Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zaparcia, czkawka, bole zoladka, nudnosci i zgaga!

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 8:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosiunia1231
Przyczyn wypadania włosów jest wiele a jedną z nich problemy gastryczne( nie koniecznie bezpośrednie) .Dla pewności warto wykonać badanie krwi w tym TSH.Warto też zwiększyć ilość spożywanych witamin i pierwiastków jak np; witamina A i E ,magnez,żelaza, oraz cynku.A i pamiętać że są osoby skłonne w okresie jesienno-wiosennym z tendencjami do wypadania włosów .Wskazane badanie krwi jak już zaznaczyłem.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kellly



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie zrób sobie badanie z krwi na bakterie helicobacteripylori to jest jedna z głównych przyczyn dolegliwości żołądkowych większości ludzi sama miałam takiego gościa ale się Smile go pozbyłam , teraz czasami jak coś mi sie dzieje z brzuchem to łykam buscopan i ranigast - koniecznie zrób te badania bo przynajmniej będziesz mieć jasność czy jest Helico w Twoim organizmie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli już,to prawidłowa nazwa Helicobacter Pylori.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja droga mam podobne objawy jak Ty. Puste odbijanie np po przebudzeniu co nei jadlam przypuśćmy z 12 godzin, poza tym mdłości-nie wymioty, bo również sama się boję, Brałam pełno leków na bóle i nic nie skutkowało- tylko ta 'choroba' cały czas sie pogłębiała i pogłębiała więc poszłam na gastroskopie- bałam sie panicznie- bo wiem, że jest ten zabieg nieprzyjemny i wywołuje odruchy wymiotne- szukałam w sieci każdego innego rozwiązania byleby nie gastroskopia, ale jednak poszłam- propnuję gastroskopię przez nos- jest mniej bolesne i nie wywołuje odruchów wymiotnych- miałam więc stwierdzam. Endoskop ma 5,9 mm i wsuwają do noska a później musisz to jedynia połknąc i cała filozofia i oddychac równomiernie i nie mysleć o tej nieprzyjemności więc będzie dobrze- jestem panikarą więc sama się bałam i nie słuchaj opini innych, bo każdy 'slyszał', że jest straszne.Od półtora roku towarzysza mi te objawy i nie mam pojecia co to- nei piję zaimnych napojów i w ogóle dobrze się odżywiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
artikon



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubin
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem raz robioną gastroskopię i to co prawda nie było przyjemne, ale naprawdę do przeżycia. Dużo gorsza jest kolonoskopia (przede wszystkim o wiele bardziej krępująca!) A co do helikobacter pylori to są na nie takie testy w aptekach, które można wykonać samemu. Jeśli wynik wyjdzie dodatki to potrzebny będzie antybiotyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group