Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie tabl.antykoncepcyjnych a regularmność miesiączek

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda20
Gość









PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hura!!Dzis dostalam okres,38 dzien,ale mi stracha zrobil....chyba wroce do swoich tabletek bo nie wiem czy takiego comiesiecznego stresu przezyje.Pozdrowionka!!
Powrót do góry
dori198521
Gość









PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 2:18 am    Temat postu: Co mogą znaczyć te objawy...? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry!Mam problem! A więc: pół roku temu odstawiłam tabletki które brałam 2 lata. Po odstawieniu okres pojawiał mi się w takich dniach jednego misiaca pojawił sie 31 dnia, następnie 30,nastepnie 30,...32, ..30 i 34. Dzis już czekam 39 dzień a okresu nie mam. Po odstawieniu tabletek zabezpieczalismy sie prezerwatywą, która zawsze była kupywana w apyece.Nigdy nam sie nie zeslizgneła ani nie pekła!ALE CO JEST, ZE OKRESU NADAL NIE MAM! 38 dnia wieczorem zrobiłam test- wyszedł negatywny!Mam takie objawy: piersi nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk, wczoraj bolał mnie krzyż a dziś boli mnie głowa, wcześniej bolał mnie brzuch, ból był promieniujacy od brzucha do ud, wogóle brzuch i uda mam spuchniete, w środku...też jestem spuchnieta a i mam apetyt duży! napiszcie co o tym sądzicie bo ja już sama nie wiem co mam mysleć.Mam takie objawy przed okresem,ale nadal okresu nie mam.Słyszałam, że takie objawy jakie opisałam zdażają sie przed ciaża!Proszę o pomoc do lekarza wybieram się w poniedziałek( bo jutro jest nieczynne) ale ja do poniedziałku nie wytrzymam w tej niepewności! Nie byłam nigdy w ciąży więc nie wiem jak to jest.Proszę pomóżcie! Dziękuje z góry!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To raczej problem z produkcją własnych hormonów niż ciaża Wink a poł roku po odstawieniu tabletek antykoncepcycyjnych to uśrednienie a nie magiczna liczba dla każdej kobiety Wink

Wyrównanie poziomu hormonów oraz wywołanie miesiączki dla dzisiejszej medycyny jest zupełnie bezproblemowe i nie stanowi żadnych przeszkód. Fakt troche strachu jest ale lekarz powinien wszystko wyjaśnić oraz pomuc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dori198521
Gość









PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 12:04 pm    Temat postu: Co mogą znaczyć te objawy...? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś 40 dzień jak nie mam miesiączki zrobiłam dziś rano test wyszedł negatywny! Tylko nie wiem o co chodzi bo gdy 38 dnia wieczorem robiłam test wyszedł negatywny.Robiłam go na takim teście w czerwonym opakowaniu nazwa jakas na A... NIE PAMIETAM DOKŁADNIE ZAPOMNIAŁAM NAZWĘ, to gdy mocz umieściłam wtedy okienko robiło sie różowe i tak robiło się do końca...różowa pionowa kreska pojawiła sie w oknie C DZIŚ JEDNAK ZROBIŁAM TEST ,, bobas-test" taki w podłużnym opakowaniu zółtym i gdy umieściłam mocz to w tym oknie wtedy okienko robiło się różoew ale szła jakąś pozioma kreska i tak szła do końca...pionowa wyrażna kreska pojawiła się w oknie C I Z CZASEM TA POZIOMA KRESKA ZNIKŁA A TA PIONOWA BYŁA I TERAZ NIE WIEM CZY TEST WYKONAŁAM ZLE CZY TAKI JEST TEN TEST ZE POJAWIA SIĘ LINIA POZIOMA.



P.S Paweł jesteś lekarzem? Chciałam dodac że podoba mi się te forum tuludzie odpowiadają na pytania!INNE KTÓRE ODWIEDZIŁAM BYŁY POD TYM WZGLĘDEM KIEPSKIE!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nie jestem lekarzem. z zawodu jestem informatykiem Wink

Wątpie aby nawet lekarza dał ci odpowiedz przez internet Wink Wybacz ale to bylo by nie profesionalne poprostu. Za dużo można sie pomylić stawiając diagnoze przez internet, a ja już tym bardziej nie jestem upoważniony do stawiania diagnoz gdzie kolwiek Wink

Forum jest raczej laickim forum "wsparcia" już prawie. Bo duża cześć postów jest pisana pod wplywem emocji - zdaje sie że ci ludzie szukają pomocy już gdzie kolwiek i chcą być wysłuchani (wyczytani w tym wypadku) Piszą tutaj ludzie którzy mają podobne problemy i wymieniają sie doświadczeniami i poglądami. Mogą odpowiadać na tyle ile mają widzy wlasnej Smile

Gdy pujdziesz do lekarza i wyjaśni sie już sytacja to zawitaj na forum i dopisz w tym temacie (o ile to nie zbyt osbiste czy intymne bedzie). pomożesz w ten sposób innym uspokoić sie nieco i dowiedzieć co kolwiek jeżeli wystapi u nich coś podobnego Wink

Forum nie jest gabinetem lekarskim i nigdy nie bedzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dori198521
Gość









PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 3:16 pm    Temat postu: HURA!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałam okres!!! Jak sie cieszę!

Wiesz PAWEŁ myślałam, że może jestes lekarzem, bo tak mądrze odpowiadasz na pytania i jak czytam twoje wypowiedzi to nie moge uwierzyć , że aż tak dobrze znasz sie na sprawach kobiecych! Pozdrawiam!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje za uznanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 8:23 pm    Temat postu: Brak okresu raz jeszcze... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tak samo jak poprzedniczki - dzisiaj jest 28 dzien a okresu nie ma - wczesniej bralam Qlaire ale po 2 opakowaniach odstawilam bo mi nie sluzyla. Co jest z tym moim okresem - dziewczyny swoj pierwszy jednak dostaly a ja:( ja tez chce..
o co chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie. W końcu przyjdzie.Masz zaburzenia hormonalne po odstawieniu. Tak się zdarza.

Jak masz wątpliwości idź na USG Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 1:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

USG?? W celu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group