeM124



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 4 lat zmieniłam totalnie sposób swojego życia. Zdrowa dieta + ruch. Czuję się jak Młody Bóg. Sama sobie się dziwię że mogłam żyć do tej pory inaczej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
galonus



Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sytuacji autorki lepiej postawić na życie w zgodzie z zaleceniami lekarza. Nie ma co ryzykować własnym zdrowiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spanek



Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że trzeba znaleźć w tym wszystkim złoty środek. Tak będzie najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
frania20



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 17, 2017 5:00 pm    Temat postu: Leczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie można leczyć się naturalnie, ale trzeba być pod kontrolą lekarza. Wykonujecie jakieś swoje domowe preparaty do leczenia, które Wam pomagają? Znalazłam na ten temat ciekawy artykuł http://www.gdansk4u.pl/lecznicze-mikstury-domowej-roboty/ Może kiedyś się skuszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 28, 2017 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Należy przestrzegać zaleceń lekarzy, ale to oczywiście nie znaczy że nie możemy dbać o siebie we własnym zakresie.
@frania - ja generalnie piję Biovital i bardzo rzadko choruję, ale w razie jakichś przeziębień cuda potrafi zdziałać syrop z cebuli - polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group