Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie pęcherza?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lilka5



Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 8:49 pm    Temat postu: Zapalenie pęcherza? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj chwycił mnie mocny ból w okolicy podbrzusza i łonowej. Z czasem dołączyło do tego uczucie ciągnięcia w stronę cewki moczowej, ktota też była bardzo wrażliwa i czasami piekła.
Ból był bardzo ostry w momencie dużego parcia na cewkę mimo nie możności oddania moczu. Po oddaniu moczu parcie ustąpiło, ale ból w okolicy łonowej i ciągnięcie w stronę cewki się utrzymuje.

Czy może to być zapalenie pęcherza moczowego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy podczas oddawania moczu lub po, pojawiało się również uczucie pieczenia? W gruncie rzeczy to większość wymienionych przez Ciebie objawów pasuje właśnie do zapalenia pęcherza moczowego...

Wiesz jak to jest z szukaniem przyczyny choroby na internecie, może na to wskazywać wiele chorób.. tutaj mamy jednak spore prawdopodobieństwo, że to właśnie jest zapalenie... najlepiej zdiagnozuj to u lekarza Wink Mam nadzieję, że się go nie boisz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poklask



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 7:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sytuacji częstych infekcji powinno zrobić się badanie urodynamiczne. bada czynność/funkcjonowanie pęcherza i z tego powodu nawet znieczulenia nie wchodzą w grę. O ile wiem, ciężko byłoby wykonać ekwiwalentne, a pozbawione nieprzyjemnych doznań badanie. Ale przynajmniej poznasz przyczynę nawracających infekcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karina22
Spamer


Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile Wydaje mi się, że tak :/ Niestety ja mam przewlekłe zapalenia pęcherza i cały czas byłam na tabletkach przeciw zapalnych. Od kiedy przeczytałam porady i stosuje się do nich, tzn jem zdrowe posiłki i ubieram się cieplej problem pojawia się bardzo sporadycznie Smile Dodatkowo nie wyobrażam sobie dnia bez żurawiny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MartyKot
Spamer


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Objawy zapalenia pęcherza moczowego: ból przy oddawaniu moczu (dyzuria), któremu może również towarzyszyć pieczenie,częstomocz, czyli częste oddawanie moczu lecz małymi porcjami,ból w okolicy nadłonowej,
tkliwość w okolicy nadłonowej,nietrzymanie moczu,krwiomocz,
nieprzyjemny zapach moczu.U osoby chorej na zapalenie pęcherza moczowego może oczywiście występować tylko jeden z objawów, a niekoniecznie wszystkie razem. Zauważając jednak którykolwiek z nich pacjent powinien zgłosić się niezwłocznie do swojego lekarza rodzinnego. Rozpoznanie wstępne może być na ogół postawione na podstawie zgłaszanych objawów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy taki problem warto skonsultować z lekarzem. Jeśli nie możesz kup sobie w aptece urofuraginum max, warto nim zrobić pełną kurację aby infekcja nie wróciła. Dodatkowo pij dużo wody zakwaszonej wit. c albo kup wit. c i ją też bierz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lineska



Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja biorę urofuraginum max, szybko działa i zawze w takich podbramkowych sytuacjach pomaga, fajnie że teraz trzeba brać mniej tabletek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulkrz



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie jestem po wyleczeniu lekkiej infekcji pęcherza, niech żyje wiosna... Też brałam urofuraginum max, ale mój lekarz oprócz tabletek zalecił mi też picie naparów z pokrzywy i dużo owoców. Mówił, żeby nawet już po wyleczeniu jeść gruszki, jabłka i suszone śliwki, profilaktycznie. Przede wszystkim proponuję jednak zakrywać nerki Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po ilu dniach takiej kurcji powinno być lepiej?? Ja mam podobnie, zmarzłam i znów się zaczyna cóś dziać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie po kilku dniach zawsze jest lepiej, ale trzeba pamiętać by brać przez 7-8 dni, by dobrze wykurzyc te bakteie. W czasie takiej kuracji trzeba dużo pić i lepiej ogarniczyc cukier
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group