Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zamienniki leków

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka_paw_17



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 8:45 pm    Temat postu: Zamienniki leków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam problem z jednym lekiem a mianowicie PIASCLEDINE 300, jest on dosc drogi i poszukuje zamiennika tego leku czy cos takiego istnieje? z gory dziekuje:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno okreslić. Najlepiej powiedz to swojemu lekarzowi badź udaj się do apteki. PzD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszka_paw_17



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tez kiedys robilam ale powiedzieli mi ze byc moze jest ale trudno go znalezc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drogi ale bardzo dobry środek. odpowiednika nie znam i nawet nie wiem, czy istnieje.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nedrin



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku tego preparatu niestety nie istnieje tańszy odpowiednik.

Z odpowiednikami często jest tak, że są - że tak powiem - nielubiane. Wielokrotnie, gdy można coś kupić o identycznych właściwościach, działaniu, a nawet składzie, i o połowę tańsze (ze względu na krajowego producenta), to ludzie odchodzą od okienka ze słowami "nie, bo lekarz zalecił ten". Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to mamy juz odpowiedź... Musisz sobie jakoś poradzić. PzD Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Glupster



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nedrin ma racje. Lekarze i farmaceuci w aptekach polecaja najczęściej to co im zachwalaja przedstawiciele medyczni i apteczni, a ci ostatni promujacy znane marki mówią że orginal jest lepsze, co prawda substancja czynna jest taka sama ale nosnik jest inny i juz produkt jest gorszy. Ale najczęściej chodzi zawsze o kasę, bo jak wiadomo orginał jest droższy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja brałam pigułki harmonet i dwa lata temu, tylko dlatego że farmaceutki z mojej apteki mnie znają zaproponowały mi jego tańszy odpowiednik sylvie20. Wtedy sylvie kosztowało o połowę mniej teraz różnica to około 10zł, ale szczerze to nie czuje żadnej różnicy.
Obecnie w aptekach wiszą plakaty informujące o tym, że mamy praw prosić o tańsze zamienniki leków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze zrobili z tymi tańszymi zamiennikami leków, bo niby czemu mamy wspomagać finansowo największe koncerny farmaceutyczne, skoro nasze rodzime są równie dobre, a ich leki o połowę tańsze.
Z pigułek antykoncepcyjnych to też kojarzę zamianę Harmonet ---> Sylvie, czy też Diane35 ---> Cyprodiol. Po co przepłacać, skoro składy tabletek są takie same?! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylvie 20 to nie tylko zamiennik harmonetu, ale tez logestu czy kontraceptu, jest jeszcze mocniejsze sylvie 30 i jest to zamiennik minuletu chyba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group