Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zamienniki leków

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asia29 napisał:
Obecnie w aptekach wiszą plakaty informujące o tym, że mamy praw prosić o tańsze zamienniki leków.

przecież o tym, że mamy prawo prosić o tańsze zamienniki (chyba, że na recepcie lekarz napisał NZ) wiadomo już było od 5 lat. więc nie wiem po co te plakaty.
choć zdarza mi się, że będąc w kolejce słyszę jak starszy pacjent wykłóca się z farmaceutą, że on nie chce tańszego zamiennika bo lekarz mu przepisał właśnie ten i on innego leku nie weźmie.
ale to już inna sprawa.

dzięki zamiennikom koszty mojego leczenia spadły z 200-300 zł miesięcznie na około 100-150zł więc zmiana bardzo duża Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No starsi ludzie czasami nie potrafią pojąć o co chodzi, w sumie się nie dziwię, bo czasami ciężko jest ogarnąć o co w pewnych sytuacjach chodzi. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Farmaceuta proponując tańszy zamiennik starszemu pacjentowi wykazuje swoją dobrą wolę i współczucie dla portfela tejże osoby. Natomiast trudno staruszkowi wytłumaczyć, że lek o innej nazwie ma taki sam skład jak ten zapisany na recepcie przez lekarza. Na jedno to ja się nie dziwie starszym osobom, że wszędzie dopatrują się spisków i oszustwa.... żyjemy w tym a nie innym kraju, gdzie współczucie, dobroć, życzliwość i empatia są niezwykle rzadko spotykanymi cechami tak więc każdy woli uważać Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tullac



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Września
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja zauważyłem w aptekach, że jest wręcz przeciwnie - starsze osoby same dopytują o te zamienniki i często odchodzą z niczym, jeśli takiego nie ma. Strasznie to smutne moim zdaniem, że nie moga sobie pozwolić na coś, co jest ważne dla ich zdrowia. Zawsze okropnie mi ich szkoda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anetka02



Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 7:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszym zamiennikiem leku jest spacer po świezym powietrzu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group