Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wyprawka dla noworodka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 5:09 pm    Temat postu: co kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
mam prozbe. Jestem w ciazy z pierwszym dzieckiem. Duzo czytam o tym co kupic dla malenstwa ale migdzie tak naprawde nie ma informacji czego ile kupi. Wiem ze inaczej jest jak dziecko rodzi sie na wiosne i na zime. Ja urodze w styczniu i mam pytanie do doswiadczonych mam co mam i w takich ilosciach kupic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale do szpitala? Wink czy ogolnie pytasz?
jesli chodzi Ci o wyprawke to powinnas miec ze soba: (przynajmniej) 2 rodzaje pajacykow(bedzie latwiej przewijac), 2 kaftaniki, 2 body, pieluszki (zarowno tetrowe jak i pampersy), skarpetki,rekawiczki (zakladaja dzieciom tuz po porodzie) i czapeczke. oczywiscie jakis kocyk, kombinezon(czy cos cieplego bo bedzie wkoncu Styczen Razz )i to chyba wszystko Wink
ps- mama jeszcze nie jestem ale mam nadzieje ze moje rady sie przydadza Laughing
pzdr. Exclamation i lekkiego porodu Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wlasnie napisz czy chodzi Ci o liste rzeczy potrzebnych do szpitala czy wszystko to co potrzebne bedzie dla dziecka.Z checia Ci pomoge,bo sama robilam sobie taka liste jak bylam w ciazy,tylko napisz dokladnie o co Ci chodzi.Pozdrawiam. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to co do szpitala to mniej więcej wiem, znalazłam w jakiejś gazecie. Bardziej chodzi mi o rzeczy (i kosmetyki Smile ) które będę potrzebne w domu po powrocie ze szpitala. Z góry dziekuje za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiec musisz zaopatrzyc sie w nastepujace rzeczy:
-spioszki ok 5 szt.
-kaftaniki ok 5 szt.
-body ok 10 szt.
-pajacyki ok 3 szt.
-skarpetki
-rekawiczki cienkie
-czapeczki ok 5 szt
-sliniaczki
-pieluszki tetrowe ok 15-20 szt
-sweterek 2 szt.
-pampersy
-kocyki ok 3 szt
Jesli bedziesz rodzic w zime to rowniez potrzebny bedzie kombinezon i grubsze czapeczki.
-rożek tzw becik
-posciel ok 3 zmiany
Jesli chodzi o kosmetyki to ja polecam firme Nivea Baby:
-balsam lub oliwka
-plyn do kapieli/najlepiej z szamponem 2w1/
-krem przeciw odparzeniom/sudocrem/
-puder/zasypka/
-patyczki higieniczne
-sol fizjologiczna do przemywania oczek
-husteczki nawilzane/nivea baby,bambino/
-szczoteczka do wlosow
-nozyczki do obcinania paznokci
-gruszka do czyszczenia noska
-woda morska do czyszcznia noska/disne mar/
Zaopatrz sie rowniez w laktator,albo reczny odciagacz pokarmu.
No i wozek i lozeczko z posciela.
Mysle,ze to chyba wszystko co najpotrzebniejsze,ale moglam cos pominac,jak cos mi sie przypomni to jeszcze napisze.
Duzo zdroweczka zycze Tobie i maluszkowi. Laughing
No i jednak zapomnialam,jeszcze zaopatrz sie w smoczek,przynajmniej jedna butelke /polecam firme avent/ i mysle ze przyda sie rowniez przewijak,ja dosc dlugo z niego korzystalam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje ci bardzo za ten niezbędnik przyszłej matki Very Happy bardzo mi sie przyda. Niebęde już sie miotać w tym co i ile kupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co,zawsze sluze rada.Jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze.Pozdrowionka Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emi



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

potrzebne ci beda jeszce gaziki nasaczone spirytusem 70 % do przemywania pempuszka , gaziki jałowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skidoo



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym dodal jeszcze moze przewijak.. taka deske z bandami po bokach..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja juz pisalam o przewijaku Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group