Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie tabl.antykoncepcyjnych a regularmność miesiączek

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda20
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 10:04 am    Temat postu: Odstawienie tabl.antykoncepcyjnych a regularmność miesiączek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Moj problem polega na braku okresu:( otoz opisze swoja sytuacje.przez 3,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne,3 miesiace temu przestałam je brac.pierwszy cykl trwał normalnie 28 dni,drugi 31 a teraz minelo 34 dni i ani sladu okresu.kochałam sie w 19 i w 22 dzien cyklu z zabezpieczeniem(prezerwatywa).wszystko z nia bylo oki,nie pekla,nie zsunela sie.nie wiem czy jest mzliwosc zajscia w ciaze.zadnych objawow nie mam,zadnej podwyzszonej temp,mdlosci,zawrotow glowy itd.jedynie to to ze mam powiekszone piersi i sutki ale tak zawsze mam tydzien przed okresem.nie wiem moze to jakies zaburzenia hormonalne?kompletnie nie wiem co mam robic.prosze o pomoc!!dziekuje.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli z prezerwatywa wszystko w porzadk bylo to nie ma sie o co martwić Smile nie ma 100% metody oczywiście ale nie nalezy sie doszukiwać też jakis komplikacji. Czasem tak jest że ludzie nie dowierzają że wszystko mogło być poprostu wspaniałe - antykoncepcja zadziałała a oni otrzymali i dawali mnustwo staysfakcji psychicznej i fizycznej.

Co do miesiączki to zdarza sie tak, powrót do pełnej płodności to około 6 miesiecy. Przez ten okres organizm sam zaczyna produkować odpowiednią dawke hormonów w odpowiednim czasie, no troche mu zajmuje czasu dojście do swjeg rytmu.

Zawsze masz prawo iść do lekarza z każdą dolegliwością czy niepewnością Wink Nie daj sie zbyć jakimś głupimi tekstami czy też przytykami - w takim razie lekarz jest do ... . To twoje prawo a jego obowiązek, o to jest lekarzem aby pomagać oraz rozwiewać wszelkie wątpliwości Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda20
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za opowiedz,jeszcze zapomniałam dodac ze wytrysk byl na zewnatrz.w sumie mam wszystkie objawy jak na okres,tzn bolacy biust,wysypało mi czolo,jakimis krostkami(jak zwykle),skora sie bardziej przetłuszcza....itp.mam nadzieje ze niedługo pojawi sie ten okres.a jeszcze male pytanko,słyszałam ze resztki hormonow utrzymuja sie az do 3 miesiecy??to prawda ze moga byc sladowe ich ilosci w moim organizmie jeszcze??pozdrowionka!!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to troche inaczej niż napisałaś Wink

Organizm cały czas produkuje hormony ich dawka wskazuje organizmowi na stan w jakim jest oraz co ma robić. Czy jest w ciązy i ma zatrzymać okres oraz zaczać pordukować porzywienie które będzie dostarczane przez pępowine itd. Czy cykl jest 28 dniowy. Ilość hormonów mówi organizmowi o wszystkim. przesadka muzgowa rozpoznaje i okresla (poprzez inpulsy nerwowe) co jaka dawka i którego hormonu oznacza.

Tabletki antykoncepcyjne mają za zadnie utrzymywać taki stan hormonów aby presadka muzgowa dostawała sygnał iż organizm jest w ciąży.

Ta dawka hrmonów jest podawana w tabletce więdz organizm nie pordukuje własnego hormonu - bo po co odpowiednią dawke ma - odpowiednia ją interpretuje i koniec Wink

gdy odstawiasz tabletki to organizm musi zaczac sam produkowac odpowiednią dawke hormonu (taką dawke jaki jest stan w macicy - czyli albo jest zarodek w niej bądz nie).

No i o to wachanie hormonów produkowanych przez organizm chodzi. to on może sie wachać przez jakieś pół roku.

Hormony w tabletkach są badz dobrze syntetyzowane tak więc nawet jeżeli on jest w organizme prze te 3 miesiące o o których piszesz to dla organizmu nie ma róznicy odczytuje je tak samo jak te które produkuje twój organizm. Nic tutaj sie nie dzieje, nie jest to złe czy nie grozi nieczemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda20
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 9:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za az takie dokladne wyjasnienie.jednak nie usopkaja mnie to,dzis 35 dzien i dalej ani sladu:( nawet zadnego plamienia itp.jak dlugo on mi moze sie przesunac??nie wiem chyba jutro zrobie test,chociaz nie wiem czy to dobry pomysł.nie wiem juz co mam myslec;(;(
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmiany wynikające z regulacji są bardzo indywidualne nie ma jakiś sztywnych granic ile może sie przesunąć okres. U niektórych to będzie jeden dzien u niektórych nawet zanik miesiączki na czas jedneg okresu.

bydz może że twój organizm nieco bardzie sie odzwyczaił od produkcji hormonów i cięzko mu teraz wrócić do wszczśniejszego stanu. Co przy obecnej medycynie nie jest to żadnym probleme. wywołanie miesiączki hormonalnie czy terapia hormonalna wspomagająca organizm na nowo produkować odpowiednią ilość hormonów jest dość często spotykana Smile Ale to już lekarza musi zadecydować co tak dokładnie jest i jakie działania podjąć.

Ja nie moge stawiać diagnozy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda20
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 11:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oki,rozumiem.ale czy to nie dziwne ze dopiero po 3 miesiacach tak mam??jak napisałam pierwszy cykl trwal 28 dni drugi 31 a teraz....paranoja!!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak trafiło, to naprawde indywidualna sprawa. Przerózne rzeczy wychodzą zarówno jak i przy zaczęciu przyjmowania hormonów jak i po kończeniu ich Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda20
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakubie abys miał racje!!Napisze jak cos sie wyjasni.pozdrowionka!!
Powrót do góry
magda20
Gość









PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

37 dzien i nadal nic:( jedynie zaczal mnie krzyz troche bolec....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group