Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zaparcia, czkawka, bole zoladka, nudnosci i zgaga!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosiunia1231



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:19 pm    Temat postu: Zaparcia, czkawka, bole zoladka, nudnosci i zgaga! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam bardzo niezreczny problem, gdyz od dluzszego czasu borykam sie z problemami zoladka. Mam nudnosci,zaparcia, czkawke, odbija mi sie mimo ze nic nie jem. To jeszcze nie wszystko... mimo czy jem czy nie jem mam niesamowite bole zoladka... Jest to straszny bol, ktory powoduje wieksze nudnosci i zgage, ALE NIE WYMIOTY... Jestem osoba ktora boi sie wymiotowac i mimo wszystko nie umiem zwrocic. Kiedy mam zgage biore MANTI i na chwile przechodzi, ale pozniej te bole i zgaga wracaja. Do tego co jakis czas dochodza bole glowy. Bardzo sie martwie i boje. Rozmawialam z rodzina na ten temat i doszlismy do wniosku, ze to moga byc wrzody. Nie jestesmy lekarzami i to tylko podejrzenia. Bardzo sie boje, gdyz nie mieszkam w Polsce i nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. W tym momencie czekam na informacje od firmy ubezpieczeniowej, ale wcale ta sprawa nie idzie do przodu. Co moge zrobic z tym duzym problemem? Te objawy silnie utrzymuja sie od poniedzialku, gdyz wtedy zle zjadlam i myslalam ze to zatrucie ale stan utrzymuje sie do dzisiaj i wzmacnia sie z dnia na dzien? Bardzo boje sie, ze bede musiala miec gastroskopie, a slyszalam ze to badanie bardzo boli i jest nieprzyjemne. Czy wykrycie co mi jest wiaze sie z gastroskopia? Czy mozna wziasc znieczulenie przed badaniem?

Moge jeszcze dodac, ze mam 18 lat i przeszlam juz wiele np. hemoroidy. Dodam jeszcze, ze nie pale ani nie pije alkoholu.

Bardzo prosze o jak najszybsze opinie i pomoc, szczegolnie zalezy mi na opiniach lekarzy.
Dziekuje i pozdrawiam
Gosia Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosiunia1231
Bez badań się nie obejdzie(wskazana jest gastroskopia,usg brzucha i badanie krwi.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiunia1231



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy nie moze pomoc np. medycyna domowa czy jakies ziola?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosiunia1231
Dieta lekkostrawna(co wolno a co nie)ruch(spacery)Kompoty z suszonych śliwek,leki ziołowe jak ISPAGUL ,Tabletki na niestrawność(tak się nazywają)
Dużo pić(ale nie gazowane,unikać słodyczy i mleka)Odstawić kawę i mocne herbaty.
Ale zalecam wizytę u gastrologa.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiunia1231



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co uwazacie o piciu pestek LNU?? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

picie takiej papki z siemienia działa osłaniająco i regenerujaco na błonę przewodu pokarmowego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosiunia1231to jest dobre na żołądek , no i zaparcia.
jeśli nie możesz się przekonać do ciągnących się "glutów" to kup siemię lniane odtłuszczone Smile
ja to piję w gorącym mleku ale można też dodawać do jogurtów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiunia1231



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale czy te pestki lnu mi pomoga ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak.ale również marchewka gotowana czy ryż(lepszy jest brązowy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiunia1231



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jej obawiam sie ze cos jeszcze sie ze mna dzieje...
wczoraj z ciekawosci stanelam na wadze prztylam 2kg mimo ze malo jadlam praktycznie nic... 2kg w tydzien to duzo
do tego wlosy wypadaja mi garsciami...
czy to wrzody powoduja ten stan??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group